Hotell

Batangas Country Club

3 stjärnor
8,6
Utmärkt
baserat på 303 omdömen
303 verifierade omdömen
tis 29/9
-
ons 30/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
454 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Batangas Country Club

tis 29/9
-
ons 30/9
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.

Om Batangas Country Club

Detta hotell ståtar med ett fullständigt spa, en utomhuspool och en restaurang. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här finns dessutom bland annat ett fitnessce...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+63 437 221 228

Förmåner och bekvämligheter på Batangas Country Club

  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum

Recensioner av Batangas Country Club

8,6
Utomordentligt
303 verifierade omdömen
Fantastiskt
160
Utomordentligt
51
Bra
42
Okej
21
Till belåtenhet
14
Mediokert
7
Dåligt
10
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Batangas Country Club

Utforska Batangas City

Här ligger Batangas Country Club: Bolbok

Mest populära landmärken

  • Laurel Park2.1 km
  • Batangas State University3 km
  • Plaza Mabini Park3 km
  • Batangas City Sports Center3.1 km
  • Basilica dela Immaculada Concepcion3.2 km
  • Batangas Bay10.2 km
  • Montemaria Batangas15.8 km

Vanliga frågor när du bokar med Batangas Country Club

  • Kan Batangas Country Club ses som djurvänligt?

    Hotellgäster på Batangas Country Club tillåts ta med de flesta husdjur, så som katter och hundar. Om du har en annan typ av husdjur rekommenderas det att du kontaktar receptionen.

  • Finns det en pool på Batangas Country Club?

    Ja. Många av de som besöker Batangas City letar efter ett hotell med pool. Batangas Country Club har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Batangas Country Club?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +63 437 221 228 för att prata med en receptionist på Batangas Country Club.

  • Har Batangas Country Club Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Batangas Country Club erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Batangas Country Club?

    Det finns ett fitness-center på hotellet tillgängligt för de gäster som bor på Batangas Country Club. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets tillgänglighet och öppettider.

  • Vilken är utcheckningstiden på Batangas Country Club?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på Batangas Country Club kan gästerna göra detta när som helst efter 15:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Batangas Country Club, Batangas City?

    Rumspriserna på Batangas Country Club beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 468 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 365 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Batangas Country Club?

    Ja – Batangas Country Club har en restaurang. De har också en bar för drinkar.

  • Finns det tvättservice på Batangas Country Club?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Batangas Country Club. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Batangas Country Club?

    För bästa chans att spara pengar på din Batangas Country Club-bokning, överväg att bo i november, när priserna vanligtvis är som lägst (472 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Batangas Country Club