Anemolia Resort

Resort
3 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
982 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Anemolia Resort

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Anemolia Resort och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Anemolia Resort

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Anemolia Resort så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Anemolia Resort and Spa ligger på landsbygden bara en kort bilresa från Ioánnina-ön, Archaeological Museum of Ioannina och Pamvotida-sjön och 10 minuter från Ioannina National flygplats. Det finns des...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+30 265 108 1649
Licensnummer: 0622K014A0214901

Förmåner och bekvämligheter på Anemolia Resort

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Anemolia Resort
  • Utomhuspool
  • Inomhuspool
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Cykeluthyrning
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV

Allmänt

  • Fönster
  • Vinglas
  • Elektrisk vattenkokare
  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Extra långa sängar (> 2 meter)
  • Familjerum
  • Fläkt
  • Barnsängar tillgängliga
  • Kudde med fjäderstoppning
  • Brandsläckare
  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Frukt
  • Utsikt över trädgård
  • Uppvärmd pool
  • Rumservice
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Allergivänlig kudde
  • Utsikt över innergården
  • Bubbelpool
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Inomhuspool
  • Utomhuspool
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Rökning förbjuden
  • Barnvänlig buffé
  • Sjöutsikt
  • Bar/lounge
  • Sevärdhetsutsikt
  • Expressutcheckning
  • Hårfön
  • Skåp
  • Nedsänkt vask
  • Myggnät
  • Bergsutsikt
  • Luftkonditionering
  • Fjäderfri kudde
  • Utomhus matplats
  • Utomhusmöbler
  • Gratis parkering
  • Utsikt över poolen
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Privat ingång
  • Ångbastu
  • Förvaring
  • Privat parkering
  • Privat pool
  • Utsikt över lugn gata
  • Upphöjd toalett
  • Terrass/uteplats
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Strandstolar
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • EV-laddningsstation
  • Hiss
  • Minibar
  • Schampo
  • Poolbar
  • Delat lounge/TV-område
  • Dusch
  • Strykjärn och strykbräda
  • Nås via hiss
  • Anpassat bad
  • Tofflor
  • Förstahjälpenlåda
  • Kafeteria
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Bäddsoffa
  • Allergivänliga rum
  • Balkong
  • Ljudisolerade rum
  • Badkar
  • Ljudisolering
  • Kroppstvål
  • Gatuparkering
  • Vattenflaska
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Kylskåp
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Toalett med stödhandtag
  • Bastu
  • Stadsutsikt
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)
  • Papperskorgar
  • TV
  • Övre våningar nås med hiss
  • Skrivbord
  • Matbord
  • Walk-in-dusch
  • Garderob eller klädkammare
  • Torkställ för kläder

Aktiviteter

  • Cykeluthyrning
  • Sällskapsspel/pussel
  • Cykling
  • Hästridning
  • Vandring
  • Massage
  • Yoga

Tjänster

  • Barnvakt eller crèche
  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Daglig städning
  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Utflyktsdisk
  • Spa
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Flygbuss
Visa alla 127 bekvämligheter

Recensioner av Anemolia Resort

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Anemolia Resort för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 868 recensioner av Anemolia Resort. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
9,1
Fantastiskt868 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Anemolia Resort

Upptäck andra boenden i Ioánnina som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Anemolia Resort. Totalt finns det 532 hotell för resenärer i Ioánnina. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Ioánnina

Anemolia Resort ligger vid Ioannina i -området kring Ioánnina. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.

Mest populära landmärken

Ioannina Castle

10 min körtid

7,1 km

Anatolis Park

15 min körtid

10,4 km

Ioannina Castle

10 min körtid

7,1 km

Anatolis Park

15 min körtid

10,4 km

Hyrbilar

50 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

Ioannina flygplats

8 min körtid

4,5 km

Ioannina flygplats

8 min körtid

4,5 km

Vanliga frågor när du bokar med Anemolia Resort

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Anemolia Resort. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Anemolia Resort den närmsta flygplatsen, Ioannina flygplats?

    Med ett avstånd på 5,9 km är Ioannina flygplats den närmsta flygplatsen från Anemolia Resort. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Anemolia Resort till Ioannina flygplats ligger på 0 tim 04 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Ioannina flygplats till Anemolia Resort?

    För att kunna ha så mycket frihet som möjligt under ditt besök i Ioánnina kan det vara värt att hyra en bil för 592 kr/dag och parkera den på parkeringen som erbjuds för gäster på Anemolia Resort. Att ta en taxi eller använda en samåkningstjänst från den närmsta flygplatsen, Ioannina flygplats, till ditt hotell är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden.

  • Finns det en pool på Anemolia Resort?

    Ja, Anemolia Resort har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Anemolia Resort?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +30 265 108 1649.

  • Har Anemolia Resort Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Anemolia Resort erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Anemolia Resort?

    Anemolia Resort har en vanlig incheckningstid efter 15:00 och utcheckningstid före 11:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Anemolia Resort, Ioánnina?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Anemolia Resort på omkring 1 174 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 1 032 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det tvättservice på Anemolia Resort?

    Ja, det finns vanligtvis tvättservice på Anemolia Resort, Ioánnina. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Erbjuder Anemolia Resort handikappanpassade rum?

    Ja, Anemolia Resort erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Anemolia Resort?

    För bästa chans att spara pengar på din Anemolia Resort-bokning, överväg att bo i oktober, när priserna vanligtvis är som lägst (572 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Anemolia Resort