Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

Hotell
2 stjärnor
ons 2/9
-
tors 3/9
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
446 kr
/Billigaste Pris per natt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

ons 2/9
-
tors 3/9
Typ av boende
Bokningslänk
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Superior-rum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

Detta hotell har en restaurang, ett gym (öppet dygnet runt) och en snackbar/deli. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämlighet...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid11:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+46 313 380 536

Förmåner och bekvämligheter på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

  • Restaurang
  • Gratis WiFi
  • Gratis parkering
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Mötesrum
  • Internet
  • Tvättstuga
  • Hårfön

Tillgänglighet och lämplighet

  • Hela enheten ligger på bottenvåningen
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Nås via hiss
  • Allergivänligt
  • Tillgänglig parkering
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss
  • Övre våningar nås via trappor
  • Rökningsområden

Saker att göra

  • Vandring
  • Tillgång till strand
  • Cykeluthyrning
  • Fiske
  • Sällskapsspel/pussel
  • Golf
  • Kanot
  • Hästridning
  • Bordtennis
  • Simning

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Wifi tillgängligt i alla områden
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Brandsläckare
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Utomhus

  • Terrass/uteplats
  • Grill
  • Utomhus matplats
  • Eldstad utomhus
  • Picknickområde
  • Trädgård

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Utsikt över trädgård
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Förvaring

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Delat lounge/TV-område
  • Böcker
  • TV

Sovrum

  • Uttag nära sängen
  • Klädhängare
  • Garderob eller klädkammare

Restauranger

  • Delat kök
  • Kafeteria
  • Restaurang

Tjänster och bekvämligheter

  • Konferensrum
  • Mötesrum
  • Nyckelåtkomst

Familjevänligt

  • Inomhus lekområde
  • Utomhusleksaker för barn
  • Lekplats

Parkering och transport

  • Gratis parkering
  • Privat parkering

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Strykjärn och strykbräda

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Daglig städning
  • Förstahjälpenlåda

Recensioner av Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

8,5
Utomordentligt
1593 verifierade omdömen
Fantastiskt
772
Utomordentligt
418
Bra
211
Okej
90
Till belåtenhet
61
Mediokert
22
Dåligt
19
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

Vanliga frågor när du bokar med Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg

  • Är priserna för Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg jämförbara med 2-stjärniga hotell i Mölnlycke?

    I Mölnlycke ligger genomsnittspriset per natt för hotell med 2 stjärnor på 539 kr. Den förväntade nattliga kostnaden för Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg ligger runt 793 kr; ett pris som är 47 % billigare än genomsnittet i staden. HotelsCombined anser att Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg utgör ett bra alternativ om du vill på ett hotell med 2 stjärnor i Mölnlycke.

  • Hur nära ligger Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg den närmsta flygplatsen, Göteborg Landvetter flygplats?

    Med ett avstånd på 15,6 km mellan Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg och den närmsta flygplatsen Göteborg Landvetter flygplats, tar körningen typiskt sett 0 tim 12 min beroende på trafiken. Var noga med att kontrollera trafikutvecklingen nära hotellet och flygplatsen eftersom vissa områden upplever högre trafikvolym än andra och kan göra din förväntade restid längre.

  • Vad är telefonnumret till Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +46 313 380 536.

  • Har Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg?

    Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg har en vanlig incheckningstid efter 15:00 och utcheckningstid före 11:00.

  • Hur mycket kostar det att bo på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg, Mölnlycke?

    Det bästa genomsnittliga priset per natt som nyligen hittats är 588 kr för ett rum på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg, med genomsnittliga erbjudanden på omkring 793 kr per natt. Ange dina datum i formuläret ovan för att se aktuella priser.

  • Finns det en restaurang på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg?

    Ja, mat kan beställas från restaurangen på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg. Öppettiderna kan variera.

  • Finns det tvättservice på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg?

    Ja, det finns vanligtvis tvättservice på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg, Mölnlycke. Gäster har också tillgång till strykjärn och strykbräda under vistelsen – antingen på rummet eller vid förfrågan i receptionen.

  • Erbjuder Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg handikappanpassade rum?

    Ja, Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Finns det några andra hostellinginternational-hotell i Mölnlycke?

    Totalt finns det 1 plats i Mölnlycke. Den mest populära hostellinginternational-hotellet i Mölnlycke är Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg.

  • Vilken är den billigaste dagen att checka in på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg?

    Överväg att checka in på Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg den fredag, då nattpriset vanligtvis är som lägst (genomsnittligt nattpris på 446 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Stf Hotell & Vandrarhem Wendelsberg