Hotel & Spa Sun Palace Albir

Hotell
4 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
632 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Hotel & Spa Sun Palace Albir

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Hotel & Spa Sun Palace Albir och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Hotel & Spa Sun Palace Albir

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Hotel & Spa Sun Palace Albir så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Hotel & Spa Sun Palace Albir är ett hotell med ett fullständigt spa, en utomhuspool och en restaurang. Här erbjuds även gratis wi-fi i allmänna utrymmen och gratis transport till stranden. Här finns d...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+34 966 071 362

Förmåner och bekvämligheter på Hotel & Spa Sun Palace Albir

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Hotel & Spa Sun Palace Albir
  • Snorkling
  • Utomhuspool
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin

Allmänt

  • Extra långa sängar (> 2 meter)
  • Barnsängar tillgängliga
  • Brandsläckare
  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Flat-screen TV
  • Inpackade luncher
  • Gratis toalettartiklar
  • Uppvärmd pool
  • Rumservice
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Allergivänligt
  • Bubbelpool
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Barnpool
  • Inomhuspool
  • Utomhuspool
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Rökning förbjuden
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Expressutcheckning
  • Parkering
  • Hårfön
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Luftkonditionering
  • Fjäderfri kudde
  • Utomhusbad
  • Utomhusmöbler
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Mindre pool
  • Poolhanddukar
  • Utsikt över poolen
  • Café
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Reception dygnet runt
  • Rökningsområden
  • Ångbastu
  • Förvaring
  • Privat parkering
  • Utsikt över lugn gata
  • Upphöjd toalett
  • Terrass/uteplats
  • Handikappvänligt
  • Strandstolar
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • Grill
  • Havsutsikt
  • EV-laddningsstation
  • Hiss
  • Minibar
  • Schampo
  • Poolbar
  • Delat lounge/TV-område
  • Dusch
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Tofflor
  • Förstahjälpenlåda
  • Kafeteria
  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Allergivänliga rum
  • Balkong
  • Badkar
  • Ljudisolering
  • Bidé
  • Spabad
  • Kroppstvål
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Toalett med stödhandtag
  • Kassaskåp
  • Bastu
  • Klädhängare
  • Papperskorgar
  • Kaffemaskin
  • TV
  • Övre våningar nås med hiss
  • Skrivbord
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Walk-in-dusch
  • Garderob eller klädkammare
  • Torkställ för kläder

Aktiviteter

  • Vinturer
  • Eco-turism
  • Tillgång till strand
  • Cykeluthyrning
  • Kasino
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Golf
  • Kanot
  • Cykling
  • Dart
  • Scubadykning
  • Dykning
  • Snorkling
  • Kvällsunderhållning
  • Träningslokal
  • Hästridning
  • Biljardbord
  • Vandring
  • Massage
  • Bibliotek

Tjänster

  • Affärscentrum
  • Biluthyrning
  • Väckningsservice
  • Daglig städning
  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Fax
  • Concierge-service
  • Underhållningspersonal
  • Valutaväxling på plats
  • Hammam (turkiskt bad)
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Mötesrum
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Utflyktsdisk
  • Spa
  • Nyckelåtkomst
  • Fotmassage
  • Skönhetssalong
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Barnvakt (tilläggsavgift)
  • Transferservice (mot extra avgift)
  • Flygbuss
Visa alla 140 bekvämligheter

Recensioner av Hotel & Spa Sun Palace Albir

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Hotel & Spa Sun Palace Albir för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 2 707 recensioner av Hotel & Spa Sun Palace Albir. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
7,6
Bra2 707 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Hotel & Spa Sun Palace Albir

Upptäck andra boenden i L'Albir som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Hotel & Spa Sun Palace Albir. Totalt finns det 231 hotell för resenärer i L'Albir. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Utforska L'Albir

Hotel & Spa Sun Palace Albir ligger vid Hercules 1 i -området kring L'Albir. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juli 2026.

Mest populära landmärken

Playa del Albir

16 min promenad

1,4 km

Punta Bombarda Lighthouse

2,7 km

Playa del Albir

16 min promenad

1,4 km

Punta Bombarda Lighthouse

2,7 km

Vanliga frågor när du bokar med Hotel & Spa Sun Palace Albir

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Hotel & Spa Sun Palace Albir. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Finns det en pool på Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Ja, Hotel & Spa Sun Palace Albir har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +34 966 071 362 för att prata med en receptionist på Hotel & Spa Sun Palace Albir.

  • Har Hotel & Spa Sun Palace Albir Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Hotel & Spa Sun Palace Albir erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Hotel & Spa Sun Palace Albir har ett gym på plats. Gymmet är endast öppet för hotellets gäster och öppettiderna och reglerna kan avsevärt skilja sig från hotell till hotell. Det rekommenderas att du kontaktar receptionen om du har frågor.

  • Vilken är utcheckningstiden på Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Utcheckningstiden på Hotel & Spa Sun Palace Albir är 12:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Hotel & Spa Sun Palace Albir, L'Albir?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 813 kr för ett rum på Hotel & Spa Sun Palace Albir, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 2 038 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Det finns en restaurang på Hotel & Spa Sun Palace Albir. Kontakta dem för att ta reda på kökets öppettider. För den som vill ta en drink på boendet finns det en bar.

  • Finns det tvättservice på Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Hotel & Spa Sun Palace Albir har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Gäster kan också få kläderna strukna.

  • Erbjuder Hotel & Spa Sun Palace Albir handikappanpassade rum?

    Ja, Hotel & Spa Sun Palace Albir erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Hotel & Spa Sun Palace Albir?

    Överväg att checka in på Hotel & Spa Sun Palace Albir den lördag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 949 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hotel & Spa Sun Palace Albir