Diamond Beach Resort

Hotell
3 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 405 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
1 405 kr
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Diamond Beach Resort

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Diamond Beach Resort och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Diamond Beach Resort

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Diamond Beach Resort så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Diamond Beach Apartments ligger i Burgas och har kostnadsfritt internet. Här finns även utomhuspool.

Detta resortens rummen har kylskåp, samt nödvändigheter för en trevlig vistelse. Det finns ä...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+359 885 135 330

Förmåner och bekvämligheter på Diamond Beach Resort

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Diamond Beach Resort
  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Hårfön
  • Mikrovågsugn
  • Kylskåp

Restauranger

  • Mikrovågsugn
  • Kylskåp

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet

Badrum

  • Hårfön

Recensioner av Diamond Beach Resort

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Diamond Beach Resort för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 413 recensioner av Diamond Beach Resort. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
8,2
Utomordentligt
413 verifierade omdömen
Fantastiskt
189
Utomordentligt
65
Bra
82
Okej
30
Till belåtenhet
28
Mediokert
7
Dåligt
12
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Diamond Beach Resort

Upptäck andra boenden i Burgas som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Diamond Beach Resort. Totalt finns det 875 hotell för resenärer i Burgas. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Sarafovo, Burgas

Diamond Beach Resort ligger vid Sarafovo i Sarafovo-området kring Burgas. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger Diamond Beach Resort: Sarafovo

Mest populära landmärken

  • Lake Atanasovsko4.8 km
  • Naftex Stadium7.3 km
  • North Beach Varna7.6 km
  • Izgrev Park7.8 km
  • Sommarteater8 km
  • Sea Gardens8.1 km
  • Burgas Pier8.2 km
  • Burgas City Centre8.4 km
  • Baba Ganka Square8.5 km
  • Troykata Square8.6 km
  • Ethnographic Museum Burgas8.6 km
  • Burgas Central Beach8.7 km

Vanliga frågor när du bokar med Diamond Beach Resort

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Diamond Beach Resort. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Hur nära ligger Diamond Beach Resort den närmsta flygplatsen, Burgas flygplats?

    Med ett avstånd på endast 2,7 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Burgas flygplats, till Diamond Beach Resort på 0 tim 02 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Burgas flygplats till Diamond Beach Resort?

    Ett av de mest populära alternativen idag är att ta en taxi eller samåkningstjänst direkt från Burgas flygplats till hotellet. Det här alternativet är oftast det mest kostnadseffektiva, men gäster bör hålla ögonen på priserna under rusningstid.

  • Vad är telefonnumret till Diamond Beach Resort?

    Du kan nå receptionen på Diamond Beach Resort på +359 885 135 330.

  • Har Diamond Beach Resort Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Diamond Beach Resort erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Diamond Beach Resort?

    12:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 14:00.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Diamond Beach Resort?

    För bästa chans att spara pengar på din Diamond Beach Resort-bokning, överväg att bo i december, när priserna vanligtvis är som lägst (388 kr).

  • I vilket område av Burgas är Diamond Beach Resort beläget?

    Diamond Beach Resort är belägen inom Sarafovo-området i Burgas. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Diamond Beach Resort ligger i förhållande till resten av Burgas.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Diamond Beach Resort