Marriott Hartford/Windsor Airport

Hotell
3 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 539 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Marriott Hartford/Windsor Airport

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Marriott Hartford/Windsor Airport och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 bäddsoffa
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 bäddsoffa
Deluxe-rum, 1 bäddsoffa
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Marriott Hartford/Windsor Airport

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Marriott Hartford/Windsor Airport så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en inomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis flygtra...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 860 688 7500

Förmåner och bekvämligheter på Marriott Hartford/Windsor Airport

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Marriott Hartford/Windsor Airport
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum
  • Flat-screen TV

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt

Restauranger

  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Kontinental frukost
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Allergivänligt
  • Anpassat bad
  • Rökning förbjuden

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi (tilläggsavgift)
  • Handdukar
  • Gratis toalettartiklar
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Internet (tilläggsavgift)

Allmänt

  • Vardagsrum
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Media och underhållning

  • Radio
  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Pay-per-view-kanaler

Badrum

  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Cykeluthyrning

Pool

  • Uppvärmd pool
  • Inomhuspool

Parkering och transport

  • Gratis parkering

Sovrum

  • Väckarklocka

Hälsa och säkerhet

  • Kassaskåp

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Marriott Hartford/Windsor Airport

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Marriott Hartford/Windsor Airport för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 342 recensioner av Marriott Hartford/Windsor Airport. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,1
Utomordentligt
342 verifierade omdömen
Fantastiskt
185
Utomordentligt
46
Bra
41
Okej
14
Till belåtenhet
18
Mediokert
6
Dåligt
32
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Marriott Hartford/Windsor Airport

Upptäck andra boenden i Windsor som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Marriott Hartford/Windsor Airport. Totalt finns det 16 hotell för resenärer i Windsor. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Windsor

Marriott Hartford/Windsor Airport ligger vid 28 Day Hill Road i -området kring Windsor. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Marriott Hartford/Windsor Airport: 28 Day Hill Road

Mest populära landmärken

  • Vintage Radio and Communications Museum of Connecticut2.6 km
  • Therapeutic Solutions Massage Therapy and Skin Care Center2.7 km
  • Former Fire Station3.2 km
  • Deacon John Moore House3.2 km
  • Windsor Amtrak Station3.2 km
  • First Church Parsonage3.2 km
  • Grace Church Rectory3.4 km
  • Huntington House Museum3.4 km
  • Captain Nathaniel Hayden House3.7 km
  • Loomis Homestead4 km
  • Captain James Loomis House5 km
  • Captain John Bissell Memorial Bridge7 km

Vanliga frågor när du bokar med Marriott Hartford/Windsor Airport

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Marriott Hartford/Windsor Airport. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Marriott Hartford/Windsor Airport den närmsta flygplatsen, Hartford Bradley Intl flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 11,8 km mellan Marriott Hartford/Windsor Airport och Hartford Bradley Intl flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 09 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Kan Marriott Hartford/Windsor Airport ses som djurvänligt?

    Hotellgäster på Marriott Hartford/Windsor Airport tillåts ta med de flesta husdjur, så som katter och hundar. Om du har en annan typ av husdjur rekommenderas det att du kontaktar receptionen.

  • Finns det en pool på Marriott Hartford/Windsor Airport?

    Ja, Marriott Hartford/Windsor Airport har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Marriott Hartford/Windsor Airport?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +1 860 688 7500.

  • Har Marriott Hartford/Windsor Airport Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Marriott Hartford/Windsor Airport erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Marriott Hartford/Windsor Airport?

    Ja, det finns ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Marriott Hartford/Windsor Airport.

  • Vilken är utcheckningstiden på Marriott Hartford/Windsor Airport?

    Utcheckningstiden på Marriott Hartford/Windsor Airport är 12:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Marriott Hartford/Windsor Airport, Windsor?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 1 310 kr för ett rum på Marriott Hartford/Windsor Airport, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 2 111 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Marriott Hartford/Windsor Airport?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Marriott Hartford/Windsor Airport. Öppettiderna kan variera. De har också en bar för drinkar.

  • Finns det tvättservice på Marriott Hartford/Windsor Airport?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Marriott Hartford/Windsor Airport. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Erbjuder Marriott Hartford/Windsor Airport handikappanpassade rum?

    Ja, Marriott Hartford/Windsor Airport erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Finns det några andra Marriott Hotels & Resorts-hotell i Windsor?

    Totalt finns det 1 plats i Windsor. Den mest populära Marriott Hotels & Resorts-hotellet i Windsor är Marriott Hartford/Windsor Airport.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Marriott Hartford/Windsor Airport