Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

Lägenhet
Klasskategori: 0
tors 6/8
-
fre 7/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
663 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Séjours & Affaires Créteil Le Magistere och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 30 juli 2026.
tors 6/8
-
fre 7/8
Typ av boende
Bokningslänk
Dubbelrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, 1 enkelsäng
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 30 juli 2026.
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med parkering, tvättmöjligheter och en trädgård. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Varje lägenhet erbjuder gratis wi-fi och gratis fast inte...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.

Förmåner och bekvämligheter på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere
  • Kokvrå
  • Balkong
  • Kaffemaskin
  • Tvättstuga
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Te/kaffebryggare
  • Vattenkokare
  • Kylskåp
  • Kaffemaskin
  • Kokvrå

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Gratis toalettartiklar
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Övre våningar nås med hiss

Badrum

  • Upphöjd toalett
  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Trägolv eller parkettgolv
  • Telefon

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering

Media och underhållning

  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Utomhus

  • Balkong
  • Trädgård

Tvättstuga

  • Tvättstuga
  • Tvätt-/kemtvättsservice

Restauranger

  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)

Sovrum

  • Bäddsoffa

Arbetsyta

  • Skrivbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Recensioner av Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 2 377 recensioner av Séjours & Affaires Créteil Le Magistere. Uppgifterna uppdaterades senast 30 juli 2026.
7,9
Bra
2377 verifierade omdömen
Fantastiskt
608
Utomordentligt
535
Bra
517
Okej
233
Till belåtenhet
229
Mediokert
103
Dåligt
152
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

Upptäck andra boenden i Créteil som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Séjours & Affaires Créteil Le Magistere. Totalt finns det 126 hotell för resenärer i Créteil. Prisuppgifterna uppdaterades senast 30 juli 2026.

Utforska Créteil

Séjours & Affaires Créteil Le Magistere ligger vid i -området kring Créteil. Uppgifter om populära sevärdheter uppdaterades senast den 30 juli 2026.
Exakt plats tillhandahålls efter bokning

Mest populära landmärken

  • Henri Mondor Hospital0.5 km
  • Stade Dominique Duvauchelle3.7 km

Vanliga frågor när du bokar med Séjours & Affaires Créteil Le Magistere

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 30 juli 2026.

  • Hur nära ligger Séjours & Affaires Créteil Le Magistere den närmsta flygplatsen, Paris-Orly flygplats?

    Med ett avstånd på endast 17,3 km ligger den förväntade körtiden från den närmsta flygplatsen, Paris-Orly flygplats, till Séjours & Affaires Créteil Le Magistere på 0 tim 13 min. Den beräknade körtiden beror på hur mycket trafik det är i de omkringliggande områdena. Särskilt i stadsområden.

  • Kan Séjours & Affaires Créteil Le Magistere ses som djurvänligt?

    Séjours & Affaires Créteil Le Magistere välkomnar de flesta husdjur.

  • Har Séjours & Affaires Créteil Le Magistere Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Séjours & Affaires Créteil Le Magistere erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere?

    Utcheckning bör ske innan 12:00. Gällande incheckning på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere kan gästerna göra detta när som helst efter 15:00 på dagen för deras planerade ankomst.

  • Hur mycket kostar det att bo på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere, Créteil?

    Priserna för Séjours & Affaires Créteil Le Magistere varierar beroende på när du planerar att bo där och vilket typ av rum du väljer. Det genomsnittliga rumspriset per natt ligger i genomsnitt på omkring 764 kr, även om vissa användare har funnit priser så låga som 526 kr. Om du vill se priserna för din vistelse kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det tvättservice på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere?

    Om du behöver tvätta kläder under din vistelse kan du dra nytta av tvättmöjligheterna och tjänsterna på Séjours & Affaires Créteil Le Magistere.

  • Erbjuder Séjours & Affaires Créteil Le Magistere handikappanpassade rum?

    Ja, Séjours & Affaires Créteil Le Magistere erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Finns det några andra Reside Etudes -hotell i Créteil?

    Totalt finns det 1 plats i Créteil. Den mest populära Reside Etudes -hotellet i Créteil är Séjours & Affaires Créteil Le Magistere.

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Séjours & Affaires Créteil Le Magistere