Quintessa Hotel Iseshima

Hotell
3 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
475 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Quintessa Hotel Iseshima

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Quintessa Hotel Iseshima och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Quintessa Hotel Iseshima

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Quintessa Hotel Iseshima så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Detta hotell har en restaurang, en bastu och mikro i allmänt utrymme. Även gratis wi-fi i allmänna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis hämtning från järnvägsstationen erbjuds. Dessutom erbjuds k...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+81 599 440 511

Förmåner och bekvämligheter på Quintessa Hotel Iseshima

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Quintessa Hotel Iseshima
  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Gratis parkering
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Mötesrum
  • Internet
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Luftkonditionering
  • Papperskorgar
  • Balsam

Badrum

  • Badkar
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Tandborste
  • Offentligt bad
  • Privat badrum

Tillgänglighet och lämplighet

  • Rökfria rum tillgängliga
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Rökningsområden

Restauranger

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurang
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Allmänt

  • Tofflor
  • Tatami (traditionellt japanskt golv)
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet

Tjänster och bekvämligheter

  • Mötesrum
  • Snabbköp på plats
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Byxpress

Saker att göra

  • Presentbutik
  • Cykeluthyrning
  • Affärer

Pool och spa

  • Bubbelpool
  • Bastu

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • TV

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Sovrum

  • Garderob eller klädkammare

Familjevänligt

  • Barnvänlig buffé

Recensioner av Quintessa Hotel Iseshima

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Quintessa Hotel Iseshima för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 2 272 recensioner av Quintessa Hotel Iseshima. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,0
Utomordentligt
2272 verifierade omdömen
Fantastiskt
742
Utomordentligt
678
Bra
420
Okej
229
Till belåtenhet
116
Mediokert
43
Dåligt
44
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Hotell som påminner om Quintessa Hotel Iseshima

Upptäck andra boenden i Shima som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Quintessa Hotel Iseshima. Totalt finns det 216 hotell för resenärer i Shima. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Shima

Quintessa Hotel Iseshima ligger vid 1210-1, Ugata, Ago-Cho i -området kring Shima. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Quintessa Hotel Iseshima: 1210-1, Ugata, Ago-Cho

Mest populära landmärken

  • Shima-Yokoyama Station220 m
  • Ugata Station0.7 km
  • Shima-Shimmei Station2.1 km
  • Shima Marine Land2.4 km
  • Kashikojima Train Station2.6 km
  • Anagawa Station (Mie)3 km
  • Yokoyama3 km
  • Roadside Station Iseshima3.6 km
  • Shima Spain Village Himawarinoyu3.8 km
  • Pyrenees Roller Coaster3.9 km
  • Shima-Isobe Station4.4 km
  • Kaminogo Station5.3 km

Vanliga frågor när du bokar med Quintessa Hotel Iseshima

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Quintessa Hotel Iseshima. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Är priserna för Quintessa Hotel Iseshima jämförbara med 3-stjärniga hotell i Shima?

    Quintessa Hotel Iseshima kostar generellt mindre än genomsnittet för hotell med 3 stjärnor Shima. I genomsnitt kan du förvänta dig att få betala 2 192 kr per natt i Shima. Quintessa Hotel Iseshima kommer kosta dig 660 kr per natt, vilket är 70 % billigare än genomsnittet i Shima.

  • Vad är telefonnumret till Quintessa Hotel Iseshima?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +81 599 440 511.

  • Har Quintessa Hotel Iseshima Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Quintessa Hotel Iseshima erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Quintessa Hotel Iseshima?

    Standardtiden för utcheckning på Quintessa Hotel Iseshima är 11:00. Gäster kan vanligtvis checka in från 15:00. Särskilda arrangemang kan finnas tillgängliga vid förfrågan i receptionen.

  • Hur mycket kostar det att bo på Quintessa Hotel Iseshima, Shima?

    Priserna för Quintessa Hotel Iseshima varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 660 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 359 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det en restaurang på Quintessa Hotel Iseshima?

    Ja – Quintessa Hotel Iseshima har en restaurang.

  • Finns det tvättservice på Quintessa Hotel Iseshima?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Quintessa Hotel Iseshima.

  • Erbjuder Quintessa Hotel Iseshima handikappanpassade rum?

    Ja, Quintessa Hotel Iseshima erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Quintessa Hotel Iseshima?

    För bästa chans att spara pengar på din Quintessa Hotel Iseshima-bokning, överväg att bo i juni, när priserna vanligtvis är som lägst (514 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Quintessa Hotel Iseshima