Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

Hotell
3 stjärnor
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 king size-sängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Holiday Inn Express Fremont-Milpitas Central by IHG är ett hotell med 2 utomhuspooler, ett fitnesscenter och en snackbar/deli. Dessutom erbjuds gratis komplett frukost, gratis wi-fi i allmänna utrymme...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+1 510 651 7373

Förmåner och bekvämligheter på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG
  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Gratis parkering
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV

Grundläggande bekvämligheter

  • Mobil hotspot-enhet
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Nedsänkt vask
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Privat ingång
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Allmänt

  • Fönster
  • Familjerum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Utsikt över innergården
  • Bergsutsikt
  • Utsikt över poolen
  • Förvaring
  • Utsikt över lugn gata
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Kakel/marmorgolv

Badrum

  • Hårfön
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Badmössa
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Bidé
  • Toalett
  • Toalettpapper

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Konferensrum
  • Kassaskåp

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Byxpress
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torktumlare

Sovrum

  • Kudde med fjäderstoppning
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Restauranger

  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Mikrovågsugn
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Radio
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Pool och spa

  • Uppvärmd pool
  • Bubbelpool
  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Gatuparkering

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Kassaskåp för laptop
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnpool
  • Barnmåltider
  • Barnvänlig buffé

Utomhus

  • Trädgård
  • Strandstolar

Fitness

  • Träningslokal
  • Gym

Saker att göra

  • Presentbutik

Recensioner av Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 617 recensioner av Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
617 verifierade omdömen
Fantastiskt
382
Utomordentligt
92
Bra
55
Okej
29
Till belåtenhet
21
Mediokert
8
Dåligt
30
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

Upptäck andra boenden i Fremont som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG. Totalt finns det 83 hotell för resenärer i Fremont. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Utforska Fremont

Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG ligger vid 42200 Albrae Street i -området kring Fremont. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juli 2026.
Här ligger Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG: 42200 Albrae Street

Mest populära landmärken

  • Pacific Commons0.7 km
  • Broadway West Theatre Company2.7 km
  • Newpark Mall2.9 km
  • Aqua Adventure Water Park3.7 km
  • Fremont Hub Shopping Center3.9 km
  • Fremont Central Park4.1 km
  • Chadbourne Carriage House4.1 km
  • Mission San Jose de Guadalupe5.3 km
  • Leland Stanford Winery5.5 km
  • Mission Peak Regional Preserve5.7 km
  • East Bay Cafe Depot6 km
  • Fremont Amtrak Station6.1 km

Vanliga frågor när du bokar med Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Är priserna för Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG jämförbara med 3-stjärniga hotell i Fremont?

    Hotell i Fremont med en ranking på 3 stjärnor kostar generellt 1 811 kr/natt, men i genomsnitt är Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG tillgängligt för 26 % mindre än den genomsnittliga kostnaden i området. Vanligtvis kan du avnjuta av en vistelse på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG för 1 344 kr/natt. Detta är ett väldigt bra erbjudande för användare på HotelsCombined som planerar att besöka Fremont.

  • Hur nära ligger Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG den närmsta flygplatsen, San Jose flygplats?

    Med ett avstånd på 27,4 km är San Jose flygplats den närmsta flygplatsen från Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG till San Jose flygplats ligger på 0 tim 21 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Finns det en pool på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG?

    Ja. Många av de som besöker Fremont letar efter ett hotell med pool. Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG?

    Du kan nå receptionen på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG på +1 510 651 7373.

  • Har Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG?

    Ja. Överväg att bo på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG om det är viktigt för dig att ha tillgång till ett gym.

  • Vilken är utcheckningstiden på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG?

    Utcheckningstiden på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG är 12:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG, Fremont?

    I genomsnitt har gästerna betalat 1 344 kr per natt för att bo på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 807 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det tvättservice på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG?

    Ja, det finns vanligtvis tvättservice på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG, Fremont. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Erbjuder Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG handikappanpassade rum?

    Ja, Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG?

    För bästa chans att spara pengar på din Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG-bokning, överväg att bo i december, när priserna vanligtvis är som lägst (1 107 kr).

  • Finns det några andra Holiday Inn Express-hotell i Fremont?

    Totalt finns det 1 plats i Fremont. Den mest populära Holiday Inn Express-hotellet i Fremont är Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Holiday Inn Express & Suites Fremont - Milpitas Central By IHG