Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

Resort
5 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
11 568 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Förstaklass, okänd sängtyp
Resort-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Koppla av på stranden, öva upp svingen på golfbanan på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica eller skäm bort dig själv med en spabehandling. Avsluta dagen med en middag på en av deras 5 r...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+506 2696 0000

Förmåner och bekvämligheter på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Snorkling
  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Basketplan
  • Tennis
  • Gratis WiFi

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Eco-turism
  • Fiske
  • Spelrum
  • Golf
  • Kanot
  • Cykling
  • Dart
  • Scubadykning
  • Dykning
  • Snorkling
  • Kvällsunderhållning
  • Matlagningsklasser
  • Skönhetssalong
  • Hästridning
  • Mini-golf
  • Bordtennis
  • Biljardbord
  • Vattensportanläggningar (på plats)
  • Vindsurfning
  • Basketplan
  • Vandring
  • Affärer

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Konferensrum
  • Kassaskåp

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Allergivänligt
  • Allergivänlig kudde
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Allergivänliga rum
  • Övre våningar nås med hiss

Allmänt

  • Familjerum
  • Utsikt över trädgård
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Skåp
  • Förvaring
  • Havsutsikt
  • Vardagsrum
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Fläkt
  • Gratis toalettartiklar
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Balsam

Restauranger

  • Livsmedelsleveranser
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Minibar
  • Kafeteria
  • Frukost på rummet

Familjevänligt

  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Barnvänlig buffé
  • Inomhus lekområde
  • Klubb för barn
  • Utomhusleksaker för barn
  • Barnvakt (tilläggsavgift)
  • Lekplats

Pool och spa

  • Spa
  • Bubbelpool
  • Utomhuspool
  • Ångbastu
  • Privat pool
  • Massage
  • Bastu

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kök
  • Ugn
  • Spishäll
  • Brödrost
  • Kaffemaskin
  • Matplats

Badrum

  • Hårfön
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Badmössa
  • Badkar
  • Toalett
  • Toalettpapper

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)
  • Parkeringsservice

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Bibliotek
  • TV
  • DVD-spelare

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Byxpress
  • Strykjärn och strykbräda

Utomhus

  • Trädgård
  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Grill

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Myggnät
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Fitness

  • Fitnessklasser
  • Träningslokal
  • Tennis

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Recensioner av Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 39 recensioner av Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
9,0
Fantastiskt
39 verifierade omdömen
Fantastiskt
29
Utomordentligt
4
Bra
3
Okej
1
Till belåtenhet
0
Mediokert
1
Dåligt
1
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

Upptäck andra boenden i Culebra som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica. Totalt finns det 36 hotell för resenärer i Culebra. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Culebra

Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica ligger vid Papagayo Peninsula i -området kring Culebra. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica: Papagayo Peninsula

Mest populära landmärken

  • Panama Beach4.7 km
  • Marina Papagayo4.9 km

Vanliga frågor när du bokar med Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Är priserna för Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica jämförbara med 5-stjärniga hotell i Culebra?

    I Culebra ligger genomsnittspriset per natt för hotell med 5 stjärnor på 15 712 kr. Den förväntade nattliga kostnaden för Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica ligger runt 18 569 kr; ett pris som är 18 % billigare än genomsnittet i staden. HotelsCombined anser att Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica utgör ett bra alternativ om du vill på ett hotell med 5 stjärnor i Culebra.

  • Hur nära ligger Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica den närmsta flygplatsen, Liberia flygplats?

    Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Liberia flygplats och Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica är 25,6 km och den förväntade körtiden är ungefär 0 tim 19 min. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.

  • Kan Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica ses som djurvänligt?

    Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica välkomnar de flesta husdjur.

  • Finns det en pool på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    Ja. Många av de som besöker Culebra letar efter ett hotell med pool. Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    Ring +506 2696 0000 för att få hjälp med din bokning på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica.

  • Har Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    Det finns ett fitness-center på hotellet tillgängligt för de gäster som bor på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets tillgänglighet och öppettider.

  • Vilken är utcheckningstiden på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    Utcheckningstiden på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica är 12:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica, Culebra?

    Priserna för Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 18 569 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 10 200 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica. Öppettiderna kan variera. De har också en bar för drinkar.

  • Finns det tvättservice på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.

  • Erbjuder Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica handikappanpassade rum?

    Ja, Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica?

    För bästa chans att spara pengar på din Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica-bokning, överväg att bo i oktober, när priserna vanligtvis är som lägst (3 701 kr).

  • Finns det några andra Four Seasons-hotell i Culebra?

    Totalt finns det 1 plats i Culebra. Den mest populära Four Seasons-hotellet i Culebra är Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Four Seasons Resort Peninsula Papagayo, Costa Rica