Belltown Inn

Gästgiveri
2 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
973 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Belltown Inn

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Belltown Inn och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 1 queen size-säng
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Belltown Inn

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Belltown Inn så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en takterrass, ett business-center (öppet dygnet runt) och kaffe/te i allmänt utrymme. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 206 529 3700

Förmåner och bekvämligheter på Belltown Inn

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Belltown Inn
  • Gratis WiFi
  • Privat badrum
  • Kaffemaskin
  • Terrass/uteplats
  • Luftkonditionering
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Affärscentrum
  • Internet
  • Parkering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Anpassat bad
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Dusch
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Kök

  • Mikrovågsugn
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Kokvrå

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Fällbar säng
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Garderob eller klädkammare

Saker att göra

  • Valskådning
  • Vinturer
  • Zoo
  • Cykeluthyrning

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Kassaskåp för laptop
  • Skrivbord

Restauranger

  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Allmänt

  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Trädgård

Tvättstuga

  • Strykjärn och strykbräda

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Recensioner av Belltown Inn

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Belltown Inn för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 4 340 recensioner av Belltown Inn. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
4340 verifierade omdömen
Fantastiskt
2241
Utomordentligt
989
Bra
642
Okej
213
Till belåtenhet
124
Mediokert
63
Dåligt
68
Sortera efter:Senaste

Visa omdömen som nämner

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Belltown Inn

Upptäck andra boenden i Seattle som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Belltown Inn. Totalt finns det 2 830 hotell för resenärer i Seattle. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Belltown, Seattle

Belltown Inn ligger vid 2301 3rd Avenue i Belltown-området kring Seattle. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Belltown Inn: 2301 3rd Avenue

Mest populära landmärken

  • Pike Place Market0.5 km
  • Space Needle0.7 km
  • Seattle Center0.8 km
  • Olympic Sculpture Park0.8 km
  • Seattle Aquarium0.8 km
  • Seattle Children's Theatre0.9 km
  • Waterfront Park0.9 km
  • Seattle Art Museum0.9 km
  • Washington State Convention Center1 km
  • 5th Avenue Theatre1 km
  • UW Medicine at South Lake Union1 km
  • Climate Pledge Arena1.1 km
  • Hur långt är det mellan Belltown Inn och Seattle Waterfront?

    Belltown Inn ligger på gångavstånd (1,2 km) från Seattle Waterfront, Seattle.

  • Ligger Belltown Inn i närheten av Seattle Aquarium?

    Om du vill se Seattle Aquarium när du besöker Seattle ligger Belltown Inn bara 1,1 km bort.

Vanliga frågor när du bokar med Belltown Inn

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Belltown Inn. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Belltown Inn den närmsta flygplatsen, Seattle–Tacomas internationella flygplats?

    Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Seattle–Tacomas internationella flygplats och Belltown Inn är 29,9 km och den förväntade körtiden är ungefär 0 tim 23 min. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Seattle–Tacomas internationella flygplats till Belltown Inn?

    Belltown Inn erbjuder parkering för hotellgäster, så för de flesta besökare som spenderar tid i Seattle kan det löna sig att hyra en bil för omkring 591 kr/dag. Detta ger dig möjligheten att ta dig till och från Seattle–Tacomas internationella flygplats och ger dig flexibilitet att ta dig runt i området. Att ta en taxi eller använda en samåkningstjänst från den närmsta flygplatsen, Seattle–Tacomas internationella flygplats, till ditt hotell är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden.

  • Kan Belltown Inn ses som djurvänligt?

    Hotellgäster på Belltown Inn tillåts ta med de flesta husdjur, så som katter och hundar. Om du har en annan typ av husdjur rekommenderas det att du kontaktar receptionen.

  • Hur nära ligger Belltown Inn stadskärnan i Seattle?

    Mitten av Belltown, Seattle, ligger endast 0 km bort från trappsteget till Belltown Inn. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som University of Washington som enkelt nås från Belltown Inn med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Belltown Inn?

    Det bästa sättet att kontakta Belltown Inn är genom att ringa +1 206 529 3700.

  • Har Belltown Inn Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Belltown Inn erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Belltown Inn?

    11:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 16:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Belltown Inn, Seattle?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 262 kr för ett rum på Belltown Inn, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 2 268 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Erbjuder Belltown Inn handikappanpassade rum?

    Ja, Belltown Inn erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Belltown Inn?

    För bästa chans att spara pengar på din Belltown Inn-bokning, överväg att bo i januari, när priserna vanligtvis är som lägst (756 kr).

  • I vilket område av Seattle är Belltown Inn beläget?

    Belltown Inn är belägen inom Belltown-området i Seattle. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Belltown Inn ligger i förhållande till resten av Seattle.

  • Hur långt är det mellan Belltown Inn och Seattle Waterfront?

    Belltown Inn ligger på gångavstånd (1,2 km) från Seattle Waterfront, Seattle.

  • Ligger Belltown Inn i närheten av Seattle Aquarium?

    Om du vill se Seattle Aquarium när du besöker Seattle ligger Belltown Inn bara 1,1 km bort.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Belltown Inn