Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

Hotell
4 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
764 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 enkelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 dubbelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och erbjuder gäster ett fullständigt spa, en inomhuspool och en restaurang. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här erbjuds...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+44 1536 401020

Förmåner och bekvämligheter på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Nedsänkt vask
  • Rökningsområden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Anpassat bad
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Inpackade luncher
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Kafeteria
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Matplats

Grundläggande bekvämligheter

  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Fotmassage
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Konferensrum
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Badrum

  • Hårfön
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Badmössa
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Walk-in-dusch

Pool och spa

  • Uppvärmd pool
  • Spa
  • Bubbelpool
  • Inomhuspool
  • Poolhanddukar
  • Ångbastu
  • Massage
  • Bastu

Allmänt

  • Familjerum
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta

Saker att göra

  • Sällskapsspel/pussel
  • Golf
  • Cykling
  • Bingo
  • Mini-golf
  • Bowling

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Radio
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Utomhus

  • Trädgård
  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Grill

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Förstahjälpenlåda

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Poolskydd

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Fitness

  • Fitnessklasser
  • Träningslokal
  • Tennis

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • EV-laddningsstation

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Recensioner av Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 153 recensioner av Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,4
Utomordentligt
1153 verifierade omdömen
Fantastiskt
476
Utomordentligt
235
Bra
158
Okej
82
Till belåtenhet
77
Mediokert
47
Dåligt
78
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

Upptäck andra boenden i Corby som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG. Totalt finns det 72 hotell för resenärer i Corby. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Corby

Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG ligger vid Geddington Road i -området kring Corby. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG: Geddington Road

Mest populära landmärken

  • Stewarts and Lloyds Corby Football Club2.4 km
  • International Swimming Pool2.6 km
  • Corby Boating Lake3 km
  • Lodge Park Technology College4.1 km
  • Great Oakley Cricket Club Ground4.1 km

Vanliga frågor när du bokar med Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Kan Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG ses som djurvänligt?

    Ja, hundar och de flesta andra husdjur är tillåtna på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG.

  • Finns det en pool på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG?

    Ja. Många av de som besöker Corby letar efter ett hotell med pool. Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +44 1536 401020 för att prata med en receptionist på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG.

  • Har Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG?

    Ja, det finns ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG.

  • Vilken är utcheckningstiden på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG kan gästerna göra detta när som helst efter 15:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG, Corby?

    I genomsnitt har gästerna betalat 1 010 kr per natt för att bo på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 592 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det en restaurang på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG?

    Det finns en restaurang på plats. Kontakta Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG för öppettider och information om när de sista beställningarna tas emot. Det finns även en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG?

    Detta boende erbjuder tvättservice. Du behöver inte heller packa ner ett resestrykjärn då boendet har ett du kan använda.

  • Erbjuder Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG handikappanpassade rum?

    Ja, Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Finns det några andra Holiday Inn-hotell i Corby?

    Totalt finns det 1 plats i Corby. Den mest populära Holiday Inn-hotellet i Corby är Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Holiday Inn Corby Kettering Hotel & Spa by IHG