Nido Dei Gabbiani

Bed & breakfast
3 stjärnor
sön 30/8
-
mån 31/8
2 gäster, 1 rum
Leverantör
Leverantör för Nido Dei Gabbiani
Leverantör för Nido Dei Gabbiani
Leverantör för Nido Dei Gabbiani
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Nido Dei Gabbiani

sön 30/8
-
mån 31/8

Om Nido Dei Gabbiani

Nido Dei Gabbiani ligger 2,4 km från Spiaggia Mappatella erbjuder en gemensam lounge och luftkonditionerat boende med en balkong och gratis WiFi. Privat parkering finns på plats. På Nido Dei Gabbiani ...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid10:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+39 338 267 4007
Licensnummer: 15063049EXT0880, IT063049C18943ASAB

Förmåner och bekvämligheter på Nido Dei Gabbiani

  • Gratis WiFi
  • Privat badrum
  • Kaffemaskin
  • Terrass/uteplats
  • Balkong
  • Luftkonditionering
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Internet
  • Parkering

Allmänt

  • Familjerum
  • Utsikt över trädgård
  • Utsikt över innergården
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Sevärdhetsutsikt
  • Skåp
  • Bergsutsikt
  • Förvaring
  • Utsikt över lugn gata
  • Havsutsikt
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Kakel/marmorgolv
  • Stadsutsikt

Grundläggande bekvämligheter

  • Mobil hotspot-enhet
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Fläkt
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Adapter
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksutrustning
  • Kök
  • Delat kök
  • Diskmaskin
  • Ugn
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te/kaffebryggare
  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Privat ingång
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Övre våningar nås med hiss

Restauranger

  • Livsmedelsleveranser
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Minibar
  • Frukost på rummet
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Matbord

Badrum

  • Hårfön
  • Privat badrum
  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Bidé
  • Toalett
  • Toalettpapper

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Sällskapsspel/pussel
  • Kanot
  • Kvällsunderhållning
  • Matlagningsklasser
  • Vandring

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Tjänster och bekvämligheter

  • Rumservice
  • Utflyktsdisk
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Expressutcheckning
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • Parkering
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Privat parkering
  • Transferservice (mot extra avgift)
  • Gatuparkering

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Radio
  • Delat lounge/TV-område
  • TV

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykjärn och strykbräda
  • Torkställ för kläder
  • Tvättmaskin

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Utomhus

  • Utomhusmöbler
  • Terrass/uteplats
  • Balkong

Arbetsyta

  • Datorer tillgängliga
  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche
  • Barnsängar tillgängliga
  • Höga barnstolar

Recensioner av Nido Dei Gabbiani

8,7
Utomordentligt
499 verifierade omdömen
Fantastiskt
362
Utomordentligt
71
Bra
37
Okej
13
Till belåtenhet
8
Mediokert
5
Dåligt
3
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Nido Dei Gabbiani

Utforska Arenella and Vomero, Neapel

Här ligger Nido Dei Gabbiani: Viale Privato Comola Ricci 201

Mest populära landmärken

  • Stadio Diego Armando Maradona2.2 km
  • Piazza del Plebiscito2.7 km
  • Santa Brigida2.7 km
  • Castel dell'Ovo2.7 km
  • Biblioteca Nazionale Vittorio Emanuele III2.8 km
  • Galleria Umberto I2.8 km
  • Teatro di San Carlo2.8 km
  • Palazzo Reale di Napoli2.9 km
  • Via Toledo3 km
  • Castel Nuovo3.1 km
  • Fontanelle Cemetery3.2 km
  • Chiesa del Gesù Nuovo3.3 km
  • Hur långt är det mellan Nido Dei Gabbiani och Napoli Sotterranea?

    Nido Dei Gabbiani ligger på gångavstånd (3,8 km) från Napoli Sotterranea, Neapel.

  • Ligger Nido Dei Gabbiani i närheten av Stadio Diego Armando Maradona?

