Residencial Sao Gabriel

Hotell
2 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
655 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Residencial Sao Gabriel

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Residencial Sao Gabriel och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Residencial Sao Gabriel

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Residencial Sao Gabriel så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning som har en bar/lounge, kemtvätt och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här har gäst...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+351 222 005 499
Licensnummer: 4742

Förmåner och bekvämligheter på Residencial Sao Gabriel

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Residencial Sao Gabriel
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Badrum

  • Dusch
  • Bidé
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Restauranger

  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Snabbköp på plats
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Reception dygnet runt

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Rökningsområden

Allmänt

  • Vardagsrum
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Parkeringsservice
  • Privat parkering

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnvänlig buffé

Utomhus

  • Terrass/uteplats

Tvättstuga

  • Tvätt-/kemtvättsservice

Saker att göra

  • Skönhetssalong

Recensioner av Residencial Sao Gabriel

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Residencial Sao Gabriel för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 5 135 recensioner av Residencial Sao Gabriel. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
8,0
Utomordentligt
5135 verifierade omdömen
Fantastiskt
1458
Utomordentligt
1219
Bra
1205
Okej
491
Till belåtenhet
405
Mediokert
157
Dåligt
201
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Residencial Sao Gabriel

Upptäck andra boenden i Porto som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Residencial Sao Gabriel. Totalt finns det 8 255 hotell för resenärer i Porto. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Utforska Centro / Baixa, Porto

Residencial Sao Gabriel ligger vid Rua da Alegria, 98 i Centro / Baixa-området kring Porto. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juli 2026.
Här ligger Residencial Sao Gabriel: Rua da Alegria, 98

Mest populära landmärken

  • Coliseu do Porto175 m
  • Church of Saint Ildefonso326 m
  • Liberdade Square0.6 km
  • Oporto Cathedral0.9 km
  • Clerigos Tower0.9 km
  • Portos universitet1 km
  • Ponte de D. Luís1 km
  • Maria Pia Bridge1.1 km
  • Ribeira Square1.1 km
  • Palácio da Bolsa1.2 km
  • Igreja de São Francisco1.3 km
  • Porto City Centre1.5 km
  • Hur långt är det mellan Residencial Sao Gabriel och Casa da Música?

    Du kan gå till Casa da Música när du bor på Residencial Sao Gabriel – det är bara ett avstånd på 2,5 km.

  • Ligger Residencial Sao Gabriel i närheten av Palácio da Bolsa?

    Avståndet från Residencial Sao Gabriel till Palácio da Bolsa är 1,5 km.

Vanliga frågor när du bokar med Residencial Sao Gabriel

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Residencial Sao Gabriel. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Är priserna för Residencial Sao Gabriel jämförbara med 2-stjärniga hotell i Porto?

    Hotell i Porto med en ranking på 2 stjärnor kostar generellt 1 172 kr/natt, men i genomsnitt är Residencial Sao Gabriel tillgängligt för 16 % mindre än den genomsnittliga kostnaden i området. Vanligtvis kan du avnjuta av en vistelse på Residencial Sao Gabriel för 1 367 kr/natt. Detta är ett väldigt bra erbjudande för användare på HotelsCombined som planerar att besöka Porto.

  • Hur nära ligger Residencial Sao Gabriel den närmsta flygplatsen, Portos flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 20,7 km mellan Residencial Sao Gabriel och Portos flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 16 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Portos flygplats till Residencial Sao Gabriel?

    Residencial Sao Gabriel erbjuder parkering för hotellgäster, så för de flesta besökare som spenderar tid i Porto kan det löna sig att hyra en bil för omkring 125 kr/dag. Detta ger dig möjligheten att ta dig till och från Portos flygplats och ger dig flexibilitet att ta dig runt i området. Appar för samåkning och taxis är fortfarande en vanlig lösning för gäster på Residencial Sao Gabriel. Detta är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden under ett besök i Porto.

  • Hur nära ligger Residencial Sao Gabriel stadskärnan i Porto?

    Mitten av Santo Ildefonso, Porto, ligger endast 0,5 km bort från trappsteget till Residencial Sao Gabriel. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Ponte de D. Luís som enkelt nås från Residencial Sao Gabriel med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Residencial Sao Gabriel?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +351 222 005 499 för att prata med en receptionist på Residencial Sao Gabriel.

  • Har Residencial Sao Gabriel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Residencial Sao Gabriel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Residencial Sao Gabriel?

    Utcheckningstiden på Residencial Sao Gabriel är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Residencial Sao Gabriel, Porto?

    Rumspriserna på Residencial Sao Gabriel beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 1 367 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 697 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det tvättservice på Residencial Sao Gabriel?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Residencial Sao Gabriel.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Residencial Sao Gabriel?

    För bästa chans att spara pengar på din Residencial Sao Gabriel-bokning, överväg att bo i januari, när priserna vanligtvis är som lägst (387 kr).

  • I vilket område av Porto är Residencial Sao Gabriel beläget?

    Residencial Sao Gabriel är belägen inom Centro / Baixa-området i Porto. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Residencial Sao Gabriel ligger i förhållande till resten av Porto.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Residencial Sao Gabriel?

    Överväg att checka in på Residencial Sao Gabriel den måndag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 776 kr).

  • Hur långt är det mellan Residencial Sao Gabriel och Casa da Música?

    Du kan gå till Casa da Música när du bor på Residencial Sao Gabriel – det är bara ett avstånd på 2,5 km.

  • Ligger Residencial Sao Gabriel i närheten av Palácio da Bolsa?

    Avståndet från Residencial Sao Gabriel till Palácio da Bolsa är 1,5 km.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Residencial Sao Gabriel