Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

Hotell
2 stjärnor
tors 6/8
-
fre 7/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
2 013 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 30 juli 2026.
tors 6/8
-
fre 7/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 30 juli 2026.
Här har du tillgång till alla hemmets bekvämligheter och mycket mer, som till exempel gratis wi-fi och LCD-tv, samt även bidé och kaffe- och tebryggare. Bland övriga bekvämligheter hittar du duntäcken...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid10:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+81 460 839 555

Förmåner och bekvämligheter på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou
  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet

Allmänt

  • Yukata (japansk badrock)
  • Elektrisk vattenkokare
  • Familjerum
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • Kudde med fjäderstoppning
  • Brandsläckare
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Dusch
  • Badmössa
  • Heta källbad
  • Tillgänglig parkering
  • Adapter
  • Tofflor
  • Förstahjälpenlåda
  • Kafeteria
  • Uttag nära sängen
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Barnmåltider
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Rökning förbjuden
  • Barnvänlig buffé
  • Badkar
  • Ljudisolering
  • Restaurang
  • Bidé
  • Kroppstvål
  • Hårfön
  • Vattenflaska
  • Tatami (traditionellt japanskt golv)
  • Te/kaffebryggare
  • Kolmonoxiddetektor
  • Telefon
  • Vattenkokare
  • Bergsutsikt
  • Luftkonditionering
  • Kylskåp
  • Toalett
  • Utomhusbad
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Klädhängare
  • Papperskorgar
  • Kaffemaskin
  • TV
  • Gratis parkering
  • Balsam
  • Övre våningar nås via trappor
  • Skrivbord
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Garderob eller klädkammare
  • Rökningsområden
  • Förvaring
  • Privat parkering

Aktiviteter

  • Offentligt bad

Tjänster

  • Daglig städning
  • Nyckelåtkomst
Visa alla 64 bekvämligheter

Recensioner av Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 412 recensioner av Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou. Uppgifterna uppdaterades senast 30 juli 2026.
9,0
Fantastiskt1 412 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

Upptäck andra boenden i Hakone som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou. Totalt finns det 713 hotell för resenärer i Hakone. Prisuppgifterna uppdaterades senast 30 juli 2026.

Utforska Hakone

Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou ligger vid Sengokuhara 817-211 i -området kring Hakone. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 30 juli 2026.

Mest populära landmärken

Ōwakudani

11 min körtid

6,5 km

Hakone Open-Air Museum

11 min körtid

6,4 km

Hakone Shrine

18 min körtid

12,2 km

Ōwakudani

11 min körtid

6,5 km

Hakone Open-Air Museum

11 min körtid

6,4 km

Hakone Shrine

18 min körtid

12,2 km

Närmsta flygplatserna

Vanliga frågor när du bokar med Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 30 juli 2026.

  • Är priserna för Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou jämförbara med 2-stjärniga hotell i Hakone?

    Priset per natt på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou är generellt 27 % billigare än genomsnittet för ett 2-stjärnigt hotell i Hakone. När du bor på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou kan du förvänta dig få betala omkring 2 290 kr/natt, vilket anses vara ett bra erbjudande i Hakone för ett 2-stjärnigt hotell.

  • Vad är telefonnumret till Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +81 460 839 555 för att prata med en receptionist på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou.

  • Har Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou?

    Utcheckningstiden på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou är 10:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou, Hakone?

    I genomsnitt har gästerna betalat 2 290 kr per natt för att bo på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 1 210 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det en restaurang på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou?

    Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou har en restaurang.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou?

    För bästa chans att spara pengar på din Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou-bokning, överväg att bo i juni, när priserna vanligtvis är som lägst (1 162 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hakone Onsen Yuyado Yamanosyou