Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

Värdshus
3 stjärnor
tis 1/9
-
ons 2/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
242 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

tis 1/9
-
ons 2/9
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

Arainn Bed And Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka är ett bed and breakfast med tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och ett värdeförvaringsskåp i receptionen. Dessutom erbjuds gratis wi...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+62 819 3797 9998

Förmåner och bekvämligheter på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

  • Endast vuxna
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Gratis parkering
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Flygbuss

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Utsikt över trädgård
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Bergsutsikt
  • Kakel/marmorgolv
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelåtkomst
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Dusch
  • Badmössa
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Privat badrum

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Handikappvänligt
  • Endast vuxna
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås via trappor
  • Rökningsområden

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Grill
  • Balkong
  • Utomhus matplats
  • Eldstad utomhus
  • Trädgård

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Delat kök
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Kylskåp

Parkering och transport

  • Flygbuss
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Säkerhetsvakt dygnet runt

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Vandring
  • Hästridning

Pool

  • Poolhanddukar

Recensioner av Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

9,1
Fantastiskt
119 verifierade omdömen
Fantastiskt
79
Utomordentligt
23
Bra
11
Okej
4
Till belåtenhet
1
Mediokert
0
Dåligt
1
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

Utforska Prigen

Här ligger Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka: 552 Jl. Taman Wisata

Mest populära landmärken

  • Taman Dayu4.3 km
  • Finna Golf and Country Club4.3 km
  • Mount Penanggungan8.7 km

Vanliga frågor när du bokar med Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka

  • Vad är telefonnumret till Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka?

    Det bästa sättet att kontakta Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka är genom att ringa +62 819 3797 9998.

  • Har Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka?

    Utcheckningstiden på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka är 12:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka, Prigen?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka på omkring 214 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 181 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det tvättservice på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Erbjuder Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka handikappanpassade rum?

    Ja, Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka?

    För bästa chans att spara pengar på din Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka-bokning, överväg att bo i oktober, när priserna vanligtvis är som lägst (218 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Arainn Bed & Breakfast Tretes Prigen by ecommerceloka