Hotel Miramare

Hotell
3 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
591 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Hotel Miramare

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Hotel Miramare och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Hotel Miramare

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Hotel Miramare så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Hotel Miramare erbjuder 3-stjärnigt boende vid stranden i Pineto och har gratis cyklar, gemensam lounge och terrass. Bland faciliteterna på det här boendet finns en tur- och utflyktsdisk och bagageför...

Bra att veta

Incheckningstid12:00
Utcheckningstid09:30
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+39 085 949 0513
Licensnummer: 067035ALB0031, IT067035A1NODH5V9U

Förmåner och bekvämligheter på Hotel Miramare

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Hotel Miramare
  • Privat strand
  • Snorkling
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV

Grundläggande bekvämligheter

  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Handdukar
  • Schampo
  • Adapter
  • Kroppstvål
  • Handdukar/lakan (extra kostnad)
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Nedsänkt vask
  • Privat ingång
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Anpassat bad
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Kollektivtrafiksbiljetter
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Saker att göra

  • Cykeluthyrning
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Kanot
  • Cykling
  • Snorkling
  • Skönhetssalong
  • Hästridning
  • Karaoke
  • Bowling
  • Vandring

Badrum

  • Hårfön
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Badmössa
  • Bidé
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Walk-in-dusch

Allmänt

  • Familjerum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Utsikt över innergården
  • Skåp
  • Förvaring
  • Havsutsikt
  • Solarium
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Inpackade luncher
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Te/kaffebryggare

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Utomhus

  • Privat strand
  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Balkong

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Förstahjälpenlåda

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Transferservice (mot extra avgift)

Tvättstuga

  • Strykjärn och strykbräda
  • Torkställ för kläder

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvagnar

Fitness

  • Aerobics
  • Tennis

Recensioner av Hotel Miramare

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Hotel Miramare för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 389 recensioner av Hotel Miramare. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,9
Utomordentligt
389 verifierade omdömen
Fantastiskt
249
Utomordentligt
98
Bra
29
Okej
5
Till belåtenhet
5
Mediokert
0
Dåligt
3
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Hotel Miramare

Upptäck andra boenden i Pineto som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Hotel Miramare. Totalt finns det 332 hotell för resenärer i Pineto. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Pineto

Hotel Miramare ligger vid Via Giotto 2 i -området kring Pineto. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Hotel Miramare: Via Giotto 2

Mest populära landmärken

  • Torre del Cerrano2.2 km

Vanliga frågor när du bokar med Hotel Miramare

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Hotel Miramare. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Hotel Miramare den närmsta flygplatsen, Pescara Liberi flygplats?

    Med ett avstånd på 33,6 km är Pescara Liberi flygplats den närmsta flygplatsen från Hotel Miramare. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Hotel Miramare till Pescara Liberi flygplats ligger på 0 tim 26 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vad är telefonnumret till Hotel Miramare?

    Om du har frågor om Hotel Miramare eller din bokning kan du direkt kontakta receptionen på +39 085 949 0513.

  • Har Hotel Miramare Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Hotel Miramare erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Hotel Miramare?

    Standardtiden för utcheckning på Hotel Miramare är 09:30. Gäster kan vanligtvis checka in från 12:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Hotel Miramare, Pineto?

    Priserna för Hotel Miramare varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 1 482 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 441 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Hotel Miramare?

    Hotel Miramare har en restaurang. Detta hotel har även en bar.

  • Erbjuder Hotel Miramare handikappanpassade rum?

    Ja, Hotel Miramare erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hotel Miramare