Millennium Hotel Queenstown

Hotell
4 stjärnor
fre 31/7
-
lör 1/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
961 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Millennium Hotel Queenstown

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Millennium Hotel Queenstown och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 24 juli 2026.
fre 31/7
-
lör 1/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 2 dubbelsängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 2 queen size-sängar
Superior-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, 1 king size-säng
Lyxrum, okänd sängtyp
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Queensize-rum, 2 queen size-sängar
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Millennium Hotel Queenstown

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Millennium Hotel Queenstown så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 24 juli 2026.
Rökfria Millennium Hotel Queenstown är ett hotell som har en restaurang, ett fitnesscenter och en bar/lounge. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som park...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid10:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+64 3450 0150

Förmåner och bekvämligheter på Millennium Hotel Queenstown

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Millennium Hotel Queenstown
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Affärscentrum
  • Flat-screen TV
  • TV

Restauranger

  • Vinglas
  • Elektrisk vattenkokare
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Minibar
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Grundläggande bekvämligheter

  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Uthyrning av skidutrustning (på plats)
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Reception dygnet runt
  • Konferensrum
  • Kassaskåp

Badrum

  • Hårfön
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Dusch
  • Badmössa
  • Badkar
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Walk-in-dusch

Saker att göra

  • Tillgång till strand
  • Cykeluthyrning
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Cykling
  • Skidåkning
  • Hästridning
  • Vandring
  • Snowboard

Allmänt

  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Skidförvaring
  • Förvaring
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Kakel/marmorgolv

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Pay-per-view-kanaler
  • Radio
  • TV

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering
  • EV-laddningsstation

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Pool och spa

  • Bubbelpool
  • Bastu

Utomhus

  • Picknickområde
  • Trädgård

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider

Fitness

  • Träningslokal
  • Gym

Recensioner av Millennium Hotel Queenstown

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Millennium Hotel Queenstown för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 2 360 recensioner av Millennium Hotel Queenstown. Uppgifterna uppdaterades senast 24 juli 2026.
8,3
Utomordentligt
2360 verifierade omdömen
Fantastiskt
1031
Utomordentligt
552
Bra
410
Okej
157
Till belåtenhet
109
Mediokert
58
Dåligt
45
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Millennium Hotel Queenstown

Upptäck andra boenden i Queenstown som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Millennium Hotel Queenstown. Totalt finns det 2 154 hotell för resenärer i Queenstown. Prisuppgifterna uppdaterades senast 24 juli 2026.

Utforska Queenstown

Millennium Hotel Queenstown ligger vid 32 Frankton Road i -området kring Queenstown. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 24 juli 2026.
Här ligger Millennium Hotel Queenstown: 32 Frankton Road

Mest populära landmärken

  • Queenstown centrum0.5 km
  • Queenstown Beach0.5 km
  • Ivan Clarke Gallery0.6 km
  • Queenstown Mall0.6 km
  • Queenstown Ice Arena0.6 km
  • Skycity Queenstown Casino0.6 km
  • Underwater World Aquarium0.6 km
  • Queenstown Gardens0.7 km
  • Lasseters Wharf Casino0.8 km
  • CaddyShack City Mini Golf0.9 km
  • Queenstown Mini Golf Ltd0.9 km
  • Queenstown Golf Club1 km

Vanliga frågor när du bokar med Millennium Hotel Queenstown

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Millennium Hotel Queenstown. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 24 juli 2026.

  • Är priserna för Millennium Hotel Queenstown jämförbara med 4-stjärniga hotell i Queenstown?

    Det är en genomsnittlig prisskillnad på 80 % per natt mellan hotell med 4 stjärnor i Queenstown och den genomsnittliga nattliga kostnaden för Millennium Hotel Queenstown. Kostnaden för Millennium Hotel Queenstown är bara 3 972 kr/natt vilket kan ses som ett väldigt bra erbjudande för boende i Queenstown.

  • Hur nära ligger Millennium Hotel Queenstown den närmsta flygplatsen, Queenstown Intl flygplats?

    Med ett avstånd på endast 9,6 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Queenstown Intl flygplats, till Millennium Hotel Queenstown på 0 tim 07 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Vad är telefonnumret till Millennium Hotel Queenstown?

    Ring +64 3450 0150 för att få hjälp med din bokning på Millennium Hotel Queenstown.

  • Har Millennium Hotel Queenstown Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Millennium Hotel Queenstown erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Millennium Hotel Queenstown?

    Ja, det finns ett gym tillgängligt för gäster som bor på Millennium Hotel Queenstown. Det är inte säkert att gymmet har öppet dygnet runt, och det rekommenderas att ta reda på öppettiderna i receptionen vid incheckningen.

  • Vilken är utcheckningstiden på Millennium Hotel Queenstown?

    Millennium Hotel Queenstown har en vanlig incheckningstid efter 14:00 och utcheckningstid före 10:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Millennium Hotel Queenstown, Queenstown?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 1 410 kr för ett rum på Millennium Hotel Queenstown, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 3 972 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Millennium Hotel Queenstown?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Millennium Hotel Queenstown. Öppettiderna kan variera. Detta hotel har även en bar.

  • Finns det tvättservice på Millennium Hotel Queenstown?

    Ja, det finns vanligtvis tvättservice på Millennium Hotel Queenstown, Queenstown. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Erbjuder Millennium Hotel Queenstown handikappanpassade rum?

    Ja, Millennium Hotel Queenstown erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Millennium Hotel Queenstown?

    För bästa chans att spara pengar på din Millennium Hotel Queenstown-bokning, överväg att bo i maj, när priserna vanligtvis är som lägst (1 148 kr).

  • Finns det några andra Millennium & Copthorne-hotell i Queenstown?

    Totalt finns det 2 platser i Queenstown. Den mest populära Millennium & Copthorne-hotellet i Queenstown är Millennium Hotel Queenstown.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Millennium Hotel Queenstown?

    Överväg att checka in på Millennium Hotel Queenstown den onsdag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 2 310 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Millennium Hotel Queenstown