Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

Hotell
3 stjärnor
lör 1/8
-
sön 2/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
902 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Courtyard by Marriott Miami Coral Gables och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 25 juli 2026.
lör 1/8
-
sön 2/8
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, 1 king size-säng
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 25 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en utomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Här erbjuds även gratis wi-fi i allmänna utrymmen och gratis transport till kasino. Här erbjuds...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 305 443 2301

Förmåner och bekvämligheter på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables
  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Allergivänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Husdjur ej tillåtna
  • Övre våningar nås med hiss
  • Rökningsområden

Restauranger

  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Mikrovågsugn
  • Kafeteria
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kaffemaskin

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Bibliotek
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Pay-per-view-kanaler
  • Streamingtjänst
  • TV

Badrum

  • Dusch
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Allmänt

  • Vardagsrum
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Förvaring

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Picknickområde
  • Trädgård

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torktumlare

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • Parkering
  • Gatuparkering
  • Flygbuss

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider
  • Säkerhetsgrindar för småbarn

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Golf

Pool

  • Takpool
  • Utomhuspool

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 597 recensioner av Courtyard by Marriott Miami Coral Gables. Uppgifterna uppdaterades senast 25 juli 2026.
8,1
Utomordentligt
597 verifierade omdömen
Fantastiskt
259
Utomordentligt
118
Bra
87
Okej
30
Till belåtenhet
36
Mediokert
22
Dåligt
45
Sortera efter:Senaste

Visa omdömen som nämner

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

Upptäck andra boenden i Coral Gables som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Courtyard by Marriott Miami Coral Gables. Totalt finns det 50 hotell för resenärer i Coral Gables. Prisuppgifterna uppdaterades senast 25 juli 2026.

Utforska Downtown, Coral Gables

Courtyard by Marriott Miami Coral Gables ligger vid 2051 Lejeune Road i Downtown-området kring Coral Gables. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 25 juli 2026.
Här ligger Courtyard by Marriott Miami Coral Gables: 2051 Lejeune Road

Mest populära landmärken

  • Coral Gables Museum0.4 km
  • Coral Gabels City Hall0.5 km
  • Miracle Mile0.6 km
  • Coral Gables International Art Center0.8 km
  • Coral Gables Woman's Club1 km
  • Douglas Entrance1.3 km
  • Coral Gables Hospital1.3 km
  • Venetian Pool1.4 km
  • Coral Gables Congregational Church2 km
  • Alhambra Water Tower2.3 km
  • Village of Merrick Park2.5 km
  • Lowe Art Museum4.1 km

Vanliga frågor när du bokar med Courtyard by Marriott Miami Coral Gables

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 25 juli 2026.

  • Hur nära ligger Courtyard by Marriott Miami Coral Gables den närmsta flygplatsen, Miamis internationella flygplats?

    Med ett avstånd på 8,6 km är Miamis internationella flygplats den närmsta flygplatsen från Courtyard by Marriott Miami Coral Gables. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Courtyard by Marriott Miami Coral Gables till Miamis internationella flygplats ligger på 0 tim 06 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Finns det en pool på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables?

    Ja. Många av de som besöker Coral Gables letar efter ett hotell med pool. Courtyard by Marriott Miami Coral Gables har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Courtyard by Marriott Miami Coral Gables?

    Du kan nå receptionen på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables på +1 305 443 2301.

  • Har Courtyard by Marriott Miami Coral Gables Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Courtyard by Marriott Miami Coral Gables erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables?

    Courtyard by Marriott Miami Coral Gables har ett gym på plats. Gymmet är endast öppet för hotellets gäster och öppettiderna och reglerna kan avsevärt skilja sig från hotell till hotell. Det rekommenderas att du kontaktar receptionen om du har frågor.

  • Vilken är utcheckningstiden på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables?

    Standardtiden för utcheckning på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables är 12:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables, Coral Gables?

    Rumspriserna på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 1 406 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 102 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables?

    Ja, det finns en restaurang på plats på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables, Coral Gables. Om du är mer intresserad av att dricka än att äta, finns det också en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Courtyard by Marriott Miami Coral Gables. Gäster kan också få kläderna strukna.

  • Erbjuder Courtyard by Marriott Miami Coral Gables handikappanpassade rum?

    Ja, Courtyard by Marriott Miami Coral Gables erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • I vilket område av Coral Gables är Courtyard by Marriott Miami Coral Gables beläget?

    Courtyard by Marriott Miami Coral Gables är belägen inom Downtown-området i Coral Gables. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Courtyard by Marriott Miami Coral Gables ligger i förhållande till resten av Coral Gables.

  • Finns det några andra Courtyard-hotell i Coral Gables?

    Totalt finns det 1 plats i Coral Gables. Den mest populära Courtyard-hotellet i Coral Gables är Courtyard by Marriott Miami Coral Gables.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Courtyard by Marriott Miami Coral Gables