Keio Plaza Hotel Hachioji

Hotell
4 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
577 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Keio Plaza Hotel Hachioji

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Keio Plaza Hotel Hachioji och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 queen size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 enkelsäng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 queen size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Keio Plaza Hotel Hachioji

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Keio Plaza Hotel Hachioji så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell erbjuder gäster 5 restauranger, ett kafé och parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds conciergetjänster, kemtvätt och tvättmöjligheter. Keio Plaza Hotel Hachioji e...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+81 426 563 111

Förmåner och bekvämligheter på Keio Plaza Hotel Hachioji

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Keio Plaza Hotel Hachioji
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Gratis WiFi
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Flygbuss
  • Mötesrum
  • Internet

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Fläkt
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss
  • Privat lägenhet i byggnaden
  • Rökningsområden

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Minibar
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Försäljningsautomat (drycker)

Badrum

  • Dusch
  • Högre toalett
  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Morgonrock
  • Privat badrum

Allmänt

  • Vardagsrum
  • Tofflor
  • Telefon
  • Stadsutsikt
  • Fristående
  • Förvaring

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • CD-spelare
  • Pay-per-view-kanaler
  • TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda
  • Byxpress

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Kassaskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Concierge-service
  • Valutaväxling på plats
  • Mötesrum
  • Reception dygnet runt

Sovrum

  • Väckarklocka
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Parkering och transport

  • Parkering
  • Flygbuss

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnvänlig buffé

Spa

  • Massage

Recensioner av Keio Plaza Hotel Hachioji

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Keio Plaza Hotel Hachioji för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 521 recensioner av Keio Plaza Hotel Hachioji. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,4
Utomordentligt
1521 verifierade omdömen
Fantastiskt
661
Utomordentligt
413
Bra
213
Okej
111
Till belåtenhet
68
Mediokert
31
Dåligt
23
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Keio Plaza Hotel Hachioji

Upptäck andra boenden i Hachioji som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Keio Plaza Hotel Hachioji. Totalt finns det 70 hotell för resenärer i Hachioji. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Hachioji

Keio Plaza Hotel Hachioji ligger vid 14-1 Asahi-Cho i -området kring Hachioji. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Keio Plaza Hotel Hachioji: 14-1 Asahi-Cho

Mest populära landmärken

  • Hachioji Railway Station169 m
  • Keio Hachioji Station282 m
  • Fujimori Park1.7 km
  • Komiya Park1.8 km
  • Yamada Station Tokyo2.2 km
  • Nishi-Hachioji Train Station2.5 km
  • Hachioji-Minamino Railway Station2.9 km
  • Mejirodai Station3.3 km
  • Soka University4 km
  • Takiyama Castle5.2 km
  • Tokyo Metropolitan University5.5 km
  • Takao Station5.5 km

Vanliga frågor när du bokar med Keio Plaza Hotel Hachioji

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Keio Plaza Hotel Hachioji. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Vad är telefonnumret till Keio Plaza Hotel Hachioji?

    Det bästa sättet att kontakta Keio Plaza Hotel Hachioji är genom att ringa +81 426 563 111.

  • Har Keio Plaza Hotel Hachioji Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Keio Plaza Hotel Hachioji erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Keio Plaza Hotel Hachioji?

    Utcheckningstiden på Keio Plaza Hotel Hachioji är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Keio Plaza Hotel Hachioji, Hachioji?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 588 kr för ett rum på Keio Plaza Hotel Hachioji, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 1 651 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Keio Plaza Hotel Hachioji?

    Keio Plaza Hotel Hachioji har en restaurang. Det finns också en bar och ett loungeområde på hotellet.

  • Finns det tvättservice på Keio Plaza Hotel Hachioji?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Keio Plaza Hotel Hachioji. Det finns även strykbräda och strykjärn på boendet.

  • Erbjuder Keio Plaza Hotel Hachioji handikappanpassade rum?

    Ja, Keio Plaza Hotel Hachioji erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Keio Plaza Hotel Hachioji