Residence Mysterius Old Town

Hotell
4 stjärnor
tors 9/7
-
fre 10/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
744 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Residence Mysterius Old Town

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Residence Mysterius Old Town och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 2 juli 2026.
tors 9/7
-
fre 10/7
Typ av boende
Bokningslänk
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Lyxrum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Förstaklass, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.
Bästa pris-garanti

Om Residence Mysterius Old Town

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Residence Mysterius Old Town så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 2 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en restaurang, en bar/lounge och en snackbar/deli. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som kemtvä...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid10:30
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+420 739 005 600

Förmåner och bekvämligheter på Residence Mysterius Old Town

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Residence Mysterius Old Town
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV

Allmänt

  • Vinglas
  • Utsikt över lugn gata
  • Elektrisk vattenkokare
  • Radio
  • Terrass/uteplats
  • Extra långa sängar (> 2 meter)
  • Familjerum
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • Barnsängar tillgängliga
  • Brandsläckare
  • Vardagsrum
  • Tvättstuga
  • Hiss
  • Minibar
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Rumservice
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Dusch
  • Strykjärn och strykbräda
  • Badmössa
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Adapter
  • Tofflor
  • Förstahjälpenlåda
  • Mikrovågsugn
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Kafeteria
  • Uttag nära sängen
  • Ytterligare toalett
  • Bäddsoffa
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Bäddsoffa
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Rökning förbjuden
  • Balkong
  • Köksutrustning
  • Ljudisolerade rum
  • Badkar
  • Ljudisolering
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Bidé
  • Sevärdhetsutsikt
  • Expressutcheckning
  • Kroppstvål
  • Hårfön
  • Skåp
  • Te/kaffebryggare
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Vattenkokare
  • Heltäckningsmatta
  • Luftkonditionering
  • Kylskåp
  • Fjäderfri kudde
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Kassaskåp
  • Stadsutsikt
  • Klädhängare
  • Papperskorgar
  • Kaffemaskin
  • TV
  • Övre våningar nås med hiss
  • Balsam
  • Skrivbord
  • Matplats
  • Morgonrock
  • Matbord
  • Privat badrum
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Garderob eller klädkammare
  • Reception dygnet runt
  • Kokvrå
  • Förvaring

Tjänster

  • Barnvakt eller crèche
  • Daglig städning
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
Visa alla 86 bekvämligheter

Recensioner av Residence Mysterius Old Town

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Residence Mysterius Old Town för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 725 recensioner av Residence Mysterius Old Town. Uppgifterna uppdaterades senast 2 juli 2026.
8,3
Utomordentligt1 725 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Residence Mysterius Old Town

Upptäck andra boenden i Prag som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Residence Mysterius Old Town. Totalt finns det 6 043 hotell för resenärer i Prag. Prisuppgifterna uppdaterades senast 2 juli 2026.

Utforska Prag 1, Prag

Residence Mysterius Old Town ligger vid Masna 702/9 i Prag 1-området kring Prag. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 2 juli 2026.

Mest populära landmärken

Old New Synagogue

6 min promenad

0,5 km

Josefov

7 min promenad

0,5 km

Starý židovský hřbitov

7 min promenad

0,6 km

Langhans Galerie Praha

14 min promenad

1,1 km

Wallenstein Riding School

14 min promenad

1,2 km

Old New Synagogue

6 min promenad

0,5 km

Josefov

7 min promenad

0,5 km

Starý židovský hřbitov

7 min promenad

0,6 km

Langhans Galerie Praha

14 min promenad

1,1 km

Wallenstein Riding School

14 min promenad

1,2 km

Hyrbilar

47 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

Prag-Václav Havel flygplats

24 min körtid

15,6 km

Prag-Václav Havel flygplats

24 min körtid

15,6 km

  • Hur långt är det mellan Residence Mysterius Old Town och Vyšehrad?

    Residence Mysterius Old Town är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Vyšehrad: Det ligger bara 2,8 km bort.

Vanliga frågor när du bokar med Residence Mysterius Old Town

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Residence Mysterius Old Town. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 2 juli 2026.
  • Är priserna för Residence Mysterius Old Town jämförbara med 4-stjärniga hotell i Prag?

    Residence Mysterius Old Town kostar generellt mindre än genomsnittet för hotell med 4 stjärnor Prag. I genomsnitt kan du förvänta dig att få betala 1 423 kr per natt i Prag. Residence Mysterius Old Town kommer kosta dig 1 452 kr per natt, vilket är 2 % billigare än genomsnittet i Prag.

  • Hur nära ligger Residence Mysterius Old Town den närmsta flygplatsen, Prag-Václav Havel flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 18,6 km mellan Residence Mysterius Old Town och Prag-Václav Havel flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 14 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Prag-Václav Havel flygplats till Residence Mysterius Old Town?

    Appar för samåkning och taxis är fortfarande en vanlig lösning för gäster på Residence Mysterius Old Town. Detta är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden under ett besök i Prag.

  • Vad är telefonnumret till Residence Mysterius Old Town?

    Om du har frågor om Residence Mysterius Old Town eller din bokning kan du direkt kontakta receptionen på +420 739 005 600.

  • Har Residence Mysterius Old Town Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Residence Mysterius Old Town erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Residence Mysterius Old Town?

    Standardtiden för utcheckning på Residence Mysterius Old Town är 10:30. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Residence Mysterius Old Town, Prag?

    Priserna för Residence Mysterius Old Town varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 1 452 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 400 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Residence Mysterius Old Town?

    Det finns en restaurang på Residence Mysterius Old Town. Kontakta dem för att ta reda på kökets öppettider. Detta hotel har även en bar.

  • Finns det tvättservice på Residence Mysterius Old Town?

    Det finns tvättservice på Residence Mysterius Old Town som kan användas av gästerna. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Residence Mysterius Old Town?

    För bästa chans att spara pengar på din Residence Mysterius Old Town-bokning, överväg att bo i februari, när priserna vanligtvis är som lägst (837 kr).

  • I vilket område av Prag är Residence Mysterius Old Town beläget?

    Residence Mysterius Old Town är belägen inom Prag 1-området i Prag. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Residence Mysterius Old Town ligger i förhållande till resten av Prag.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Residence Mysterius Old Town?

    Överväg att checka in på Residence Mysterius Old Town den söndag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 796 kr).

  • Hur långt är det mellan Residence Mysterius Old Town och Vyšehrad?

    Residence Mysterius Old Town är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Vyšehrad: Det ligger bara 2,8 km bort.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Residence Mysterius Old Town