Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

Hotell
4 stjärnor
sön 2/8
-
mån 3/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
997 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 26 juli 2026.
sön 2/8
-
mån 3/8
Typ av boende
Bokningslänk
Lyxrum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 enkelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 dubbelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 26 juli 2026.
Rökfria Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi by IHG är ett hotell som har en inomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här erbjuds dessutom bland annat en ...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+55 11 2107 8844

Förmåner och bekvämligheter på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Parkeringsservice
  • Affärscentrum

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Allergivänligt
  • Rökning förbjuden
  • Nedsänkt vask
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Allergivänliga rum
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Restauranger

  • Livsmedelsleveranser
  • Inpackade luncher
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Minibar
  • Kafeteria
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)

Tjänster och bekvämligheter

  • Bankomat på plats
  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp

Allmänt

  • Familjerum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Sevärdhetsutsikt
  • Skåp
  • Förvaring
  • Vardagsrum
  • Ljudisolerade rum
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Stadsutsikt

Badrum

  • Hårfön
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Badmössa
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Walk-in-dusch

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kolmonoxiddetektor
  • Kassaskåp

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider
  • Barnvänlig buffé

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering
  • Parkeringsservice

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Kassaskåp för laptop
  • Skrivbord

Pool och spa

  • Inomhuspool
  • Bastu

Utomhus

  • Strandstolar

Saker att göra

  • Skönhetssalong

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 2 711 recensioner av Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG. Uppgifterna uppdaterades senast 26 juli 2026.
8,6
Utomordentligt
2711 verifierade omdömen
Fantastiskt
1423
Utomordentligt
479
Bra
330
Okej
164
Till belåtenhet
144
Mediokert
54
Dåligt
117
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

Upptäck andra boenden i Sao Paulo som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG. Totalt finns det 12 644 hotell för resenärer i Sao Paulo. Prisuppgifterna uppdaterades senast 26 juli 2026.

Utforska Santana, Sao Paulo

Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG ligger vid Rua Professor Milton Rodrigues 100 i Santana-området kring Sao Paulo. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 26 juli 2026.
Här ligger Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG: Rua Professor Milton Rodrigues 100

Mest populära landmärken

  • Anhembi Centro de Eventos380 m
  • Terminal de Ómnibus Tietê1.6 km
  • Museum of the Portuguese Language2.1 km
  • Zona Central de São Paulo3.1 km
  • BM&F Bovespa3.3 km
  • Rua 25 de Marco3.7 km
  • Catedral Metropolitana3.9 km
  • Allianz Parque4.2 km
  • Museo de Arte de São Paulo5.3 km
  • Hospital das Clinicas da Universidade de Sao Paulo5.6 km
  • Ema Gordon Klabin Cultural Foundation7.4 km
  • Parque Ibirapuera8.1 km

Vanliga frågor när du bokar med Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 26 juli 2026.

  • Hur nära ligger Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG den närmsta flygplatsen, São Paulo-Guarulhos flygplats?

    Avståndet mellan den närmsta flygplatsen São Paulo-Guarulhos flygplats och Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG är 30,2 km och den förväntade körtiden är ungefär 0 tim 23 min. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.

  • Kan Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG ses som djurvänligt?

    Hotellgäster på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG tillåts ta med de flesta husdjur, så som katter och hundar. Om du har en annan typ av husdjur rekommenderas det att du kontaktar receptionen.

  • Finns det en pool på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    Ja, Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Hur nära ligger Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG stadskärnan i Sao Paulo?

    Mitten av Bom Retiro, Sao Paulo, ligger endast 1 km bort från trappsteget till Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Allianz Parque som enkelt nås från Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    Ring +55 11 2107 8844 för att få hjälp med din bokning på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG.

  • Har Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    Det finns ett fitness-center på hotellet tillgängligt för de gäster som bor på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets tillgänglighet och öppettider.

  • Vilken är utcheckningstiden på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    12:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 15:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG, Sao Paulo?

    Ett bra erbjudande på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG ligger just nu mellan 780 kr och 1 246 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Finns det en restaurang på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    Ja, det finns en restaurang på plats på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG, Sao Paulo. Om du är mer intresserad av att dricka än att äta, finns det också en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Erbjuder Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG handikappanpassade rum?

    Ja, Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    För bästa chans att spara pengar på din Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG-bokning, överväg att bo i december, när priserna vanligtvis är som lägst (476 kr).

  • I vilket område av Sao Paulo är Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG beläget?

    Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG är belägen inom Santana-området i Sao Paulo. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG ligger i förhållande till resten av Sao Paulo.

  • Finns det några andra Holiday Inn-hotell i Sao Paulo?

    Totalt finns det 1 plats i Sao Paulo. Den mest populära Holiday Inn-hotellet i Sao Paulo är Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG?

    Överväg att checka in på Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG den söndag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 1 081 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Holiday Inn Sao Paulo Parque Anhembi By IHG