Mayerling Schumann

Lägenhet
Klasskategori: 0
mån 6/7
-
tis 7/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
2 078 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
2 078 kr
2 610 kr
2 610 kr
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Mayerling Schumann

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Mayerling Schumann och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juni 2026.
mån 6/7
-
tis 7/7
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.
Bästa pris-garanti

Om Mayerling Schumann

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Mayerling Schumann så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juni 2026.
Här har du tillgång till alla hemmets bekvämligheter och mycket mer, som till exempel ugn och diskmaskin, samt även gratis wi-fi och platt-tv. Bland övriga bekvämligheter hittar du handdukar, vattenko...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Licensnummer: ESHFTU00000805400025747800100000000000000HUTB-0042062, HUTB-004206, ESHFTU000008054000257478004000000000000000HUTB0042091, HUTB-004209, ESHFTU000008054000257478003000000000000000HUTB0042085, HUTB-004208, ESHFTU000008054000257478002000000000000000HUTB0042079, HUTB-004207

Förmåner och bekvämligheter på Mayerling Schumann

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Mayerling Schumann
  • Stadsutsikt
  • Kök
  • Kokvrå
  • Luftkonditionering
  • Kaffemaskin
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Gratis toalettartiklar

Allmänt

  • Elektrisk vattenkokare
  • Radio
  • Upphöjd toalett
  • Familjerum
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • Brandsläckare
  • Vardagsrum
  • Hiss
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Värme
  • Dusch
  • Diskmaskin
  • Strykjärn och strykbräda
  • Matsal
  • Förstahjälpenlåda
  • Mikrovågsugn
  • Bäddsoffa
  • Bäddsoffa
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Rökning förbjuden
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Parkering
  • Kroppstvål
  • Hårfön
  • Vattenkokare
  • Kakel/marmorgolv
  • Luftkonditionering
  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Kassaskåp
  • Stadsutsikt
  • Kaffemaskin
  • TV
  • Matplats
  • Privat lägenhet i byggnaden
  • Matbord
  • Privat badrum
  • Garderob eller klädkammare
  • Kök
  • Reception dygnet runt
  • Kokvrå
  • Förvaring
Visa alla 50 bekvämligheter

Recensioner av Mayerling Schumann

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Mayerling Schumann för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 314 recensioner av Mayerling Schumann. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juni 2026.
8,3
Utomordentligt1 314 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Mayerling Schumann

Upptäck andra boenden i Barcelona som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Mayerling Schumann. Totalt finns det 7 196 hotell för resenärer i Barcelona. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juni 2026.

Utforska Eixample, Barcelona

Mayerling Schumann ligger vid i Eixample-området kring Barcelona. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juni 2026.

Mest populära landmärken

Museu Diocesà

9 min promenad

0,7 km

Katedralen i Barcelona

10 min promenad

0,8 km

Museu d'Història de Barcelona

11 min promenad

1,0 km

Museu del Calcat

12 min promenad

1,0 km

Museu del Perfum

13 min promenad

1,1 km

Museu Diocesà

9 min promenad

0,7 km

Katedralen i Barcelona

10 min promenad

0,8 km

Museu d'Història de Barcelona

11 min promenad

1,0 km

Museu del Calcat

12 min promenad

1,0 km

Museu del Perfum

13 min promenad

1,1 km

Hyrbilar

41 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

Barcelona-El Prat flygplats

23 min körtid

16,7 km

Barcelona-El Prat flygplats

23 min körtid

16,7 km

  • Hur långt är det mellan Mayerling Schumann och Palau Sant Jordi?

    Den populära sevärdheten Palau Sant Jordi ligger endast 3,5 km från Mayerling Schumann.

  • Ligger Mayerling Schumann i närheten av Plaça d'Espanya?

    2,7 km – vilket gör att Plaça d'Espanya ligger på rimligt promenadavstånd eller en kort bil-/taxiresa från Mayerling Schumann.

Vanliga frågor när du bokar med Mayerling Schumann

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Mayerling Schumann. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juni 2026.
  • Hur nära ligger Mayerling Schumann den närmsta flygplatsen, Barcelona-El Prat flygplats?

    Det är 20,7 km mellan den närmsta flygplatsen, Barcelona-El Prat flygplats, och Mayerling Schumann. Körningen från flygplatsen till hotellet beräknas ta omkring 0 tim 16 min i normaltrafik. Det är dock viktigt att ta hänsyn till tider då det råder rusningstrafik, speciellt i stadsområden.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Barcelona-El Prat flygplats till Mayerling Schumann?

    För att kunna ha så mycket frihet som möjligt under ditt besök i Barcelona kan det vara värt att hyra en bil för 206 kr/dag och parkera den på parkeringen som erbjuds för gäster på Mayerling Schumann. Ett av de mest populära alternativen idag är att ta en taxi eller samåkningstjänst direkt från Barcelona-El Prat flygplats till hotellet. Det här alternativet är oftast det mest kostnadseffektiva, men gäster bör hålla ögonen på priserna under rusningstid.

  • Hur nära ligger Mayerling Schumann stadskärnan i Barcelona?

    Mayerling Schumann ligger endast 0,8 km bort från Gothic Quarter, Barcelona. Från Mayerling Schumann kan du enkelt ta dig till andra populära sevärdheter som Passeig de Gràcia.

  • Har Mayerling Schumann Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Mayerling Schumann erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Mayerling Schumann?

    Utcheckningstiden på Mayerling Schumann är 12:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.

  • Hur mycket kostar det att bo på Mayerling Schumann, Barcelona?

    Priserna för Mayerling Schumann varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 2 605 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 1 127 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • I vilket område av Barcelona är Mayerling Schumann beläget?

    Mayerling Schumann är belägen inom Eixample-området i Barcelona. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Mayerling Schumann ligger i förhållande till resten av Barcelona.

  • Hur långt är det mellan Mayerling Schumann och Palau Sant Jordi?

    Den populära sevärdheten Palau Sant Jordi ligger endast 3,5 km från Mayerling Schumann.

  • Ligger Mayerling Schumann i närheten av Plaça d'Espanya?

    2,7 km – vilket gör att Plaça d'Espanya ligger på rimligt promenadavstånd eller en kort bil-/taxiresa från Mayerling Schumann.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Mayerling Schumann