Renaissance Amsterdam Hotel

Hotell
0 stjärnor
tis 1/9
-
ons 2/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 172 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Renaissance Amsterdam Hotel

tis 1/9
-
ons 2/9
Typ av boende
Bokningslänk
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Deluxe-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, okänd sängtyp
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Kingsize-rum, 1 king size-säng
Superior-rum, okänd sängtyp
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 1 king size-säng
Standardrum, 2 enkelsängar
Standardrum, 1 king size-säng
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 1 dubbelsäng
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 2 dubbelsängar
Dubbelrum, 1 king size-säng
Executive-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, 1 king size-säng
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Renaissance Amsterdam Hotel

Detta hotell är en rökfri anläggning och erbjuder gäster 2 restauranger, 2 barer/lounger och ett fitnesscenter (öppet dygnet runt). Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till b...

Bra att veta

Incheckningstid16:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+31 205 512 000

Förmåner och bekvämligheter på Renaissance Amsterdam Hotel

  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Kaffemaskin
  • Café
  • Affärscentrum
  • Wifi tillgängligt i alla områden

Allmänt

  • Elektrisk vattenkokare
  • Hela enheten är rullstolsanpassad
  • Tillgång till exekutiv lounge
  • Familjerum
  • Barnsängar tillgängliga
  • Brandsläckare
  • Tvättstuga
  • Strykservice
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Kollektivtrafiksbiljetter
  • Rumservice
  • Brandvarnare
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Värme
  • Allergivänligt
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Barnmåltider
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Rökning förbjuden
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kassaskåp för laptop
  • Expressutcheckning
  • Parkering
  • Hårfön
  • Nedsänkt vask
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Luftkonditionering
  • Byxpress
  • Mat kan levereras till gästboendet
  • Café
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Privat incheckning/utcheckning
  • Reception dygnet runt
  • Nattklubb
  • Förvaring
  • Upphöjd toalett
  • Lättillgänglig dusch
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kassaskåp
  • Vardagsrum
  • Hiss
  • Minibar
  • Schampo
  • Dusch
  • Strykjärn och strykbräda
  • Badmössa
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Anpassat bad
  • Tofflor
  • Förstahjälpenlåda
  • Uttag nära sängen
  • Bäddsoffa
  • Bäddsoffa
  • Allergivänliga rum
  • Ljudisolerade rum
  • Badkar
  • Kroppstvål
  • Vattenflaska
  • Frukost på rummet
  • Te/kaffebryggare
  • Telefon
  • Kylskåp
  • Kapell
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Kassaskåp
  • Stadsutsikt
  • Klädhängare
  • Papperskorgar
  • Kaffemaskin
  • TV
  • Övre våningar nås med hiss
  • Balsam
  • Skrivbord
  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Walk-in-dusch
  • Garderob eller klädkammare

Aktiviteter

  • Cykling
  • Träningslokal

Tjänster

  • Affärscentrum
  • Väckningsservice
  • Daglig städning
  • Concierge-service
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Mötesrum
  • Dietspecifika menyer (vid begäran)
  • Utflyktsdisk
  • Säkerhetsvakt dygnet runt
Visa alla 96 bekvämligheter

Recensioner av Renaissance Amsterdam Hotel

8,4
Utomordentligt2 461 verifierade omdömen
Typ av resenär:
Sortera efter:
N
10,0 Fantastiskt
KAYAK
Fantastisk vistelse med underbar service och mycket välkomnande värdar. Vi skulle definitivt bo där igen!

Hotell som påminner om Renaissance Amsterdam Hotel

Utforska Centrum, Amsterdam

Mest populära landmärken

8 min promenad

0,7 km

9 min promenad

0,8 km

10 min promenad

0,9 km

12 min promenad

1,0 km

12 min promenad

1,0 km

8 min promenad

0,7 km

9 min promenad

0,8 km

10 min promenad

0,9 km

12 min promenad

1,0 km

12 min promenad

1,0 km

Kollektivtrafik

7 min promenad

0,6 km

15 min körtid

7,1 km

7 min promenad

0,6 km

15 min körtid

7,1 km

Hyrbilar

60 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

25 min körtid

19,5 km

25 min körtid

19,5 km

  • Hur långt är det mellan Renaissance Amsterdam Hotel och Riksmuseum?

