Ristorante Albergo Croce Federale

Hotell
1 stjärna
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 916 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
1 916 kr
1 916 kr
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Ristorante Albergo Croce Federale

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Ristorante Albergo Croce Federale och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Ristorante Albergo Croce Federale

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Ristorante Albergo Croce Federale så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Croce Federale ligger i den bilfria zonen i Bellinzona, 150 meter från Castelgrande, som finns på UNESCO:s världsarvslista. Hotellet erbjuder gratis Wi-Fi och en frukostbuffé. Alla rum på Croce Federa...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+41 91 825 16 67

Förmåner och bekvämligheter på Ristorante Albergo Croce Federale

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Ristorante Albergo Croce Federale
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Mötesrum
  • Internet

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Kafeteria

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Luftkonditionering
  • Schampo
  • Värme
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökning förbjuden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Allergivänligt
  • Övre våningar nås via trappor
  • Privat ingång

Allmänt

  • Familjerum
  • Bergsutsikt
  • Stadsutsikt
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Förvaring

Saker att göra

  • Vandring
  • Mini-golf
  • Vattenland
  • Cykling

Tjänster och bekvämligheter

  • Vattenflaska
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Rumservice

Media och underhållning

  • Kabel- eller satellit-TV
  • Flat-screen TV
  • TV

Badrum

  • Toalett
  • Dusch
  • Privat badrum

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass/uteplats

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice

Arbetsyta

  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Recensioner av Ristorante Albergo Croce Federale

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Ristorante Albergo Croce Federale för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 691 recensioner av Ristorante Albergo Croce Federale. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
7,8
Bra
1691 verifierade omdömen
Fantastiskt
505
Utomordentligt
518
Bra
384
Okej
132
Till belåtenhet
100
Mediokert
26
Dåligt
26
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Ristorante Albergo Croce Federale

Upptäck andra boenden i Bellinzona som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Ristorante Albergo Croce Federale. Totalt finns det 120 hotell för resenärer i Bellinzona. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Bellinzona

Ristorante Albergo Croce Federale ligger vid Viale Stazione 12 A i -området kring Bellinzona. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Ristorante Albergo Croce Federale: Viale Stazione 12 A

Mest populära landmärken

  • Castelgrande218 m
  • Three Castles of Bellinzona223 m
  • Teatro Sociale Bellinzona347 m
  • Stadio Comunale Bellinzona0.6 km

Vanliga frågor när du bokar med Ristorante Albergo Croce Federale

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Ristorante Albergo Croce Federale. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Ristorante Albergo Croce Federale den närmsta flygplatsen, Lugano flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 36,6 km mellan Ristorante Albergo Croce Federale och Lugano flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 28 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Kan Ristorante Albergo Croce Federale ses som djurvänligt?

    Hotellgäster på Ristorante Albergo Croce Federale tillåts ta med de flesta husdjur, så som katter och hundar. Om du har en annan typ av husdjur rekommenderas det att du kontaktar receptionen.

  • Vad är telefonnumret till Ristorante Albergo Croce Federale?

    Du kan nå receptionen på Ristorante Albergo Croce Federale på +41 91 825 16 67.

  • Har Ristorante Albergo Croce Federale Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Ristorante Albergo Croce Federale erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Ristorante Albergo Croce Federale?

    11:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 14:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Ristorante Albergo Croce Federale, Bellinzona?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 1 805 kr för ett rum på Ristorante Albergo Croce Federale, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 2 120 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Ristorante Albergo Croce Federale?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Ristorante Albergo Croce Federale. Öppettiderna kan variera. Detta hotel har även en bar.

  • Finns det tvättservice på Ristorante Albergo Croce Federale?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Ristorante Albergo Croce Federale. Du behöver inte heller packa ner ett resestrykjärn då boendet har ett du kan använda.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Ristorante Albergo Croce Federale?

    För bästa chans att spara pengar på din Ristorante Albergo Croce Federale-bokning, överväg att bo i december, när priserna vanligtvis är som lägst (1 038 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Ristorante Albergo Croce Federale