Khaolak Banana Bungalow

Hotell
3 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
262 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Khaolak Banana Bungalow

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Khaolak Banana Bungalow och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Khaolak Banana Bungalow

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Khaolak Banana Bungalow så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Khaolak Banana Bungalow ligger i Khao Lak, 12 minuters promenad från Nang Thong Beach, och erbjuder boende med en utomhuspool, gratis privat parkering och en trädgård. Detta hotell med 3 stjärnor erbj...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid11:30
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+66 76 485 889

Förmåner och bekvämligheter på Khaolak Banana Bungalow

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Khaolak Banana Bungalow
  • Utomhuspool
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Barnpool

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar

Allmänt

  • Vardagsrum
  • Utsikt över trädgård
  • Utsikt över innergården
  • Skåp
  • Bergsutsikt
  • Kakel/marmorgolv
  • Utsikt över poolen
  • Förvaring

Tjänster och bekvämligheter

  • Kassaskåp
  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelåtkomst
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Matplats
  • Matbord

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Rökfria rum tillgängliga
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Privat ingång

Badrum

  • Dusch
  • Badmössa
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Strandstolar
  • Balkong
  • Utomhus matplats
  • Trädgård

Parkering och transport

  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Gratis parkering
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Torkställ för kläder

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Pool

  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar
  • Pool med utsikt

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • TV

Arbetsyta

  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnpool

Recensioner av Khaolak Banana Bungalow

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Khaolak Banana Bungalow för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 354 recensioner av Khaolak Banana Bungalow. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
8,4
Utomordentligt
354 verifierade omdömen
Fantastiskt
138
Utomordentligt
100
Bra
65
Okej
23
Till belåtenhet
13
Mediokert
11
Dåligt
4
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Khaolak Banana Bungalow

Upptäck andra boenden i Khao Lak som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Khaolak Banana Bungalow. Totalt finns det 326 hotell för resenärer i Khao Lak. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Khao Lak

Khaolak Banana Bungalow ligger vid 4/147 Moo7 Khukkak i -området kring Khao Lak. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger Khaolak Banana Bungalow: 4/147 Moo7 Khukkak

Mest populära landmärken

  • Nang Thong Beach0.8 km
  • International Tsunami Museum2.7 km
  • Bang Niang Beach3.3 km
  • Khuk Khak Beach6.3 km
  • Orchid Garden6.5 km
  • White Sand Beach10.5 km
  • Pakarang Beach11.4 km
  • Pak Weep Beach12.9 km
  • Bang Sak Beach13.8 km
  • Mu Ko Similan National Park66.6 km

Vanliga frågor när du bokar med Khaolak Banana Bungalow

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Khaolak Banana Bungalow. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Är priserna för Khaolak Banana Bungalow jämförbara med 3-stjärniga hotell i Khao Lak?

    Priset per natt på Khaolak Banana Bungalow är generellt 42 % billigare än genomsnittet för ett 3-stjärnigt hotell i Khao Lak. När du bor på Khaolak Banana Bungalow kan du förvänta dig få betala omkring 227 kr/natt, vilket anses vara ett bra erbjudande i Khao Lak för ett 3-stjärnigt hotell.

  • Finns det en pool på Khaolak Banana Bungalow?

    Ja. Många av de som besöker Khao Lak letar efter ett hotell med pool. Khaolak Banana Bungalow har en pool på plats som gäster kan använda, men tänk på att hotell ofta har riktlinjer för användning av poolen.

  • Vad är telefonnumret till Khaolak Banana Bungalow?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +66 76 485 889.

  • Har Khaolak Banana Bungalow Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Khaolak Banana Bungalow erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Khaolak Banana Bungalow?

    Utcheckningstiden på Khaolak Banana Bungalow är 11:30. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Khaolak Banana Bungalow, Khao Lak?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Khaolak Banana Bungalow på omkring 227 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 217 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det tvättservice på Khaolak Banana Bungalow?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Khaolak Banana Bungalow.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Khaolak Banana Bungalow?

    För bästa chans att spara pengar på din Khaolak Banana Bungalow-bokning, överväg att bo i september, när priserna vanligtvis är som lägst (107 kr).

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Khaolak Banana Bungalow?

    Överväg att checka in på Khaolak Banana Bungalow den fredag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 265 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Khaolak Banana Bungalow