    Den populära sevärdheten Riksmuseum ligger endast 2,1 km från Renaissance Amsterdam Hotel.

  • Ligger Renaissance Amsterdam Hotel i närheten av Museumplein?

    Om du vill se Museumplein när du besöker Amsterdam ligger Renaissance Amsterdam Hotel bara 2,3 km bort.

Vanliga frågor när du bokar med Renaissance Amsterdam Hotel

  • Hur nära ligger Renaissance Amsterdam Hotel den närmsta flygplatsen, Amsterdam Schiphol flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 18,8 km mellan Renaissance Amsterdam Hotel och Amsterdam Schiphol flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 14 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Amsterdam Schiphol flygplats till Renaissance Amsterdam Hotel?

    För att kunna ha så mycket frihet som möjligt under ditt besök i Amsterdam kan det vara värt att hyra en bil för 415 kr/dag och parkera den på parkeringen som erbjuds för gäster på Renaissance Amsterdam Hotel. Ett av de mest populära alternativen idag är att ta en taxi eller samåkningstjänst direkt från Amsterdam Schiphol flygplats till hotellet. Det här alternativet är oftast det mest kostnadseffektiva, men gäster bör hålla ögonen på priserna under rusningstid.

  • Kan Renaissance Amsterdam Hotel ses som djurvänligt?

    Ja, hundar och de flesta andra husdjur är tillåtna på Renaissance Amsterdam Hotel.

  • Hur nära ligger Renaissance Amsterdam Hotel stadskärnan i Amsterdam?

    Mitten av Grachtengordel-West, Amsterdam, ligger endast 0,5 km bort från trappsteget till Renaissance Amsterdam Hotel. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Ziggo Dome som enkelt nås från Renaissance Amsterdam Hotel med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Renaissance Amsterdam Hotel?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +31 205 512 000.

  • Har Renaissance Amsterdam Hotel Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Renaissance Amsterdam Hotel erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Renaissance Amsterdam Hotel?

    Renaissance Amsterdam Hotel har ett gym på plats. Gymmet är endast öppet för hotellets gäster och öppettiderna och reglerna kan avsevärt skilja sig från hotell till hotell. Det rekommenderas att du kontaktar receptionen om du har frågor.

  • Vilken är utcheckningstiden på Renaissance Amsterdam Hotel?

    Renaissance Amsterdam Hotel har en vanlig incheckningstid efter 16:00 och utcheckningstid före 12:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Renaissance Amsterdam Hotel, Amsterdam?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Renaissance Amsterdam Hotel på omkring 3 442 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 1 640 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det en restaurang på Renaissance Amsterdam Hotel?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Renaissance Amsterdam Hotel. Öppettiderna kan variera. Det finns även en bar på plats.

  • Finns det tvättservice på Renaissance Amsterdam Hotel?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Renaissance Amsterdam Hotel. Gäster kan också få kläderna strukna.

  • I vilket område av Amsterdam är Renaissance Amsterdam Hotel beläget?

    Renaissance Amsterdam Hotel är belägen inom Centrum-området i Amsterdam. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Renaissance Amsterdam Hotel ligger i förhållande till resten av Amsterdam.

  • Finns det några andra Renaissance-hotell i Amsterdam?

    Totalt finns det 1 plats i Amsterdam. Den mest populära Renaissance-hotellet i Amsterdam är Renaissance Amsterdam Hotel.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Renaissance Amsterdam Hotel?

    Överväg att checka in på Renaissance Amsterdam Hotel den måndag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 2 684 kr).

  • Hur långt är det mellan Renaissance Amsterdam Hotel och Riksmuseum?

    Den populära sevärdheten Riksmuseum ligger endast 2,1 km från Renaissance Amsterdam Hotel.

  • Ligger Renaissance Amsterdam Hotel i närheten av Museumplein?

    Om du vill se Museumplein när du besöker Amsterdam ligger Renaissance Amsterdam Hotel bara 2,3 km bort.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Renaissance Amsterdam Hotel