Clayton Hotel Cork City

Hotell
4 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 601 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Clayton Hotel Cork City

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Clayton Hotel Cork City och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 dubbelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 king size-säng
Executive-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 enkelsäng
Standardrum, 1 king size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Clayton Hotel Cork City

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Clayton Hotel Cork City så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en inomhuspool, en restaurang och ett gym. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här erbjuds dessutom bland annat en bar/lounge, en bastu och et...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+353 214 224 900

Förmåner och bekvämligheter på Clayton Hotel Cork City

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Clayton Hotel Cork City
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Café
  • Wifi tillgängligt i alla områden

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Handdukar
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Minibar
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Café

Tjänster och bekvämligheter

  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Reception dygnet runt

Badrum

  • Dusch
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Morgonrock
  • Privat badrum

Allmänt

  • Familjerum
  • Tofflor
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Förvaring

Pool och spa

  • Spa
  • Bubbelpool
  • Inomhuspool
  • Bastu

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Pay-per-view-kanaler
  • TV

Tillgänglighet och lämplighet

  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Rökning förbjuden

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering

Utomhus

  • Grill
  • Balkong

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Clayton Hotel Cork City

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Clayton Hotel Cork City för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 3 511 recensioner av Clayton Hotel Cork City. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
8,2
Utomordentligt
3511 verifierade omdömen
Fantastiskt
1643
Utomordentligt
752
Bra
532
Okej
215
Till belåtenhet
173
Mediokert
78
Dåligt
118
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Clayton Hotel Cork City

Upptäck andra boenden i Cork som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Clayton Hotel Cork City. Totalt finns det 272 hotell för resenärer i Cork. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Downtown, Cork

Clayton Hotel Cork City ligger vid Lapps Quay i Downtown-området kring Cork. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger Clayton Hotel Cork City: Lapps Quay

Mest populära landmärken

  • The Everyman370 m
  • St. Patrick's Street0.5 km
  • Cork Opera House0.6 km
  • Crawford Art Gallery0.6 km
  • English Market0.6 km
  • Bishop Lucey Park0.8 km
  • Beamish and Crawford0.8 km
  • Elizabeth Fort1 km
  • Shandon Steeple1 km
  • Saint Fin Barre's Cathedral1.1 km
  • Lewis Glucksman Gallery1.8 km
  • University College Cork2 km

Vanliga frågor när du bokar med Clayton Hotel Cork City

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Clayton Hotel Cork City. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Hur nära ligger Clayton Hotel Cork City den närmsta flygplatsen, Cork Intl flygplats?

    Med ett avstånd på endast 10,6 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Cork Intl flygplats, till Clayton Hotel Cork City på 0 tim 08 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Finns det en pool på Clayton Hotel Cork City?

    Ja, Clayton Hotel Cork City har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Clayton Hotel Cork City?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +353 214 224 900 för att prata med en receptionist på Clayton Hotel Cork City.

  • Har Clayton Hotel Cork City Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Clayton Hotel Cork City erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Clayton Hotel Cork City?

    Ja, det finns ett gym tillgängligt för gäster som bor på Clayton Hotel Cork City. Det är inte säkert att gymmet har öppet dygnet runt, och det rekommenderas att ta reda på öppettiderna i receptionen vid incheckningen.

  • Vilken är utcheckningstiden på Clayton Hotel Cork City?

    Utcheckningstiden på Clayton Hotel Cork City är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Clayton Hotel Cork City, Cork?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 1 510 kr för ett rum på Clayton Hotel Cork City, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 2 308 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Clayton Hotel Cork City?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Clayton Hotel Cork City för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot. För den som vill ta en drink på boendet finns det en bar.

  • Finns det tvättservice på Clayton Hotel Cork City?

    Detta boende erbjuder tvättservice. Gäster kan också få kläderna strukna.

  • Erbjuder Clayton Hotel Cork City handikappanpassade rum?

    Ja, Clayton Hotel Cork City erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Clayton Hotel Cork City?

    För bästa chans att spara pengar på din Clayton Hotel Cork City-bokning, överväg att bo i januari, när priserna vanligtvis är som lägst (1 719 kr).

  • I vilket område av Cork är Clayton Hotel Cork City beläget?

    Clayton Hotel Cork City är belägen inom Downtown-området i Cork. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Clayton Hotel Cork City ligger i förhållande till resten av Cork.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Clayton Hotel Cork City?

    Överväg att checka in på Clayton Hotel Cork City den onsdag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 2 298 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Clayton Hotel Cork City