Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

Hotell
3 stjärnor
lör 1/8
-
sön 2/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
518 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 25 juli 2026.
lör 1/8
-
sön 2/8
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Dubbelrum, 1 king size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 25 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en inomhuspool, en restaurang och en snackbar/deli. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering....

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 418 839 4888
Licensnummer: 2026-11-30, 293985

Förmåner och bekvämligheter på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV

Restauranger

  • Mikrovågsugn
  • Kafeteria
  • Restaurang
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Affärscentrum
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Rökningsområden

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Telefon
  • Förvaring

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • EV-laddningsstation
  • Gratis parkering

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Picknickområde

Sovrum

  • Väckarklocka
  • Bäddsoffa

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Sällskapsspel/pussel
  • Snöskoteråkning

Pool

  • Uppvärmd pool
  • Inomhuspool

Badrum

  • Hårfön

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 153 recensioner av Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis. Uppgifterna uppdaterades senast 25 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
1153 verifierade omdömen
Fantastiskt
698
Utomordentligt
247
Bra
114
Okej
44
Till belåtenhet
16
Mediokert
19
Dåligt
15
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

Upptäck andra boenden i Lévis som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis. Totalt finns det 71 hotell för resenärer i Lévis. Prisuppgifterna uppdaterades senast 25 juli 2026.

Utforska Lévis

Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis ligger vid 1176 Rue de Courchevel i -området kring Lévis. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 25 juli 2026.
Här ligger Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis: 1176 Rue de Courchevel

Mest populära landmärken

  • Chutes De La Chaudiere2.4 km
  • Terrasse De Levis10.1 km
  • Centre D'art de Levis10.4 km
  • Levis - Quebec Ferry Terminal10.6 km
  • Lieu Historique National du Chantier A.C. Davie10.9 km
  • Levis Forts National Historic Site of Canada12.1 km
  • Levis Forts12.2 km
  • Le Fort de la Martiniere15.9 km

Vanliga frågor när du bokar med Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 25 juli 2026.

  • Är priserna för Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis jämförbara med 3-stjärniga hotell i Lévis?

    Hotell i Lévis med en ranking på 3 stjärnor kostar generellt 1 847 kr/natt, men i genomsnitt är Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis tillgängligt för 3 % mindre än den genomsnittliga kostnaden i området. Vanligtvis kan du avnjuta av en vistelse på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis för 1 909 kr/natt. Detta är ett väldigt bra erbjudande för användare på HotelsCombined som planerar att besöka Lévis.

  • Hur nära ligger Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis den närmsta flygplatsen, Quebec flygplats?

    Med ett avstånd på endast 18,6 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Quebec flygplats, till Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis på 0 tim 14 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Kan Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis ses som djurvänligt?

    Gäster är inte tillåtna att ta med sig husdjur under sin vistelse på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis.

  • Finns det en pool på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis?

    Ja, Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +1 418 839 4888 för att prata med en receptionist på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis.

  • Har Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis?

    Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis har ett gym på plats. Gymmet är endast öppet för hotellets gäster och öppettiderna och reglerna kan avsevärt skilja sig från hotell till hotell. Det rekommenderas att du kontaktar receptionen om du har frågor.

  • Vilken är utcheckningstiden på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis kan gästerna göra detta när som helst efter 15:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis, Lévis?

    Priserna för Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 1 909 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 1 249 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot.

  • Finns det tvättservice på Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis?

    Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.

  • Erbjuder Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis handikappanpassade rum?

    Ja, Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Finns det några andra Hampton Inn-hotell i Lévis?

    Totalt finns det 1 plats i Lévis. Den mest populära Hampton Inn-hotellet i Lévis är Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hampton Inn & Suites by Hilton Quebec City Levis