Retro Riverside Wellness Resort

Hotell
5 stjärnor
tis 4/8
-
ons 5/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
1 095 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Retro Riverside Wellness Resort

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Retro Riverside Wellness Resort och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 28 juli 2026.
tis 4/8
-
ons 5/8
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, 1 enkelsäng
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Executive-rum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Deluxe-rum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Retro Riverside Wellness Resort

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Retro Riverside Wellness Resort så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 28 juli 2026.
Retro Riverside Wellness Resort är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en inomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här erbjuds dessutom bland anna...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+420 353 972 524

Förmåner och bekvämligheter på Retro Riverside Wellness Resort

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Retro Riverside Wellness Resort
  • Endast vuxna
  • Inomhuspool
  • Träningslokal
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Rumservice
  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV

Allmänt

  • Flodutsikt
  • Eldstad
  • Vardagsrum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Tofflor
  • Sammanlänkade rum tillgängliga
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolerade rum
  • Sjöutsikt
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Heltäckningsmatta
  • Förvaring

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Handdukar
  • Fläkt
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Badrum

  • Dusch
  • Badmössa
  • Ytterligare badrum
  • Ytterligare toalett
  • Badkar
  • Bidé
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Morgonrock
  • Privat badrum
  • Walk-in-dusch

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Väckningsservice
  • Concierge-service
  • Kassaskåp
  • Hammam (turkiskt bad)
  • Mötesrum
  • Rumservice
  • Nyckelkortsåtkomst
  • Vattenflaska
  • Reception dygnet runt

Pool och spa

  • Massage
  • Spa
  • Bubbelpool
  • Inomhuspool
  • Bastu
  • Poolhanddukar
  • Ångbastu

Tillgänglighet och lämplighet

  • Endast vuxna
  • Hiss
  • Allergivänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Rökningsområden
  • Privat ingång

Restauranger

  • Minibar
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Frukost på rummet
  • Matbord

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Bibliotek
  • Pay-per-view-kanaler
  • TV

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Grill
  • Balkong
  • Trädgård

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet
  • Kassaskåp

Parkering och transport

  • Parkering
  • Flygbuss (tilläggsavgift)
  • Privat parkering

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Matplats
  • Kokvrå

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Saker att göra

  • Fiske
  • Golf
  • Kanot

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Tvättstuga

  • Tvätt-/kemtvättsservice

Familjevänligt

  • Barnvakt eller crèche

Fitness

  • Träningslokal

Recensioner av Retro Riverside Wellness Resort

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Retro Riverside Wellness Resort för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 2 024 recensioner av Retro Riverside Wellness Resort. Uppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.
8,9
Utomordentligt
2024 verifierade omdömen
Fantastiskt
1470
Utomordentligt
261
Bra
150
Okej
60
Till belåtenhet
36
Mediokert
16
Dåligt
31
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Retro Riverside Wellness Resort

Upptäck andra boenden i Karlovy Vary som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Retro Riverside Wellness Resort. Totalt finns det 824 hotell för resenärer i Karlovy Vary. Prisuppgifterna uppdaterades senast 28 juli 2026.

Utforska Karlovy Vary

Retro Riverside Wellness Resort ligger vid Brezova 157 i -området kring Karlovy Vary. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 28 juli 2026.
Här ligger Retro Riverside Wellness Resort: Brezova 157

Mest populära landmärken

  • Diana Lookout Tower2.9 km
  • KV Arena3 km
  • Karlovy Vary museet3 km
  • Karlovy Vary Municiple Theater3.2 km
  • Karlovy Vary Golf and Racing Club3.2 km
  • Vridelni Kolonada3.4 km
  • Vridlo3.4 km
  • Mary Magdalene Church3.4 km
  • Moser Glass Museum3.5 km
  • Mühlbrunnkolonnade3.5 km
  • Jan Becher Museum3.6 km
  • Elizabeth's Spa3.7 km

Vanliga frågor när du bokar med Retro Riverside Wellness Resort

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Retro Riverside Wellness Resort. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 28 juli 2026.

  • Hur nära ligger Retro Riverside Wellness Resort den närmsta flygplatsen, Karlovy Vary flygplats?

    Avståndet mellan den närmsta flygplatsen Karlovy Vary flygplats och Retro Riverside Wellness Resort är 6,9 km och den förväntade körtiden är ungefär 0 tim 05 min. Din körtid mellan de två platserna kan variera beroende på tid på dagen och trafiksituationen i området.

  • Finns det en pool på Retro Riverside Wellness Resort?

    Ja, Retro Riverside Wellness Resort har en pool för hotellets gäster. Generellt har hotellpooler olika öppettider så se till att prata med receptionen innan du använder poolen.

  • Vad är telefonnumret till Retro Riverside Wellness Resort?

    Om du har frågor eller funderingar om din vistelse kan du ringa +420 353 972 524 för att prata med en receptionist på Retro Riverside Wellness Resort.

  • Har Retro Riverside Wellness Resort Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Retro Riverside Wellness Resort erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Finns det ett gym eller fitness-center tillgängligt på Retro Riverside Wellness Resort?

    Ja, det finns ett gym tillgängligt för gäster som bor på Retro Riverside Wellness Resort. Det är inte säkert att gymmet har öppet dygnet runt, och det rekommenderas att ta reda på öppettiderna i receptionen vid incheckningen.

  • Vilken är utcheckningstiden på Retro Riverside Wellness Resort?

    Utcheckningstiden på Retro Riverside Wellness Resort är 11:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Retro Riverside Wellness Resort, Karlovy Vary?

    Vanligtvis ligger rumspriserna för Retro Riverside Wellness Resort på omkring 1 699 kr/natt, med de billigaste erbjudandena från 1 023 kr/natt. Priserna varierar beroende på många faktorer (t.ex. datum, tid på året, typ av rum etc.) så använd formuläret ovan för att se erbjudanden för din planerade vistelse.

  • Finns det en restaurang på Retro Riverside Wellness Resort?

    Det finns en restaurang på Retro Riverside Wellness Resort. Kontakta dem för att ta reda på kökets öppettider. För den som vill ta en drink på boendet finns det en bar.

  • Finns det tvättservice på Retro Riverside Wellness Resort?

    Det finns tvättservice på Retro Riverside Wellness Resort som kan användas av gästerna.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Retro Riverside Wellness Resort?

    För bästa chans att spara pengar på din Retro Riverside Wellness Resort-bokning, överväg att bo i november, när priserna vanligtvis är som lägst (844 kr).

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Retro Riverside Wellness Resort?

    Överväg att checka in på Retro Riverside Wellness Resort den torsdag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 2 062 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Retro Riverside Wellness Resort