Quality Hotel & Suites Sao Salvador

Hotell
4 stjärnor
ons 5/8
-
tors 6/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
542 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Quality Hotel & Suites Sao Salvador

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Quality Hotel & Suites Sao Salvador och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 29 juli 2026.
ons 5/8
-
tors 6/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 enkelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Quality Hotel & Suites Sao Salvador

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Quality Hotel & Suites Sao Salvador så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 29 juli 2026.
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en utomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Gratis frukostbuffé och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Här erbjuds dessutom...

Bra att veta

Incheckningstid14:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+55 713 617 3300

Förmåner och bekvämligheter på Quality Hotel & Suites Sao Salvador

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Quality Hotel & Suites Sao Salvador
  • Utomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Allergivänligt
  • Rökning förbjuden
  • Lägre badrumsvask
  • Fjäderfri kudde
  • Rökningsområden
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Toalett med stödhandtag
  • Övre våningar nås med hiss

Grundläggande bekvämligheter

  • Mobil hotspot-enhet
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Luftkonditionering
  • Gratis WiFi
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Schampo
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Allmänt

  • Fönster
  • Familjerum
  • Skåp
  • Förvaring
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Kakel/marmorgolv
  • Stadsutsikt

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksutrustning
  • Kokvrå
  • Mikrovågsugn
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Matplats

Tjänster och bekvämligheter

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Reception dygnet runt
  • Kassaskåp
  • Vattenflaska

Restauranger

  • Inpackade luncher
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Minibar
  • Matbord

Badrum

  • Hårfön
  • Privat badrum
  • Dusch
  • Badmössa
  • Toalett
  • Toalettpapper

Hälsa och säkerhet

  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
  • Förstahjälpenlåda
  • Kassaskåp

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Strykjärn och strykbräda

Pool och spa

  • Utomhuspool
  • Poolhanddukar
  • Bastu

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga
  • Barnmåltider
  • Säkerhetsgrindar för småbarn

Saker att göra

  • Sällskapsspel/pussel
  • Skönhetssalong

Parkering och transport

  • Parkering

Utomhus

  • Strandstolar

Arbetsyta

  • Skrivbord

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Quality Hotel & Suites Sao Salvador

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Quality Hotel & Suites Sao Salvador för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 3 217 recensioner av Quality Hotel & Suites Sao Salvador. Uppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.
8,5
Utomordentligt
3217 verifierade omdömen
Fantastiskt
1670
Utomordentligt
632
Bra
409
Okej
183
Till belåtenhet
142
Mediokert
81
Dåligt
100
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Quality Hotel & Suites Sao Salvador

Upptäck andra boenden i Salvador som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Quality Hotel & Suites Sao Salvador. Totalt finns det 3 895 hotell för resenärer i Salvador. Prisuppgifterna uppdaterades senast 29 juli 2026.

Utforska Costa Azul, Salvador

Quality Hotel & Suites Sao Salvador ligger vid Rua Doutor Jose Peroba, 244 i Costa Azul-området kring Salvador. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 29 juli 2026.
Här ligger Quality Hotel & Suites Sao Salvador: Rua Doutor Jose Peroba, 244

Mest populära landmärken

  • Estadio Parque Santiago2.5 km
  • Estádio Governador Roberto Santos5.5 km
  • Itaipava Arena Fonte Nova5.9 km
  • Olodum6.5 km
  • Convento e Igreja de São Francisco6.5 km
  • Praça da Sé6.7 km
  • Port of Salvador6.9 km
  • Mercado Modelo7 km
  • Ondina Beach7.1 km
  • Barradao Stadium7.7 km
  • Museu Rodin Bahia8.3 km
  • Barra Shopping Mall8.4 km

Vanliga frågor när du bokar med Quality Hotel & Suites Sao Salvador

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Quality Hotel & Suites Sao Salvador. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 29 juli 2026.

  • Hur nära ligger Quality Hotel & Suites Sao Salvador den närmsta flygplatsen, Salvador D.L.E.Magalhaes flygplats?

    Med ett avstånd på 24,6 km mellan Quality Hotel & Suites Sao Salvador och den närmsta flygplatsen Salvador D.L.E.Magalhaes flygplats, tar körningen typiskt sett 0 tim 19 min beroende på trafiken. Var noga med att kontrollera trafikutvecklingen nära hotellet och flygplatsen eftersom vissa områden upplever högre trafikvolym än andra och kan göra din förväntade restid längre.

  • Kan Quality Hotel & Suites Sao Salvador ses som djurvänligt?

    Quality Hotel & Suites Sao Salvador är djurvänligt. Du är välkommen att ta med ditt husdjur om du bor på Quality Hotel & Suites Sao Salvador.

  • Finns det en pool på Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    Ja, Quality Hotel & Suites Sao Salvador har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Hur nära ligger Quality Hotel & Suites Sao Salvador stadskärnan i Salvador?

    Mitten av Stiep, Salvador, ligger endast 0,5 km bort från trappsteget till Quality Hotel & Suites Sao Salvador. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Museum of Religious Art som enkelt nås från Quality Hotel & Suites Sao Salvador med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +55 713 617 3300.

  • Har Quality Hotel & Suites Sao Salvador Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Quality Hotel & Suites Sao Salvador erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    Det finns ett fitness-center på hotellet tillgängligt för de gäster som bor på Quality Hotel & Suites Sao Salvador. De flesta hotellgym är inte öppna dygnet runt, så se till att fråga i receptionen om gymmets tillgänglighet och öppettider.

  • Vilken är utcheckningstiden på Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    Quality Hotel & Suites Sao Salvador har en vanlig incheckningstid efter 14:00 och utcheckningstid före 12:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Quality Hotel & Suites Sao Salvador, Salvador?

    Ett bra erbjudande på Quality Hotel & Suites Sao Salvador ligger just nu mellan 521 kr och 868 kr per natt. Priserna ändras baserat på datum och typ av rum, så ange dina preferenser i formuläret ovan för att se de bästa erbjudanden som finns tillgängliga just nu.

  • Finns det en restaurang på Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    Det finns en restaurang på Quality Hotel & Suites Sao Salvador. Kontakta dem för att ta reda på kökets öppettider. Om du är mer intresserad av att dricka än att äta, finns det också en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    Quality Hotel & Suites Sao Salvador har tvättservice. Kontakta boendet för mer information. Det finns även strykjärn (och strykbrädor) på detta boende.

  • Erbjuder Quality Hotel & Suites Sao Salvador handikappanpassade rum?

    Ja, Quality Hotel & Suites Sao Salvador erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Quality Hotel & Suites Sao Salvador?

    För bästa chans att spara pengar på din Quality Hotel & Suites Sao Salvador-bokning, överväg att bo i april, när priserna vanligtvis är som lägst (359 kr).

  • I vilket område av Salvador är Quality Hotel & Suites Sao Salvador beläget?

    Quality Hotel & Suites Sao Salvador är belägen inom Costa Azul-området i Salvador. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Quality Hotel & Suites Sao Salvador ligger i förhållande till resten av Salvador.

  • Finns det några andra Quality-hotell i Salvador?

    Totalt finns det 2 platser i Salvador. Den mest populära Quality-hotellet i Salvador är Quality Hotel & Suites Sao Salvador.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Quality Hotel & Suites Sao Salvador