Great Wall Hotel Shenzhen

Hotell
4 stjärnor
lör 5/9
-
sön 6/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
482 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Great Wall Hotel Shenzhen

lör 5/9
-
sön 6/9
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Great Wall Hotel Shenzhen

Detta hotell är beläget i Luohu, inom bekvämt gångavstånd till Shun Hing Square. Har endast minuter till fots från Grand Theater Metro Station och ett urval av populära matställen i närheten.

H...

Bra att veta

Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+86 755 2558 3369

Förmåner och bekvämligheter på Great Wall Hotel Shenzhen

  • Restaurang
  • Affärscentrum
  • Wifi
  • Luftkonditionering
  • Minibar

Restauranger

  • Restaurang
  • Minibar

Grundläggande bekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Wifi

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum

Recensioner av Great Wall Hotel Shenzhen

Hotell som påminner om Great Wall Hotel Shenzhen

Utforska Luohu, Shenzhen

Här ligger Great Wall Hotel Shenzhen: No.2086 Honggui Road

Mest populära landmärken

  • Shun Hing Square0.5 km
  • Kingkey 1000.7 km
  • Dongmen Commercial Area0.9 km
  • Panglin Plaza1.3 km
  • Shenzhen Stadium1.8 km
  • Luohu Commercial City2 km
  • SEG Plaza2.6 km
  • Huanggang Port4.6 km
  • Shenzhen Center 5.6 km
  • Wutong Mountain10.7 km
  • Happy Valley12.9 km
  • China Folk Culture Village13.1 km

Vanliga frågor när du bokar med Great Wall Hotel Shenzhen

  • Hur nära ligger Great Wall Hotel Shenzhen den närmsta flygplatsen, Shenzhen flygplats?

    Med ett avstånd på 50,7 km är Shenzhen flygplats den närmsta flygplatsen från Great Wall Hotel Shenzhen. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Great Wall Hotel Shenzhen till Shenzhen flygplats ligger på 0 tim 39 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vad är telefonnumret till Great Wall Hotel Shenzhen?

    Du kan nå receptionen på Great Wall Hotel Shenzhen på +86 755 2558 3369.

  • Har Great Wall Hotel Shenzhen Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Great Wall Hotel Shenzhen erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det en restaurang på Great Wall Hotel Shenzhen?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Great Wall Hotel Shenzhen för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Great Wall Hotel Shenzhen?

    För bästa chans att spara pengar på din Great Wall Hotel Shenzhen-bokning, överväg att bo i maj, när priserna vanligtvis är som lägst (697 kr).

  • I vilket område av Shenzhen är Great Wall Hotel Shenzhen beläget?

    Great Wall Hotel Shenzhen är belägen inom Luohu-området i Shenzhen. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Great Wall Hotel Shenzhen ligger i förhållande till resten av Shenzhen.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Great Wall Hotel Shenzhen