Hostal Felipe 2

Inneboende
Klasskategori: 0
lör 29/8
-
sön 30/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
729 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Hostal Felipe 2

lör 29/8
-
sön 30/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Hostal Felipe 2

Detta hostal är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Ingen städning ti...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid11:30
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Licensnummer: HB-002040

Förmåner och bekvämligheter på Hostal Felipe 2

  • Stadsutsikt
  • Luftkonditionering
  • Tvättstuga
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Flat-screen TV
  • Internet
  • Hårfön
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Luftkonditionering
  • Värme

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökning förbjuden
  • Hiss
  • Fjäderfri kudde
  • Nås via hiss
  • Övre våningar nås med hiss

Badrum

  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalettpapper
  • Delat badrum
  • Privat badrum

Allmänt

  • Stadsutsikt
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Utsikt över innergården
  • Förvaring

Hälsa och säkerhet

  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen

Restauranger

  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet

Tjänster och bekvämligheter

  • Utflyktsdisk
  • Reception dygnet runt

Media och underhållning

  • Flat-screen TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga

Sovrum

  • Uttag nära sängen

Saker att göra

  • Cykeluthyrning

Recensioner av Hostal Felipe 2

7,7
Bra
3107 verifierade omdömen
Fantastiskt
950
Utomordentligt
660
Bra
618
Okej
270
Till belåtenhet
278
Mediokert
140
Dåligt
191
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Hostal Felipe 2

Utforska Eixample, Barcelona

Exakt plats tillhandahålls efter bokning

Mest populära landmärken

  • Passeig de Gràcia0.7 km
  • Sagrada Família0.8 km
  • Avinguda Diagonal0.9 km
  • Plaça de Catalunya1.2 km
  • Palau de la Musica Catalana1.3 km
  • Barcelonas universitet1.3 km
  • Disseny Hub1.7 km
  • Katedralen i Barcelona1.7 km
  • Museu Picasso Barcelona1.8 km
  • La Rambla1.8 km
  • Parc de la Ciutadella1.9 km
  • Barcelona City Centre1.9 km
  • Hur långt är det mellan Hostal Felipe 2 och Palau de la Musica Catalana?

    Palau de la Musica Catalana i Barcelona ligger 1,3 km från Hostal Felipe 2.

  • Ligger Hostal Felipe 2 i närheten av Plaça d'Espanya?

    Hostal Felipe 2 är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Plaça d'Espanya som ligger 3 km bort.

Vanliga frågor när du bokar med Hostal Felipe 2

  • Hur nära ligger Hostal Felipe 2 den närmsta flygplatsen, Barcelona-El Prat flygplats?

    Det är 21,4 km mellan den närmsta flygplatsen, Barcelona-El Prat flygplats, och Hostal Felipe 2. Körningen från flygplatsen till hotellet beräknas ta omkring 0 tim 16 min i normaltrafik. Det är dock viktigt att ta hänsyn till tider då det råder rusningstrafik, speciellt i stadsområden.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Barcelona-El Prat flygplats till Hostal Felipe 2?

    Ett av de mest populära alternativen idag är att ta en taxi eller samåkningstjänst direkt från Barcelona-El Prat flygplats till hotellet. Det här alternativet är oftast det mest kostnadseffektiva, men gäster bör hålla ögonen på priserna under rusningstid.

  • Hur nära ligger Hostal Felipe 2 stadskärnan i Barcelona?

    Hostal Felipe 2 ligger 0,4 km från Dreta de l'Eixample, Barcelona. Överväg att besöka den populära sevärdheten Palau Sant Jordi som enkelt kan nås från Hostal Felipe 2 med hjälp av en rad olika transportmetoder.

  • Har Hostal Felipe 2 Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Hostal Felipe 2 erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Hostal Felipe 2?

    Utcheckning bör ske innan 11:30. Gällande incheckning på Hostal Felipe 2 kan gästerna göra detta när som helst efter 14:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Hostal Felipe 2, Barcelona?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 690 kr för ett rum på Hostal Felipe 2, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 1 202 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det tvättservice på Hostal Felipe 2?

    Det finns tvättservice på Hostal Felipe 2 som kan användas av gästerna.

  • I vilket område av Barcelona är Hostal Felipe 2 beläget?

    Hostal Felipe 2 är belägen inom Eixample-området i Barcelona. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Hostal Felipe 2 ligger i förhållande till resten av Barcelona.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Hostal Felipe 2?

    Överväg att checka in på Hostal Felipe 2 den torsdag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 1 194 kr).

  • Hur långt är det mellan Hostal Felipe 2 och Palau de la Musica Catalana?

    Palau de la Musica Catalana i Barcelona ligger 1,3 km från Hostal Felipe 2.

  • Ligger Hostal Felipe 2 i närheten av Plaça d'Espanya?

    Hostal Felipe 2 är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Plaça d'Espanya som ligger 3 km bort.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hostal Felipe 2