San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

Hotell
3 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
892 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Klassiskt rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell ståtar med en privat strand, en restaurang och en bar/lounge. Gratis kontinental frukost och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Här erbjuds dessutom bland annat en strandb...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+39 391 129 7848

Förmåner och bekvämligheter på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo
  • Privat strand
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Barnpool
  • Flygbuss
  • Mötesrum
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Hårfön

Tjänster och bekvämligheter

  • Rumservice
  • Expressutcheckning
  • Mötesrum
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss
  • Rökningsområden

Utomhus

  • Privat strand
  • Trädgård

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Allmänt

  • Tofflor
  • Förvaring

Familjevänligt

  • Barnvakt (tilläggsavgift)
  • Barnpool

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Adapter

Pool och spa

  • Bubbelpool

Parkering och transport

  • Flygbuss

Badrum

  • Hårfön

Arbetsyta

  • Skrivbord

Restauranger

  • Bar/lounge

Saker att göra

  • Presentbutik

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning

Recensioner av San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 272 recensioner av San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
7,9
Bra
272 verifierade omdömen
Fantastiskt
125
Utomordentligt
42
Bra
44
Okej
17
Till belåtenhet
18
Mediokert
8
Dåligt
18
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

Upptäck andra boenden i San Felice Circeo som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo. Totalt finns det 191 hotell för resenärer i San Felice Circeo. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska San Felice Circeo

San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo ligger vid Viale Europa 9 i -området kring San Felice Circeo. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo: Viale Europa 9

Mest populära landmärken

  • La Grotta delle Capre2.8 km

Vanliga frågor när du bokar med San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Vad är telefonnumret till San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo?

    Du kan nå receptionen på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo på +39 391 129 7848.

  • Har San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo?

    11:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 16:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo, San Felice Circeo?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 825 kr för ett rum på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 1 735 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det tvättservice på San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo?

    Detta boende erbjuder tvättservice.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i San Felice Circeo/Hotel Capo Circeo