Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

Hotell
3 stjärnor
fre 4/9
-
lör 5/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 147 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
1 147 kr
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

fre 4/9
-
lör 5/9
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

Detta hotell ligger på en privat vingård i Triers lummiga landsbygd, 400 meter från floden Mosel i Trittenheim. Här erbjuds gratis WiFi, en terrass och utsikt över den berömda vingården Trittenheimer ...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+49 152 3183 8199

Förmåner och bekvämligheter på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Kök

  • Vinglas
  • Elektrisk vattenkokare
  • Diskmaskin
  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Te/kaffebryggare
  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats
  • Kök

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Papperskorgar

Saker att göra

  • Vandring
  • Cykeluthyrning
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Golf
  • Kanot
  • Cykling
  • Hästridning
  • Vattensportanläggningar (på plats)

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Utsikt över trädgård
  • Utsikt över innergården
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Förvaring

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Lättillgänglig dusch
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Övre våningar nås via trappor
  • Rökningsområden

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Balkong
  • Utomhusmöbler
  • Picknickområde
  • Trädgård

Tjänster och bekvämligheter

  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Restauranger

  • Minibar
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Matbord

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvänlig buffé
  • Höga barnstolar

Parkering och transport

  • EV-laddningsstation
  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Garderob eller klädkammare

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Arbetsyta

  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda

Recensioner av Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

8,8
Utomordentligt
797 verifierade omdömen
Fantastiskt
492
Utomordentligt
200
Bra
75
Okej
20
Till belåtenhet
10
Mediokert
2
Dåligt
1
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

Vanliga frågor när du bokar med Moselweingut & Gästehaus Hubertushof

  • Kan Moselweingut & Gästehaus Hubertushof ses som djurvänligt?

    Moselweingut & Gästehaus Hubertushof välkomnar de flesta husdjur.

  • Vad är telefonnumret till Moselweingut & Gästehaus Hubertushof?

    Det bästa sättet att kontakta Moselweingut & Gästehaus Hubertushof är genom att ringa +49 152 3183 8199.

  • Har Moselweingut & Gästehaus Hubertushof Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Moselweingut & Gästehaus Hubertushof erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof?

    Utcheckningstiden på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof, Trittenheim?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 1 206 kr för ett rum på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 1 336 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det tvättservice på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof?

    Ja, det finns vanligtvis tvättservice på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof, Trittenheim.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Moselweingut & Gästehaus Hubertushof?

    För bästa chans att spara pengar på din Moselweingut & Gästehaus Hubertushof-bokning, överväg att bo i december, när priserna vanligtvis är som lägst (1 295 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Moselweingut & Gästehaus Hubertushof