Acharavi, Acharavi, Grekland
792 kr
Billigast pris
per natt
Till centrum | 0,1 km |
---|---|
Bedömning | 9,1 |
Närmsta flygplats | Korfu Ioannis Kapodistrias |
Distans till flygplats | 22,6 km |
Incheckningstid | 15:00 |
---|---|
Utcheckningstid | 11:00 |
Internet | Gratis WiFi |
Betalning & avbokning | Regler varierar beroende på rumstyp och leverantör. |
Telefonnummer till receptionen | +30 266 306 3713 |
Allmänt |
|
---|---|
Aktiviteter |
|
Tjänster |
|
Grecotel Costa Botanica är placerat på Korfu och har 5-stjärnigt boende, men även bubbelpool och inomhuspool. De erbjuder ett gym, samt lekplats, barnklubb och massage. Detta resorten har internet, liksom en trädgård för gäster att njuta av. För den som vill spendera tid utomhus har detta resorten ett flera aktiviteter, inklusive vindsurfing, snorkling och kanotpaddling. Gäster som bor på Grecotel Costa Botanica kan koppla av i deras lyxiga rum som har kylskåp, pentry och te- & kaffebryggare. För de gäster som önskar att äta middag ute under deras vistelse på Grecotel Costa Botanica, så finns det flertalet restauranger i lokalområdet. Sidari och Roda ligger bara en kort bilfärd från fastigheten.
Grecotel Costa Botanica är placerat på Korfu och har 5-stjärnigt boende, men även bubbelpool och inomhuspool. De erbjuder ett gym, samt lekplats, barnklubb och massage.
Liberty's Studios har charmigt boende i Acharavi. Här finns även lekplats, dygnet-runt-öppen reception och bagageförvaring.
Med ett avstånd på endast 22,6 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Korfu Ioannis Kapodistrias flygplats, till Lena Mare Boutique Hotel på 0t 17m. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.
Ja, Lena Mare Boutique Hotel har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.
Ring +30 266 306 3713 för att få hjälp med din bokning på Lena Mare Boutique Hotel.
Ja, Lena Mare Boutique Hotel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.
Utcheckningstiden på Lena Mare Boutique Hotel är 11:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.
Rumspriserna på Lena Mare Boutique Hotel beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 1 488 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 559 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .
Lena Mare Boutique Hotel har en restaurang. Om du är mer intresserad av att dricka än att äta, finns det också en bar på plats.
Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Lena Mare Boutique Hotel. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.