Hotel Villa de Valverde

Hotell
3 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
591 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Hotel Villa de Valverde

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Hotel Villa de Valverde och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Hotel Villa de Valverde

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Hotel Villa de Valverde så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Detta hotell har 2 utomhuspooler, en restaurang och ett fitnesscenter. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här erbjuds dessutom bland annat...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid13:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+51 956 991 382

Förmåner och bekvämligheter på Hotel Villa de Valverde

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Hotel Villa de Valverde
  • Träningslokal
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis toalettartiklar
  • Mötesrum
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Hårfön
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Rumservice
  • Mötesrum
  • Reception dygnet runt

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Saker att göra

  • Cykeluthyrning
  • Biljardbord

Hälsa och säkerhet

  • Kassaskåp
  • Daglig städning

Pool och spa

  • Bubbelpool

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökningsområden

Badrum

  • Hårfön

Utomhus

  • Trädgård

Restauranger

  • Bar/lounge

Allmänt

  • Förvaring

Familjevänligt

  • Lekplats

Fitness

  • Träningslokal

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis toalettartiklar

Recensioner av Hotel Villa de Valverde

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Hotel Villa de Valverde för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 445 recensioner av Hotel Villa de Valverde. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
7,5
Bra
445 verifierade omdömen
Fantastiskt
151
Utomordentligt
80
Bra
93
Okej
40
Till belåtenhet
37
Mediokert
15
Dåligt
29
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Hotel Villa de Valverde

Upptäck andra boenden i Ica som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Hotel Villa de Valverde. Totalt finns det 375 hotell för resenärer i Ica. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Ica

Hotel Villa de Valverde ligger vid Avenida La Angostura A44-B i -området kring Ica. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger Hotel Villa de Valverde: Avenida La Angostura A44-B

Mest populära landmärken

  • Hacienda Tacama Bodega1.7 km
  • Bodegas Vista Alegre1.9 km
  • Jose Picasso Peratta Stadium2.4 km
  • Iglesia De San Francisco De Asis2.8 km
  • Plaza De Armas3 km
  • Museo Regional de Ica3.2 km
  • Huacachina Oasis4.8 km

Vanliga frågor när du bokar med Hotel Villa de Valverde

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Hotel Villa de Valverde. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Är priserna för Hotel Villa de Valverde jämförbara med 3-stjärniga hotell i Ica?

    Det är en genomsnittlig prisskillnad på 51 % per natt mellan hotell med 3 stjärnor i Ica och den genomsnittliga nattliga kostnaden för Hotel Villa de Valverde. Kostnaden för Hotel Villa de Valverde är bara 641 kr/natt vilket kan ses som ett väldigt bra erbjudande för boende i Ica.

  • Vad är telefonnumret till Hotel Villa de Valverde?

    Du kan nå receptionen på Hotel Villa de Valverde på +51 956 991 382.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Hotel Villa de Valverde?

    Ja, det finns ett fitness-center tillgängligt för gäster som bor på Hotel Villa de Valverde.

  • Vilken är utcheckningstiden på Hotel Villa de Valverde?

    Hotel Villa de Valverde har en vanlig incheckningstid efter 14:00 och utcheckningstid före 13:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Hotel Villa de Valverde, Ica?

    I genomsnitt har gästerna betalat 641 kr per natt för att bo på Hotel Villa de Valverde. Vissa användare har hittat rum till så låga priser som 526 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se vilka priser som finns tillgängliga för din vistelse.

  • Finns det tvättservice på Hotel Villa de Valverde?

    Det finns tvättservice på Hotel Villa de Valverde som kan användas av gästerna.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Hotel Villa de Valverde?

    För bästa chans att spara pengar på din Hotel Villa de Valverde-bokning, överväg att bo i november, när priserna vanligtvis är som lägst (272 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Hotel Villa de Valverde