Zone Turistique Dkhila, Monastir, Tunisien
117 kr
Billigast pris
per natt
Billigaste erbjudandena | Baspris per natt |
---|---|
Till centrum | 12,2 km |
---|---|
Bedömning | 5,4 |
Närmsta flygplats | Monastir Habib Bourguiba In |
Distans till flygplats | 6,4 km |
Incheckningstid | 14:00 |
---|---|
Utcheckningstid | 12:00 |
Internet | Gratis WiFi |
Betalning & avbokning | Regler varierar beroende på rumstyp och leverantör. |
Telefonnummer till receptionen | +216 7352 1999 |
Allmänt |
|
---|---|
Aktiviteter |
|
Tjänster |
|
Iberostar Selection Kuriat Palace placerar dig mitt i Monastir, en 10 minuters bilfärd från Flamingo golfbana och 11 minuter från Stade Mustapha Ben Jannet. Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
Royal Thalassa Monastir ligger i Monastir på stranden, en 10 minuters bilfärd från Flamingo golfbana. Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i Monastir? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 2500 kvadratmeter, däribland konferensrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats.
I Monastir ligger Hotel Liberty Resort i nöjesdistriktet, en kvart med bil från både Sousse strand och Ribat i Monastir. Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats.
I Monastir ligger Gold Arena Ruspina vid havet, en kvart med bil från både Flamingo golfbana och Stade Mustapha Ben Jannet. Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gratis parkeringsservice erbjuds på plats.
Eden Club Skanes - All Inclusive ligger i Monastir med endast en 15-minuters biltur från Monastir - Habib Bourguiba internationella flygplats, de erbjuder även privat strand. Här finns även all-inclusive måltider, valutaväxling och dygnet-runt-öppen reception.
Houda Golf and Beach Club ligger i Monastir med endast en 15-minuters biltur från Monastir - Habib Bourguiba internationella flygplats, de har även utomhuspool, utomhustennisbanor och privat strand. Här finns även takterrass, bastu och turkiskt ångbad.
Hotel Liberty Resort ligger i Monastir och erbjuder 4-stjärnigt boende. På plats finns även en nattklubb och en salong. Det har också bastu, turkiskt ångbad och utomhuspool.
Med privat strand och inomhuspool är Amir Palace en lyxig plats att bo medan i Monastir. Det erbjuder också bastu och turkiskt ångbad.
Hotel Les Palmiers är beläget i Monastir och har , 3-stjärniga boenden, liksom utomhuspool, bubbelpool och privat strand. Här finns även barnklubb, gratis trådlöst internet på allmänna platser och barnpool.
Detta hotellet ligger i Monastir med endast en 15-minuters biltur från Monastir - Habib Bourguiba internationella flygplats, de erbjuder även privat strand, utomhuspool och simbassäng. De har ett spa and wellness centre, samt soldäck, bastu och massage.
Delphin Resort Monastir ligger i Monastir och erbjuder moderna boenden, samt har utomhuspool, utomhustennisbanor och privat strand. Här finns även all-inclusive måltider, barnklubb och bastu.
Detta hotellet ligger i Monastir, med endast en kort promenad från Monastir Beach och har även bubbelpool, privat strand och simbassäng. Det ligger lägligt till för gäster som önskar att utforska områdets attraktioner.
Hotellet är försedd med simbassäng, utomhuspool och privat strand, och det ligger i Monastir, endast några minuter från Monastir - Habib Bourguiba internationella flygplats. Här finns även bubbelpool, bastu och utomhustennisbanor.
Regency Hotel & SPA ligger i Monastir och erbjuder traditionella boenden, samt har utomhuspool, privat strand och utomhustennisbanor. De har spa och hälsocenter, samt bastu, bubbelpool och turkiskt ångbad.
Sahara Beach Aquapark ligger i Monastir och erbjuder moderna boenden, samt har utomhuspool, utomhustennisbanor och privat strand. Här finns även vattenrutchkanor, barnklubb och bastu.
Delphin El Habib ligger i Monastir och erbjuder moderna boenden, samt har utomhustennisbanor, privat strand och utomhuspool. De har 4-stjärniga rum med utsikt över vattnet.