Funstay Inn Guesthouse

Värdshus
Klasskategori: 2
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
472 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Funstay Inn Guesthouse

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Funstay Inn Guesthouse och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Funstay Inn Guesthouse

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Funstay Inn Guesthouse så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Här har du tillgång till alla hemmets bekvämligheter och mycket mer, som till exempel gratis wi-fi och klimatreglerad luftkonditionering, samt även tvättstuga och handdukar. Bland övriga bekvämlighete...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+82 (0) 51 254 2203
Licensnummer: 제047호

Förmåner och bekvämligheter på Funstay Inn Guesthouse

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Funstay Inn Guesthouse
  • Gratis WiFi
  • Flygbuss
  • Internet
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Hårfön
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Rökning förbjuden
  • Luftkonditionering

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Kroppstvål
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Luftkonditionering
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Papperskorgar
  • Balsam

Badrum

  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Dusch
  • Privat badrum

Allmänt

  • Familjerum
  • Skåp
  • Tofflor
  • Förvaring

Sovrum

  • Klädhängare
  • Uttag nära sängen
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökning förbjuden
  • Privat ingång

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Tjänster och bekvämligheter

  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Parkering och transport

  • Flygbuss

Recensioner av Funstay Inn Guesthouse

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Funstay Inn Guesthouse för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 393 recensioner av Funstay Inn Guesthouse. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,3
Utomordentligt
393 verifierade omdömen
Fantastiskt
190
Utomordentligt
85
Bra
67
Okej
18
Till belåtenhet
18
Mediokert
5
Dåligt
10
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Funstay Inn Guesthouse

Upptäck andra boenden i Pusan som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Funstay Inn Guesthouse. Totalt finns det 2 041 hotell för resenärer i Pusan. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Namp’o-dong, Pusan

Funstay Inn Guesthouse ligger vid 30, Gudeok-ro, Jung-gu i Namp’o-dong-området kring Pusan. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Funstay Inn Guesthouse: 30, Gudeok-ro, Jung-gu

Mest populära landmärken

  • Jagalchi Fish Market233 m
  • Yongdusan Park311 m
  • BIFF Square345 m
  • Busan Tower375 m
  • Port of Busan1.1 km
  • Busan Station2 km
  • Songdo Beach2.9 km
  • United Nations Memorial Cemetery6.7 km
  • Taejongdae Park7 km
  • Seomyeon7.1 km
  • Pukyong National University7.6 km
  • Gwangalli Beach9.9 km

Vanliga frågor när du bokar med Funstay Inn Guesthouse

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Funstay Inn Guesthouse. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Är priserna för Funstay Inn Guesthouse jämförbara med 2-stjärniga hotell i Pusan?

    Priset per natt på Funstay Inn Guesthouse är generellt 23 % billigare än genomsnittet för ett 2-stjärnigt hotell i Pusan. När du bor på Funstay Inn Guesthouse kan du förvänta dig få betala omkring 467 kr/natt, vilket anses vara ett bra erbjudande i Pusan för ett 2-stjärnigt hotell.

  • Hur nära ligger Funstay Inn Guesthouse den närmsta flygplatsen, Pusan Gimhae flygplats?

    Med ett avstånd på endast 18,5 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Pusan Gimhae flygplats, till Funstay Inn Guesthouse på 0 tim 14 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Hur nära ligger Funstay Inn Guesthouse stadskärnan i Pusan?

    Funstay Inn Guesthouse ligger endast 0,2 km bort från Namp’o-dong, Pusan. Från Funstay Inn Guesthouse kan du enkelt ta dig till andra populära sevärdheter som Busan Asiad Main Stadium.

  • Vad är telefonnumret till Funstay Inn Guesthouse?

    Du kan nå receptionen på Funstay Inn Guesthouse på +82 (0) 51 254 2203.

  • Har Funstay Inn Guesthouse Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Funstay Inn Guesthouse erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Funstay Inn Guesthouse?

    Utcheckningstiden på Funstay Inn Guesthouse är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Funstay Inn Guesthouse, Pusan?

    I genomsnitt har gästerna betalat 467 kr per natt för att bo på Funstay Inn Guesthouse. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 290 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det tvättservice på Funstay Inn Guesthouse?

    Det finns tvättservice på Funstay Inn Guesthouse som kan användas av gästerna.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Funstay Inn Guesthouse?

    För bästa chans att spara pengar på din Funstay Inn Guesthouse-bokning, överväg att bo i januari, när priserna vanligtvis är som lägst (533 kr).

  • I vilket område av Pusan är Funstay Inn Guesthouse beläget?

    Funstay Inn Guesthouse är belägen inom Namp’o-dong-området i Pusan. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Funstay Inn Guesthouse ligger i förhållande till resten av Pusan.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Funstay Inn Guesthouse