Brackenridge House

Bed & breakfast
4 stjärnor
fre 7/8
-
lör 8/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 941 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Brackenridge House

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Brackenridge House och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 31 juli 2026.
fre 7/8
-
lör 8/8
Typ av boende
Bokningslänk
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Brackenridge House

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Brackenridge House så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 31 juli 2026.
Rökfria Brackenridge House Bed & Breakfast är ett bed and breakfast med en bubbelpool, kaffe/te i allmänt utrymme och expressutcheckning. Dessutom erbjuds gratis komplett frukost, gratis wi-fi i allmä...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 210 271 3442

Förmåner och bekvämligheter på Brackenridge House

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Brackenridge House
  • Bubbelpool
  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Luftkonditionering
  • Flat-screen TV
  • Hårfön
  • Mikrovågsugn
  • Kylskåp
  • Fiske
  • Kokvrå

Allmänt

  • Strykjärn och strykbräda
  • Kaffemaskin
  • Hårfön
  • Bubbelpool
  • Mikrovågsugn
  • Morgonrock
  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Flat-screen TV
  • Trädgård
  • Kylskåp
  • Rökningsområden
  • Gratis toalettartiklar
  • Kokvrå
  • DVD-spelare

Aktiviteter

  • Fiske
Visa alla 16 bekvämligheter

Recensioner av Brackenridge House

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Brackenridge House för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 23 recensioner av Brackenridge House. Uppgifterna uppdaterades senast 31 juli 2026.
9,2
Fantastiskt23 verifierade omdömen
10,0Ensamresande
10,0Vänner
8,9Par
9,6Familjer
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Brackenridge House

Upptäck andra boenden i San Antonio som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Brackenridge House. Totalt finns det 3 480 hotell för resenärer i San Antonio. Prisuppgifterna uppdaterades senast 31 juli 2026.

Utforska Downtown, San Antonio

Brackenridge House ligger vid 230 Madison i Downtown-området kring San Antonio. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 31 juli 2026.

Mest populära landmärken

Guenther House

11 min promenad

0,9 km

Hemisfair Park

11 min promenad

0,9 km

San Antonio River Walk

15 min promenad

1,2 km

Tower Life Building

12 min promenad

1,0 km

Tower of the Americas

14 min promenad

1,2 km

Guenther House

11 min promenad

0,9 km

Hemisfair Park

11 min promenad

0,9 km

San Antonio River Walk

15 min promenad

1,2 km

Tower Life Building

12 min promenad

1,0 km

Tower of the Americas

14 min promenad

1,2 km

Kollektivtrafik

San Antonio station

4 min körtid

2,6 km

San Antonio station

4 min körtid

2,6 km

Hyrbilar

57 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

San Antonio Intl flygplats

24 min körtid

21,4 km

San Antonio Intl flygplats

24 min körtid

21,4 km

  • Hur långt är det mellan Brackenridge House och Majestic Theatre?

    Brackenridge House ligger på gångavstånd (1,2 km) från Majestic Theatre, San Antonio.

  • Ligger Brackenridge House i närheten av Alamodome?

    Alamodome är också en populär plats att besöka under en vistelse i San Antonio. Platsen ligger 1,2 km från Brackenridge House.

Vanliga frågor när du bokar med Brackenridge House

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Brackenridge House. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 31 juli 2026.

  • Är priserna för Brackenridge House jämförbara med 4-stjärniga hotell i San Antonio?

    Den genomsnittliga kostnaden för en natt på Brackenridge House är 15 % lägre än genomsnittet i San Antonio för liknande hotell med 4 stjärnor. Den nattliga kostnaden för Brackenridge House ligger typiskt på 2 172 kr, vilket anses vara ett bra erbjudande för ett hotellrum som håller hög kvalitet i San Antonio.

  • Hur nära ligger Brackenridge House den närmsta flygplatsen, San Antonio Intl flygplats?

    Med ett avstånd på endast 21,1 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, San Antonio Intl flygplats, till Brackenridge House på 0 tim 16 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Hur nära ligger Brackenridge House stadskärnan i San Antonio?

    Mitten av Southtown, San Antonio, ligger endast 0,3 km bort från trappsteget till Brackenridge House. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som SeaWorld San Antonio som enkelt nås från Brackenridge House med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Brackenridge House?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +1 210 271 3442.

  • Har Brackenridge House Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Brackenridge House erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Brackenridge House?

    Utcheckningstiden på Brackenridge House är 11:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Brackenridge House, San Antonio?

    I genomsnitt har gästerna betalat 2 172 kr per natt för att bo på Brackenridge House. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 1 897 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Brackenridge House?

    För bästa chans att spara pengar på din Brackenridge House-bokning, överväg att bo i november, när priserna vanligtvis är som lägst (1 832 kr).

  • I vilket område av San Antonio är Brackenridge House beläget?

    Brackenridge House är belägen inom Downtown-området i San Antonio. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Brackenridge House ligger i förhållande till resten av San Antonio.

  • Hur långt är det mellan Brackenridge House och Majestic Theatre?

    Brackenridge House ligger på gångavstånd (1,2 km) från Majestic Theatre, San Antonio.

  • Ligger Brackenridge House i närheten av Alamodome?

    Alamodome är också en populär plats att besöka under en vistelse i San Antonio. Platsen ligger 1,2 km från Brackenridge House.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Brackenridge House