Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

Bed & breakfast
1 stjärna
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel
Leverantör för Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel
Leverantör för Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8

Om Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel ligger i Montezuma i regionen Puntarenas, 5 minuters promenad från Montezuma strand, och erbjuder boende med gratis WiFi, en grill, en utomhuspool och gratis privat park...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+506 2642 0030

Förmåner och bekvämligheter på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel
  • Utomhuspool
  • Gratis WiFi
  • Privat badrum
  • Terrass/uteplats
  • Flat-screen TV
  • Grill
  • Internet
  • Biluthyrning
  • Barnsängar tillgängliga
  • Gratis parkering

Allmänt

  • Familjerum
  • Skåp
  • Havsutsikt
  • Vardagsrum
  • Kakel/marmorgolv
  • Utsikt över trädgård
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Bäddsoffa
  • Förvaring

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Fläkt
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Fjäderfri kudde
  • Tillgänglig parkering
  • Allergivänlig kudde
  • Privat ingång

Badrum

  • Toalettpapper
  • Delat badrum
  • Delad toalett
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Sovrum

  • Klädhängare
  • Uttag nära sängen
  • Garderob eller klädkammare
  • Bäddsoffa

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Grill
  • Trädgård

Tjänster och bekvämligheter

  • Biluthyrning
  • Kassaskåp
  • Utflyktsdisk

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Smartphone-station

Restauranger

  • Te/kaffebryggare
  • Delat kök

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Myggnät

Tvättstuga

  • Torkställ för kläder

Arbetsyta

  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Pool

  • Utomhuspool

Recensioner av Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 665 recensioner av Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
9,3
Fantastiskt
665 verifierade omdömen
Fantastiskt
468
Utomordentligt
111
Bra
52
Okej
11
Till belåtenhet
12
Mediokert
5
Dåligt
5
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

Upptäck andra boenden i Montezuma som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel. Totalt finns det 119 hotell för resenärer i Montezuma. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Utforska Montezuma

Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel ligger vid Calle 624 i -området kring Montezuma. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 27 juli 2026.
Här ligger Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel: Calle 624

Mest populära landmärken

  • Montezuma Falls0.7 km
  • Isla Tortuga Dive Club0.7 km

Vanliga frågor när du bokar med Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Hur nära ligger Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel den närmsta flygplatsen, Cobano flygplats?

    Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Cobano flygplats och Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel är 8,1 km och den förväntade körtiden är ungefär 0 tim 06 min. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.

  • Finns det en pool på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel?

    Ja. Många användare på HotelsCombined som reser till Montezuma letar specifikt efter hotell med pool. De flesta hotell har speciella pooltimmar, så se till att fråga receptionen om poolens öppettider och andra detaljer på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel.

  • Vad är telefonnumret till Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel?

    Det bästa sättet att kontakta Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel är genom att ringa +506 2642 0030.

  • Har Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel?

    Utcheckningstiden på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel, Montezuma?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel på omkring 878 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 820 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel?

    För bästa chans att spara pengar på din Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel-bokning, överväg att bo i november, när priserna vanligtvis är som lägst (320 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Luz En El Cielo Eco-B&B/Hostel