Arizona 9 Motor Hotel

Hotell
2 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
659 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Arizona 9 Motor Hotel

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Arizona 9 Motor Hotel och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Arizona 9 Motor Hotel

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Arizona 9 Motor Hotel så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Detta hotell erbjuder gäster avgiftsfri parkering och flerspråkig personal. Städning är tillgänglig på begäran. Arizona 9 Motor Hotel har 25 rum. Platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har badkar och du...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 928 635 4552

Förmåner och bekvämligheter på Arizona 9 Motor Hotel

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Arizona 9 Motor Hotel
  • Gratis WiFi
  • Gratis parkering
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Expressutcheckning
  • Barnsängar tillgängliga
  • Mikrovågsugn

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Luftkonditionering
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökning förbjuden
  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Privat ingång

Badrum

  • Badkar
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Media och underhållning

  • Kabel- eller satellit-TV
  • Flat-screen TV
  • TV

Sovrum

  • Klädhängare
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Restauranger

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Hälsa och säkerhet

  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter

Allmänt

  • Heltäckningsmatta

Tjänster och bekvämligheter

  • Expressutcheckning

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Recensioner av Arizona 9 Motor Hotel

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Arizona 9 Motor Hotel för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 944 recensioner av Arizona 9 Motor Hotel. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
7,9
Bra
944 verifierade omdömen
Fantastiskt
208
Utomordentligt
136
Bra
219
Okej
118
Till belåtenhet
110
Mediokert
60
Dåligt
93
Sortera efter:Senaste

Visa omdömen som nämner

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Arizona 9 Motor Hotel

Upptäck andra boenden i Williams som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Arizona 9 Motor Hotel. Totalt finns det 307 hotell för resenärer i Williams. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Utforska Williams

Arizona 9 Motor Hotel ligger vid 315 West Route 66 i -området kring Williams. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juli 2026.
Här ligger Arizona 9 Motor Hotel: 315 West Route 66

Mest populära landmärken

  • Grand Canyon Brewing Company92 m
  • Downtown Williams Historic Walk188 m
  • Pete's Rt 66 Gas Station Museum320 m
  • Williams Junction Amtrak Station348 m
  • Wild West Junction0.5 km
  • Buckskinner Park0.6 km
  • Bill Williams Monument Park0.6 km
  • Santa Fe Lake0.8 km
  • Kaibab National Forest0.9 km
  • Camp Clover Ranger Station3 km
  • Bearizona Wildlife Park3.4 km
  • Elephant Rocks Golf Course3.6 km

Vanliga frågor när du bokar med Arizona 9 Motor Hotel

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Arizona 9 Motor Hotel. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Kan Arizona 9 Motor Hotel ses som djurvänligt?

    Gäster är inte tillåtna att ta med sig husdjur under sin vistelse på Arizona 9 Motor Hotel.

  • Vad är telefonnumret till Arizona 9 Motor Hotel?

    Om du har frågor om Arizona 9 Motor Hotel eller din bokning kan du direkt kontakta receptionen på +1 928 635 4552.

  • Har Arizona 9 Motor Hotel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Arizona 9 Motor Hotel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Arizona 9 Motor Hotel?

    Standardtiden för utcheckning på Arizona 9 Motor Hotel är 11:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Arizona 9 Motor Hotel, Williams?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 528 kr för ett rum på Arizona 9 Motor Hotel, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 651 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Arizona 9 Motor Hotel?

    För bästa chans att spara pengar på din Arizona 9 Motor Hotel-bokning, överväg att bo i februari, när priserna vanligtvis är som lägst (777 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Arizona 9 Motor Hotel