    2,2 km – vilket gör att Stadio Diego Armando Maradona ligger på rimligt promenadavstånd eller en kort bil-/taxiresa från Nido Dei Gabbiani.

Vanliga frågor när du bokar med Nido Dei Gabbiani

  • Är priserna för Nido Dei Gabbiani jämförbara med 3-stjärniga hotell i Neapel?

    I Neapel ligger genomsnittspriset per natt för hotell med 3 stjärnor på 1 266 kr. Den förväntade nattliga kostnaden för Nido Dei Gabbiani ligger runt 1 193 kr; ett pris som är 6 % billigare än genomsnittet i staden. HotelsCombined anser att Nido Dei Gabbiani utgör ett bra alternativ om du vill på ett hotell med 3 stjärnor i Neapel.

  • Hur nära ligger Nido Dei Gabbiani den närmsta flygplatsen, Neapel Naples flygplats?

    Det är 13,5 km mellan den närmsta flygplatsen, Neapel Naples flygplats, och Nido Dei Gabbiani. Körningen från flygplatsen till hotellet beräknas ta omkring 0 tim 10 min i normaltrafik. Det är dock viktigt att ta hänsyn till tider då det råder rusningstrafik, speciellt i stadsområden.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Neapel Naples flygplats till Nido Dei Gabbiani?

    Nido Dei Gabbiani erbjuder parkering för hotellgäster, så för de flesta besökare som spenderar tid i Neapel kan det löna sig att hyra en bil för omkring 246 kr/dag. Detta ger dig möjligheten att ta dig till och från Neapel Naples flygplats och ger dig flexibilitet att ta dig runt i området. Ett av de mest populära alternativen idag är att ta en taxi eller samåkningstjänst direkt från Neapel Naples flygplats till hotellet. Det här alternativet är oftast det mest kostnadseffektiva, men gäster bör hålla ögonen på priserna under rusningstid.

  • Kan Nido Dei Gabbiani ses som djurvänligt?

    Ja, de flesta husdjur, så som hundar är välkomna på Nido Dei Gabbiani.

  • Hur nära ligger Nido Dei Gabbiani stadskärnan i Neapel?

    Mitten av Chiaia, Neapel, ligger endast 0,7 km bort från trappsteget till Nido Dei Gabbiani. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Spaccanapoli som enkelt nås från Nido Dei Gabbiani med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Nido Dei Gabbiani?

    Om du har frågor om Nido Dei Gabbiani eller din bokning kan du direkt kontakta receptionen på +39 338 267 4007.

  • Har Nido Dei Gabbiani Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Nido Dei Gabbiani erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Nido Dei Gabbiani?

    10:00. Om du behöver checka ut senare rekommenderar vi att du förhör dig om detta med receptionen så snart som möjligt. Incheckningstiden är 15:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Nido Dei Gabbiani, Neapel?

    Ett bra erbjudande på Nido Dei Gabbiani ligger just nu mellan 985 kr och 1 193 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Finns det tvättservice på Nido Dei Gabbiani?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Nido Dei Gabbiani. På detta boende finns det även strykjärn och strykbrädor som gästerna kan använda.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Nido Dei Gabbiani?

    För bästa chans att spara pengar på din Nido Dei Gabbiani-bokning, överväg att bo i februari, när priserna vanligtvis är som lägst (777 kr).

  • I vilket område av Neapel är Nido Dei Gabbiani beläget?

    Nido Dei Gabbiani är belägen inom Arenella and Vomero-området i Neapel. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Nido Dei Gabbiani ligger i förhållande till resten av Neapel.

  • Hur långt är det mellan Nido Dei Gabbiani och Napoli Sotterranea?

    Nido Dei Gabbiani ligger på gångavstånd (3,8 km) från Napoli Sotterranea, Neapel.

  • Ligger Nido Dei Gabbiani i närheten av Stadio Diego Armando Maradona?

    2,2 km – vilket gör att Stadio Diego Armando Maradona ligger på rimligt promenadavstånd eller en kort bil-/taxiresa från Nido Dei Gabbiani.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Nido Dei Gabbiani