Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Hotell
 

Zac Du Parc De Roissy - 15 Allée Des Vergers, Roissy-en-France, Val d'Oise, Frankrike

BraBaserat på 6 936 omdömen
7,6

346 kr

Billigast pris

Pris per natt

Bästa erbjudandena för Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 11 juni 2025.
ons 18/6
tors 19/6
Standardrum, okänd sängtyp
346 kr
per natt med moms
Standardrum, okänd sängtyp
437 kr
per natt med moms
Standardrum, 3 enkelsängar
497 kr
per natt med moms
Standardrum, 1 dubbelsäng
507 kr
per natt med moms
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna baseras på 1 natt, inklusive moms men exklusive andra skatter och avgifter.
Bästa pris-garanti

Om Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 11 juni 2025.
Hotell med dygnet runt-öppen reception, nära Aeroville shoppingcenter Rökfria Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle är ett hotell med parkering, mikro i allmänt utrymme och dygnet runt-ö...

Bra att veta

Incheckningstid12:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+33 1 34 29 86 04

Förmåner och bekvämligheter på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Internet
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Expressutcheckning

Allmänt

  • Fönster
  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Terrass/uteplats
  • Handikappvänligt
  • Familjerum
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Hiss
  • Flat-screen TV
  • Schampo
  • Delat lounge/TV-område
  • Rumservice
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Dusch
  • Nås via hiss
  • Uttag nära sängen
  • Väckarklocka
  • Rökning förbjuden
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Expressutcheckning
  • Parkering
  • Kroppstvål
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Luftkonditionering
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Klädhängare
  • Papperskorgar
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • TV
  • Övre våningar nås med hiss
  • Skrivbord
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Privat badrum
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Garderob eller klädkammare
  • Reception dygnet runt
  • Förvaring
  • Privat parkering

Aktiviteter

  • Sällskapsspel/pussel

Tjänster

  • Daglig städning
  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Transferservice (mot extra avgift)

Recensioner av Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 6 936 recensioner av Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle. Uppgifterna uppdaterades senast 11 juni 2025.
7,6
BraBaserat på 6 936 verifierade omdömen

Typ av resenär:
Sortera efter:
P
10,0 Fantastiskt
KAYAK
Hotellet har ett perfekt läge. Bussen från flygplatsens instruktioner är lite förvirrande eftersom CDG Airport har några av de värsta signalerna från någon flygplats Jag har varit så gratis på en resa Det vore trevligt. Rummet var väldigt enkelt vilket är precis vad vi ville. Frukosten var mycket ekonomisk och utsökt. Den perfekta vistelsen om du behöver eller vill vara vid flygplatsen.

Bilder av Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Visa en samling med 33 foton av rummen och bekvämligheterna på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle så att du kan skapa dig en bild av ditt boende. Bilderna av detta boende uppdaterades senast 11 juni 2025.

Hotell som påminner om Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Upptäck andra boenden i Roissy-en-France som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle. Totalt finns det 69 hotell för resenärer i Roissy-en-France. Prisuppgifterna uppdaterades senast 11 juni 2025.

Utforska Roissy-en-France

Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle ligger vid Zac Du Parc De Roissy - 15 Allée Des Vergers i -området kring Roissy-en-France. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 11 juni 2025.

Vanliga frågor när du bokar med Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 11 juni 2025.
  • Hur nära ligger Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle den närmsta flygplatsen, Paris Charles de Gaulle flygplats?

    Med ett avstånd på 4,8 km är Paris Charles de Gaulle flygplats den närmsta flygplatsen från Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle. Den förväntade, genomsnittliga körtiden från Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle till Paris Charles de Gaulle flygplats ligger på 0 tim 03 min. Det kan dock vara en bra idé att undersöka när det råder rusningstrafik på sträckan mellan ditt hotell och flygplatsen.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Paris Charles de Gaulle flygplats till Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle?

    Att ta sig från Paris Charles de Gaulle flygplats till Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle kan vara så enkelt som att hyra en bil på flygplatsens uthyrningskontor för i genomsnitt 416 kr/dag i Roissy-en-France. Som tur är har Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle parkeringsplatser för de gäster som väljer denna transportmetod. Att ta en taxi eller använda en samåkningstjänst från den närmsta flygplatsen, Paris Charles de Gaulle flygplats, till ditt hotell är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden.

  • Kan Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle ses som djurvänligt?

    Gäster är inte tillåtna att ta med sig husdjur under sin vistelse på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle.

  • Vad är telefonnumret till Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle?

    Du kan nå receptionen på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle på +33 1 34 29 86 04.

  • Har Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle?

    Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle har en vanlig incheckningstid efter 12:00 och utcheckningstid före 12:00.

  • Erbjuder Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle handikappanpassade rum?

    Ja, Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle?

    För bästa chans att spara pengar på din Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle-bokning, överväg att bo i november, när priserna vanligtvis är som lägst (576 kr).

  • Finns det några andra Premiere Classe-hotell i Roissy-en-France?

    Totalt finns det 2 platser i Roissy-en-France. Den mest populära Premiere Classe-hotellet i Roissy-en-France är Premiere Classe Roissy Cdg - Paris Nord 2 - Parc Des Expositions.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle?

    Överväg att checka in på Première Classe Roissy - Aéroport Charles De Gaulle den söndag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 550 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.