Prati Home

Lägenhetshotell
2 stjärnor
tors 9/7
-
fre 10/7
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 301 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Prati Home

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Prati Home och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 2 juli 2026.
tors 9/7
-
fre 10/7
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Priserna är baserade på 1 natt, inklusive avgifter men exklusive skatter.
Bästa pris-garanti

Om Prati Home

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Prati Home så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 2 juli 2026.
Här har du tillgång till alla hemmets bekvämligheter och mycket mer, som till exempel spishäll och gratis wi-fi, samt även smart-tv och möblerad balkong eller terrass. Bland övriga bekvämligheter hitt...

Bra att veta

Incheckningstid12:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+39 063 223 100
Licensnummer: 058091-RTA-00075, IT058091A1QCCI4K55

Förmåner och bekvämligheter på Prati Home

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Prati Home
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Flygbuss
  • Internet
  • Parkering
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Tvättstuga
  • Hårfön

Allmänt

  • Rökning förbjuden
  • Balkong
  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksutrustning
  • Badkar
  • Bidé
  • Expressutcheckning
  • Terrass/uteplats
  • Parkering
  • Hårfön
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Barnsängar tillgängliga
  • Vattenkokare
  • Tvättstuga
  • Hiss
  • Luftkonditionering
  • Flat-screen TV
  • Kylskåp
  • Toalett
  • Gratis toalettartiklar
  • Toalettpapper
  • Kassaskåp
  • Värme
  • Dusch
  • Skrivbord
  • Matplats
  • Matbord
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Garderob eller klädkammare
  • Reception dygnet runt
  • Kokvrå
  • Förvaring

Aktiviteter

  • Cykeluthyrning

Tjänster

  • Daglig städning
  • Tvätt-/kemtvättsservice
  • Flygbuss
Visa alla 38 bekvämligheter

Recensioner av Prati Home

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Prati Home för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 237 recensioner av Prati Home. Uppgifterna uppdaterades senast 2 juli 2026.
9,0
Fantastiskt237 verifierade omdömen
Inga omdömen hittades. Försök ta bort filter, justera din sökning eller rensa allt för att visa omdömen.

Hotell som påminner om Prati Home

Upptäck andra boenden i Rom som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Prati Home. Totalt finns det 30 800 hotell för resenärer i Rom. Prisuppgifterna uppdaterades senast 2 juli 2026.

Utforska Historical Center, Rom

Prati Home ligger vid Via Giovanni Nicotera, 26 i Historical Center-området kring Rom. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 2 juli 2026.

Mest populära landmärken

Explora Museo dei Bambini

11 min promenad

0,9 km

Augustus fredsaltare

18 min promenad

1,5 km

Augustus mausoleum

4 min körtid

1,9 km

Pincio

7 min körtid

4,3 km

Vatikanmuseerna

7 min körtid

2,9 km

Explora Museo dei Bambini

11 min promenad

0,9 km

Augustus fredsaltare

18 min promenad

1,5 km

Augustus mausoleum

4 min körtid

1,9 km

Pincio

7 min körtid

4,3 km

Vatikanmuseerna

7 min körtid

2,9 km

Kollektivtrafik

Stazione di Roma Termini

9 min körtid

5,4 km

Roma Tiburtina

11 min körtid

6,8 km

Stazione di Roma Termini

9 min körtid

5,4 km

Roma Tiburtina

11 min körtid

6,8 km

Hyrbilar

35 kr dagligt genomsnitt

Närmsta flygplatserna

Rom-Ciampino flygplats

32 min körtid

19,3 km

Rom-Fiumicino flygplats

32 min körtid

30,1 km

Rom-Ciampino flygplats

32 min körtid

19,3 km

Rom-Fiumicino flygplats

32 min körtid

30,1 km

  • Hur långt är det mellan Prati Home och Pantheon?

    Prati Home ligger ungefär 2,1 km från Pantheon, en av de mest populära sevärdheterna i Rom.

  • Ligger Prati Home i närheten av Roms Olympiastadion?

    Prati Home är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Roms Olympiastadion som ligger 2,2 km bort.

Vanliga frågor när du bokar med Prati Home

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Prati Home. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 2 juli 2026.
  • Är priserna för Prati Home jämförbara med 2-stjärniga hotell i Rom?

    Den genomsnittliga kostnaden för en natt på Prati Home är 20 % lägre än genomsnittet i Rom för liknande hotell med 2 stjärnor. Den nattliga kostnaden för Prati Home ligger typiskt på 1 163 kr, vilket anses vara ett bra erbjudande för ett hotellrum som håller hög kvalitet i Rom.

  • Hur nära ligger Prati Home den närmsta flygplatsen, Rom-Fiumicino flygplats?

    Med ett avstånd på endast 36,2 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Rom-Fiumicino flygplats, till Prati Home på 0 tim 28 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Vilket är det bästa sättet för gäster att ta sig från Rom-Fiumicino flygplats till Prati Home?

    Att ta sig från Rom-Fiumicino flygplats till Prati Home kan vara så enkelt som att hyra en bil på flygplatsens uthyrningskontor för i genomsnitt 203 kr/dag i Rom. Som tur är har Prati Home parkeringsplatser för de gäster som väljer denna transportmetod. Att ta en taxi eller använda en samåkningstjänst från den närmsta flygplatsen, Rom-Fiumicino flygplats, till ditt hotell är ofta den mest kostnadseffektiva transportmetoden.

  • Hur nära ligger Prati Home stadskärnan i Rom?

    Mitten av Flaminio, Rom, ligger endast 0,9 km bort från trappsteget till Prati Home. Du kan komma att stöta på andra turister på platser som Coliseum som enkelt nås från Prati Home med hjälp av olika transportmetoder.

  • Vad är telefonnumret till Prati Home?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +39 063 223 100.

  • Har Prati Home Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Prati Home erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Prati Home?

    Utcheckningstiden på Prati Home är 11:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Prati Home, Rom?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Prati Home på omkring 1 163 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 724 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det tvättservice på Prati Home?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Prati Home.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Prati Home?

    För bästa chans att spara pengar på din Prati Home-bokning, överväg att bo i februari, när priserna vanligtvis är som lägst (846 kr).

  • I vilket område av Rom är Prati Home beläget?

    Prati Home är belägen inom Historical Center-området i Rom. Använd kartan på den här sidan för att förstå var Prati Home ligger i förhållande till resten av Rom.

  • Hur långt är det mellan Prati Home och Pantheon?

    Prati Home ligger ungefär 2,1 km från Pantheon, en av de mest populära sevärdheterna i Rom.

  • Ligger Prati Home i närheten av Roms Olympiastadion?

    Prati Home är ett bra ställe att bo på om du vill besöka Roms Olympiastadion som ligger 2,2 km bort.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Prati Home