Gastehaus Behle Schaperken

Värdshus
1 stjärna
tis 1/9
-
ons 2/9
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Gastehaus Behle Schaperken
Leverantör för Gastehaus Behle Schaperken
Leverantör för Gastehaus Behle Schaperken
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Gastehaus Behle Schaperken

tis 1/9
-
ons 2/9

Om Gastehaus Behle Schaperken

Gastehaus Behle-Schaperken är beläget i Willingen, en kort körväg från Brilon och erbjuder express in- och utcheckning, soldäck och en tur- och utflyktsdisk. Det har kostnadsfritt Wi-Fi, skidskola och...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid10:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+49 5632 64 65

Förmåner och bekvämligheter på Gastehaus Behle Schaperken

  • Gratis WiFi
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Hårfön
  • Expressutcheckning
  • Bankomat på plats
  • Mikrovågsugn

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Diskmaskin
  • Ugn
  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats
  • Kök
  • Kokvrå

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Utsikt över trädgård
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolering
  • Heltäckningsmatta
  • Bergsutsikt
  • Stadsutsikt
  • Skidförvaring

Saker att göra

  • Vandring
  • Skidskola
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Cykling
  • Scubadykning
  • Skidåkning
  • Hästridning

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Papperskorgar

Badrum

  • Dusch
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Duschstol
  • Anpassat bad
  • Rökning förbjuden
  • Övre våningar nås via trappor
  • Privat ingång

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Väckningsservice
  • Kollektivtrafiksbiljetter
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelåtkomst
  • Expressutcheckning

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Balkong
  • Utomhus matplats
  • Utomhusmöbler
  • Trädgård

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV

Restauranger

  • Minibar
  • Inpackade luncher
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Matbord

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda

Familjevänligt

  • Höga barnstolar

Recensioner av Gastehaus Behle Schaperken

9,1
Fantastiskt
418 verifierade omdömen
Fantastiskt
292
Utomordentligt
84
Bra
37
Okej
4
Till belåtenhet
1
Mediokert
0
Dåligt
0
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Gastehaus Behle Schaperken

Utforska Willingen

Här ligger Gastehaus Behle Schaperken: Schwalefelder Straße 13

Mest populära landmärken

  • Besökare Gruva138 m
  • Iberg0.4 km
  • Järnväg Viadukt0.7 km
  • Orenberg0.9 km
  • Nöjesfält Willingen1.4 km
  • Hochheide Torn2.3 km
  • Borg Schwalenburg2.3 km
  • Ettelsberg2.4 km
  • Hermannsberg2.9 km
  • Mittelsberg3.1 km
  • Dreiskopf3.1 km
  • Osterkopf4.3 km

Vanliga frågor när du bokar med Gastehaus Behle Schaperken

  • Vad är telefonnumret till Gastehaus Behle Schaperken?

    Om du har frågor om Gastehaus Behle Schaperken eller din bokning kan du direkt kontakta receptionen på +49 5632 64 65.

  • Har Gastehaus Behle Schaperken Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Gastehaus Behle Schaperken erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Gastehaus Behle Schaperken?

    Gastehaus Behle Schaperken har en vanlig incheckningstid efter 15:00 och utcheckningstid före 10:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Gastehaus Behle Schaperken, Willingen?

    Rumspriserna på Gastehaus Behle Schaperken beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 1 371 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 1 206 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Vilken månad är billigast för att bo på Gastehaus Behle Schaperken?

    För bästa chans att spara pengar på din Gastehaus Behle Schaperken-bokning, överväg att bo i augusti, när priserna vanligtvis är som lägst (825 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Gastehaus Behle Schaperken