2808 South Reed Road, Kokomo, IN, USA
680 kr
Billigast pris
per natt
...och mer |
Denna destination kan ha extra skatter per person, vilka är exkluderade i priset som visas nedan
Distans till stadskärnan | |
---|---|
Betyg för läge | |
Närmsta flygplats | |
Distans till flygplats |
Incheckning | |
---|---|
Utcheckning | |
Internet | |
Policy | |
Avbokning/förskottsbetalning | |
Kontaktnummer |
Allmänt |
|
---|
Det är 9,5 km mellan den närmsta flygplatsen, Kokomo, och Motel 6 Kokomo In. Körningen från flygplatsen till hotellet beräknas ta omkring 11min i normaltrafik. Det är dock viktigt att ta hänsyn till tider då det råder rusningstrafik, speciellt i stadsområden.
Att ta en taxi eller använda en samåkningstjänst från den närmsta flygplatsen, Kokomo, till ditt hotell är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden.
Hotellgäster på Motel 6 Kokomo In tillåts ta med de flesta husdjur, så som katter och hundar. Om du har en annan typ av husdjur rekommenderas det att du kontaktar receptionen.
Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +1 765 450 6630 för att prata med en receptionist på Motel 6 Kokomo In.
Ja, Motel 6 Kokomo In erbjuder gratis Wi-Fi för sina hotellgäster.
Utcheckningstiden på Motel 6 Kokomo In är 11:00, men sen utcheckning kan ordnas vid överenskommelse i förväg med hotellets reception.
Courtyard Kokomo ligger i Kokomo och har inomhuspool. Här erbjuds också mötesrum, express in- och utcheckning och dygnet-runt-öppen reception.