B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

Hotell
3 stjärnor
sön 2/8
-
mån 3/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
713 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 26 juli 2026.
sön 2/8
-
mån 3/8
Dubbelrum, okänd sängtyp
771 kr
per natt med moms
Dubbelrum, okänd sängtyp
829 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 26 juli 2026.
Detta hotell har ett fitnesscenter, en bar/lounge och conciergetjänster. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds kemtvätt, dygnet runt-öppen recept...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+33 8 92 23 32 75

Förmåner och bekvämligheter på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Lägre badrumsvask
  • Nedsänkt vask
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Anpassat bad
  • Allergivänliga rum
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss
  • Övre våningar nås via trappor

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Adapter
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelåtkomst
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp

Badrum

  • Högre toalett
  • Hårfön
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Walk-in-dusch

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Fiske
  • Cykling
  • Bågskytte
  • Bowling
  • Vandring

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Sovrum

  • Extra långa sängar (> 2 meter)
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Restauranger

  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare

Allmänt

  • Fönster
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • EV-laddningsstation
  • Gatuparkering

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Torkställ för kläder

Fitness

  • Träningslokal
  • Tennis
  • Squash
  • Gym

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Utomhus

  • Terrass/uteplats

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Recensioner av B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 970 recensioner av B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux. Uppgifterna uppdaterades senast 26 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
970 verifierade omdömen
Fantastiskt
514
Utomordentligt
293
Bra
98
Okej
28
Till belåtenhet
21
Mediokert
5
Dåligt
11
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

Upptäck andra boenden i Sochaux som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux. Totalt finns det 13 hotell för resenärer i Sochaux. Prisuppgifterna uppdaterades senast 26 juli 2026.

Utforska Sochaux

B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux ligger vid 11 Avenue Du General Leclerc i -området kring Sochaux. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 26 juli 2026.
Här ligger B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux: 11 Avenue Du General Leclerc

Mest populära landmärken

  • Peugeot Museum of Adventure47 m
  • Castle of Montbeliard1 km
  • Stadion Auguste-Bonal1.5 km

Vanliga frågor när du bokar med B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 26 juli 2026.

  • Kan B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux ses som djurvänligt?

    Ja, hundar och de flesta andra husdjur är tillåtna på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux.

  • Vad är telefonnumret till B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux?

    Det bästa sättet att kontakta B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux är genom att ringa +33 8 92 23 32 75.

  • Har B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux?

    Det finns ett fitness-center på hotellet tillgängligt för de gäster som bor på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets tillgänglighet och öppettider.

  • Vilken är utcheckningstiden på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux?

    Standardtiden för utcheckning på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux är 12:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 14:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux, Sochaux?

    Priserna för B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 862 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 548 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux?

    Ja, det finns en restaurang på plats på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux, Sochaux. Detta hotel har även en bar.

  • Finns det tvättservice på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Erbjuder B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux handikappanpassade rum?

    Ja, B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i B&B HOTEL Montbéliard-Sochaux