Gonggan Residence Hotel

Hotell
Klasskategori: 2
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
528 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Gonggan Residence Hotel

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Gonggan Residence Hotel och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Gonggan Residence Hotel

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Gonggan Residence Hotel så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en restaurang, en bar/lounge och ett kafé. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+82 (0) 55 688 3041
Licensnummer: 180111-1325356

Förmåner och bekvämligheter på Gonggan Residence Hotel

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Gonggan Residence Hotel
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Gratis parkering
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Mötesrum
  • Internet
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Vattenkokare
  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Kök
  • Kokvrå

Allmänt

  • Utsikt över lugn gata
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Tofflor
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Stadsutsikt
  • Förvaring

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Hiss
  • Allergivänlig kudde
  • Rökning förbjuden
  • Övre våningar nås med hiss
  • Privat ingång

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Byxpress
  • Torkställ för kläder
  • Tvättmaskin

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Privat badrum

Tjänster och bekvämligheter

  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Privat incheckning/utcheckning

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV
  • DVD-spelare

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Restauranger

  • Restaurang
  • Bar/lounge

Utomhus

  • Terrass/uteplats

Recensioner av Gonggan Residence Hotel

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Gonggan Residence Hotel för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 133 recensioner av Gonggan Residence Hotel. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,2
Utomordentligt
133 verifierade omdömen
Fantastiskt
86
Utomordentligt
25
Bra
13
Okej
3
Till belåtenhet
2
Mediokert
3
Dåligt
1
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Gonggan Residence Hotel

Upptäck andra boenden i Geoje som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Gonggan Residence Hotel. Totalt finns det 827 hotell för resenärer i Geoje. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Geoje

Gonggan Residence Hotel ligger vid 148, Okpo-ro i -området kring Geoje. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Gonggan Residence Hotel: 148, Okpo-ro

Mest populära landmärken

  • Geoje Museum1 km
  • Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering1.9 km
  • Okpo Daecheop Ginyeom Park2.1 km
  • Geoje Arts Center3.7 km
  • Mundong Waterfall4.6 km
  • Geoje Sea World6.3 km
  • Geoje Folk Museum6.8 km
  • Soopsori Park9 km
  • Gujora Beach9 km
  • Maengjongjuk Theme Park9.6 km
  • Gonggoji Garden10.2 km
  • Chilcheonryang Seabattle Memorial Park11.4 km

Vanliga frågor när du bokar med Gonggan Residence Hotel

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Gonggan Residence Hotel. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Vad är telefonnumret till Gonggan Residence Hotel?

    Du kan nå receptionen på Gonggan Residence Hotel på +82 (0) 55 688 3041.

  • Har Gonggan Residence Hotel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Gonggan Residence Hotel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Gonggan Residence Hotel?

    Standardtiden för utcheckning på Gonggan Residence Hotel är 11:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Gonggan Residence Hotel, Geoje?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Gonggan Residence Hotel på omkring 475 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 413 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det en restaurang på Gonggan Residence Hotel?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Gonggan Residence Hotel för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot. De har också en bar för drinkar.

  • Finns det tvättservice på Gonggan Residence Hotel?

    Gonggan Residence Hotel har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Du behöver inte heller packa ner ett resestrykjärn då boendet har ett du kan använda.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Gonggan Residence Hotel?

    För bästa chans att spara pengar på din Gonggan Residence Hotel-bokning, överväg att bo i april, när priserna vanligtvis är som lägst (457 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Gonggan Residence Hotel