Focus Hotel Premium Sopot

Hotell
3 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
624 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Focus Hotel Premium Sopot

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Focus Hotel Premium Sopot och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 queen size-säng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 queen size-säng
Dubbelrum, 1 queen size-säng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, 1 queen size-säng
Dubbelrum, 1 queen size-säng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Focus Hotel Premium Sopot

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Focus Hotel Premium Sopot så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med ett kafé, business-service och ett mötesrum. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som parkering, tvättm...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+48 587 284 528

Förmåner och bekvämligheter på Focus Hotel Premium Sopot

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Focus Hotel Premium Sopot
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Adapter
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Vattenflaska
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Allergivänlig kudde
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kafeteria
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kaffemaskin

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Allmänt

  • Familjerum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Parkering och transport

  • Parkering
  • Gatuparkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider
  • Barnvänlig buffé

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Balkong

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Tillgång till strand
  • Sällskapsspel/pussel

Tvättstuga

  • Strykjärn och strykbräda

Recensioner av Focus Hotel Premium Sopot

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Focus Hotel Premium Sopot för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 761 recensioner av Focus Hotel Premium Sopot. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
9,1
Fantastiskt
1761 verifierade omdömen
Fantastiskt
1250
Utomordentligt
289
Bra
118
Okej
38
Till belåtenhet
39
Mediokert
8
Dåligt
19
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Focus Hotel Premium Sopot

Upptäck andra boenden i Sopot som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Focus Hotel Premium Sopot. Totalt finns det 2 544 hotell för resenärer i Sopot. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Utforska Górny Sopot, Sopot

Focus Hotel Premium Sopot ligger vid 1 maja 7 i Górny Sopot-området kring Sopot. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juli 2026.
Här ligger Focus Hotel Premium Sopot: 1 maja 7

Mest populära landmärken

  • Sierakowskich Court396 m
  • Sopot City Centre0.7 km
  • Forest Opera0.8 km
  • Stadion Lesny0.8 km
  • Lighthouse in Sopot0.9 km
  • Sopot Beach0.9 km
  • Teatr Atelier im Agnieszki Osieckiej0.9 km
  • Lysa Gora Ski Area1 km
  • Grodzisko in Sopot1 km
  • Sopot Pier1 km
  • Muzeum Sopotu1.2 km
  • Sopot Hippodrome1.9 km
  • Hur långt är det mellan Focus Hotel Premium Sopot och Forest Opera?

    Du kan gå till Forest Opera när du bor på Focus Hotel Premium Sopot – det är bara ett avstånd på 0,8 km.

  • Ligger Focus Hotel Premium Sopot i närheten av Teatr Atelier im Agnieszki Osieckiej?

    Gångavstånd – det är 0,9 km mellan Teatr Atelier im Agnieszki Osieckiej och Focus Hotel Premium Sopot.

Vanliga frågor när du bokar med Focus Hotel Premium Sopot

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Focus Hotel Premium Sopot. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Är priserna för Focus Hotel Premium Sopot jämförbara med 3-stjärniga hotell i Sopot?

    Focus Hotel Premium Sopot kostar generellt mindre än genomsnittet för hotell med 3 stjärnor Sopot. I genomsnitt kan du förvänta dig att få betala 2 167 kr per natt i Sopot. Focus Hotel Premium Sopot kommer kosta dig 1 834 kr per natt, vilket är 16 % billigare än genomsnittet i Sopot.

  • Hur nära ligger Focus Hotel Premium Sopot den närmsta flygplatsen, Gdańsk-Lech Wałęsa flygplats?

    Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Gdańsk-Lech Wałęsa flygplats och Focus Hotel Premium Sopot är 14,9 km och den förväntade körtiden är ungefär 0 tim 11 min. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.

  • Kan Focus Hotel Premium Sopot ses som djurvänligt?

    Focus Hotel Premium Sopot är djurvänligt. Du är välkommen att ta med ditt husdjur om du bor på Focus Hotel Premium Sopot.

  • Hur nära ligger Focus Hotel Premium Sopot stadskärnan i Sopot?

    Mitten av Górny Sopot, Sopot, ligger endast 0,2 km bort från trappsteget till Focus Hotel Premium Sopot. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Sopot Hippodrome som enkelt nås från Focus Hotel Premium Sopot med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Focus Hotel Premium Sopot?

    Det bästa sättet att kontakta Focus Hotel Premium Sopot är genom att ringa +48 587 284 528.

  • Har Focus Hotel Premium Sopot Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Focus Hotel Premium Sopot erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Focus Hotel Premium Sopot?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på Focus Hotel Premium Sopot kan gästerna göra detta när som helst efter 14:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Focus Hotel Premium Sopot, Sopot?

    Priserna för Focus Hotel Premium Sopot varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 1 834 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 996 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Focus Hotel Premium Sopot?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Focus Hotel Premium Sopot. Öppettiderna kan variera. Det finns även en bar på plats.

  • Erbjuder Focus Hotel Premium Sopot handikappanpassade rum?

    Ja, Focus Hotel Premium Sopot erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Focus Hotel Premium Sopot?

    För bästa chans att spara pengar på din Focus Hotel Premium Sopot-bokning, överväg att bo i mars, när priserna vanligtvis är som lägst (631 kr).

  • I vilket område av Sopot är Focus Hotel Premium Sopot beläget?

    Focus Hotel Premium Sopot är belägen inom Górny Sopot-området i Sopot. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Focus Hotel Premium Sopot ligger i förhållande till resten av Sopot.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Focus Hotel Premium Sopot?

    Överväg att checka in på Focus Hotel Premium Sopot den söndag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 1 573 kr).

  • Hur långt är det mellan Focus Hotel Premium Sopot och Forest Opera?

    Du kan gå till Forest Opera när du bor på Focus Hotel Premium Sopot – det är bara ett avstånd på 0,8 km.

  • Ligger Focus Hotel Premium Sopot i närheten av Teatr Atelier im Agnieszki Osieckiej?

    Gångavstånd – det är 0,9 km mellan Teatr Atelier im Agnieszki Osieckiej och Focus Hotel Premium Sopot.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Focus Hotel Premium Sopot