Baia Del Sole Resort

Resort
4 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 622 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Baia Del Sole Resort

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Baia Del Sole Resort och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 enkelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Baia Del Sole Resort

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Baia Del Sole Resort så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Njut av solen på en privat sandstrand, eller koppla av på det fullständiga spa som Baia del Sole Resort erbjuder. Avsluta dagen med en middag på en av deras 2 restauranger. Baia del Sole Resort erbjud...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+39 096 366 3302
Licensnummer: 102030-ALB-00002, IT102030A14Y2EKWPN

Förmåner och bekvämligheter på Baia Del Sole Resort

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Baia Del Sole Resort
  • Privat strand
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Snorkling
  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Cykeluthyrning
  • Gratis WiFi
  • Gratis parkering

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Eco-turism
  • Cykeluthyrning
  • Kanot
  • Cykling
  • Snorkling
  • Kvällsunderhållning
  • Matlagningsklasser
  • Skönhetssalong
  • Hästridning
  • Bordtennis
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Vindsurfning
  • Vandring

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Handdukar
  • Schampo
  • Adapter
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Tjänster och bekvämligheter

  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Underhållningspersonal
  • Mötesrum
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelåtkomst
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Allergivänlig kudde
  • Lägre badrumsvask
  • Rökningsområden
  • Privat ingång
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås via trappor

Badrum

  • Högre toalett
  • Hårfön
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Dusch
  • Badmössa
  • Bidé
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste

Utomhus

  • Utomhusmöbler
  • Privat strand
  • Trädgård
  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Strandhanddukar
  • Grill
  • Balkong

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Barnvagnar
  • Klubb för barn
  • Utomhusleksaker för barn
  • Lekplats

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Inpackade luncher
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Kafeteria

Allmänt

  • Familjerum
  • Utsikt över trädgård
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Förvaring
  • Havsutsikt
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Fitness

  • Aerobics
  • Fitnessklasser
  • Träningslokal
  • Inomhustennis

Pool och spa

  • Bubbelpool
  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Delat lounge/TV-område

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Förstahjälpenlåda

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice

Arbetsyta

  • Skrivbord

Recensioner av Baia Del Sole Resort

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Baia Del Sole Resort för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 381 recensioner av Baia Del Sole Resort. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
8,9
Utomordentligt
381 verifierade omdömen
Fantastiskt
253
Utomordentligt
64
Bra
31
Okej
11
Till belåtenhet
10
Mediokert
3
Dåligt
9
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Baia Del Sole Resort

Upptäck andra boenden i Ricadi som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Baia Del Sole Resort. Totalt finns det 230 hotell för resenärer i Ricadi. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Vanliga frågor när du bokar med Baia Del Sole Resort

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Baia Del Sole Resort. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Kan Baia Del Sole Resort ses som djurvänligt?

    Gäster är inte tillåtna att ta med sig husdjur under sin vistelse på Baia Del Sole Resort.

  • Finns det en pool på Baia Del Sole Resort?

    Ja, Baia Del Sole Resort har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Baia Del Sole Resort?

    Det bästa sättet att kontakta Baia Del Sole Resort är genom att ringa +39 096 366 3302.

  • Har Baia Del Sole Resort Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Baia Del Sole Resort erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Baia Del Sole Resort?

    Ja. Överväg att bo på Baia Del Sole Resort om det är viktigt för dig att ha tillgång till ett gym.

  • Vilken är utcheckningstiden på Baia Del Sole Resort?

    Standardtiden för utcheckning på Baia Del Sole Resort är 11:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Baia Del Sole Resort, Ricadi?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Baia Del Sole Resort på omkring 2 960 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 1 181 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det en restaurang på Baia Del Sole Resort?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Baia Del Sole Resort för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot. Om du är mer intresserad av att dricka än att äta, finns det också en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Baia Del Sole Resort?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Baia Del Sole Resort. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Erbjuder Baia Del Sole Resort handikappanpassade rum?

    Ja, Baia Del Sole Resort erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Baia Del Sole Resort