Séjours & Affaires Massy Atlantis

Lägenhetshotell
2 stjärnor
mån 3/8
-
tis 4/8
2 gäster, 1 rum
Erbjudanden från
556 kr
/Billigaste Pris per natt
Leverantör
Per natt totalt
Rum
Om
Omdömen
Liknande hotell
Plats
Vanliga frågor

Bästa erbjudandena för Séjours & Affaires Massy Atlantis

Utforska de mest lockande erbjudandena tillgängliga för Séjours & Affaires Massy Atlantis och se till att du får bästa möjliga värde för din vistelse. Priserna uppdaterades senast den 27 juli 2026.
mån 3/8
-
tis 4/8
Typ av boende
Bokningslänk
Standardrum, okänd sängtyp
Dubbelrum, okänd sängtyp
Hur påverkar betalningar till oss rankningen och hur rangordnar vi resultaten?
Ta reda på mer
*Summan inkluderar uppskattade lokala skatter & avgifter som betalas vid utcheckningen.
Bästa pris-garanti

Om Séjours & Affaires Massy Atlantis

Upptäck viktig information om bekvämligheter och funktioner på Séjours & Affaires Massy Atlantis så att du vet vad du kan förvänta dig under din vistelse. Informationen om detta boende uppdaterades senast 27 juli 2026.
Rökfria Séjours & Affaires Massy Atlantis är ett lägenhetshotell med parkering, tvättmöjligheter och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en varuautomat. ...

Bra att veta

Incheckningstid15:00
Utcheckningstid12:00
Betalning & avbokningRegler varierar beroende på rumstyp och leverantör.
Telefonnummer till receptionen+33 1 60 19 20 20

Förmåner och bekvämligheter på Séjours & Affaires Massy Atlantis

En omfattande lista över faciliteter på plats, i byggnaden och på rummet som du kommer att hitta på Séjours & Affaires Massy Atlantis
  • Gratis WiFi
  • Te/kaffebryggare
  • Flat-screen TV
  • TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • Gratis toalettartiklar
  • Internet
  • Parkering
  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Tvättstuga

Grundläggande bekvämligheter

  • Gratis WiFi
  • Internet
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Fläkt
  • Brandsläckare
  • Gratis toalettartiklar
  • Schampo
  • Brandvarnare
  • Värme
  • Kroppstvål
  • Papperskorgar
  • Balsam

Tillgänglighet och lämplighet

  • Husdjur får medtagas vid förfrågan. Kostnader kan tillkomma.
  • Handikappvänligt
  • Lättillgänglig dusch
  • Hiss
  • Duschstol
  • Nås via hiss
  • Tillgänglig parkering
  • Anpassat bad
  • Rökning förbjuden
  • Fjäderfri kudde
  • Toalett med stödhandtag

Kök

  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning
  • Spishäll
  • Te/kaffebryggare
  • Kylskåp
  • Matplats
  • Kokvrå

Allmänt

  • Familjerum
  • Vardagsrum
  • Bäddsoffa
  • Ljudisolering
  • Telefon
  • Förvaring

Badrum

  • Dusch
  • Hårfön
  • Toalett
  • Toalettpapper
  • Privat badrum

Media och underhållning

  • Flat-screen TV
  • Kabel- eller satellit-TV
  • TV

Restauranger

  • Försäljningsautomat (drycker)
  • Försäljningsautomat (snacks)
  • Matbord

Hälsa och säkerhet

  • Förstahjälpenlåda
  • Övervakningskameror i gemensamma utrymmen
  • Övervakningskameror utanför boendet

Parkering och transport

  • Parkering
  • Privat parkering

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Garderob eller klädkammare

Arbetsyta

  • Fax/kopieringsmöjligheter
  • Skrivbord

Tvättstuga

  • Tvättstuga

Familjevänligt

  • Barnsängar tillgängliga

Recensioner av Séjours & Affaires Massy Atlantis

Läs förstahandsrecensioner och omdömen från gäster som har bott på Séjours & Affaires Massy Atlantis för att få insikt i deras erfarenheter. Resenärer har hittills lämnat 1 611 recensioner av Séjours & Affaires Massy Atlantis. Uppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.
7,5
Bra
1611 verifierade omdömen
Fantastiskt
502
Utomordentligt
395
Bra
329
Okej
141
Till belåtenhet
105
Mediokert
63
Dåligt
76
Sortera efter:Senaste

Filter

Alla filter

Filter

Betyg
Typ av resenär
Årstid

Leverantörsomdömen

Hotell som påminner om Séjours & Affaires Massy Atlantis

Upptäck andra boenden i Massy som erbjuder en liknande upplevelse och atmosfär som Séjours & Affaires Massy Atlantis. Totalt finns det 100 hotell för resenärer i Massy. Prisuppgifterna uppdaterades senast 27 juli 2026.

Vanliga frågor när du bokar med Séjours & Affaires Massy Atlantis

Hitta svar på vanliga frågor om bokningar, bekvämligheter, policyer och mer när du bokar en vistelse på Séjours & Affaires Massy Atlantis. De vanliga frågorna och svaren uppdaterades senast 27 juli 2026.

  • Hur nära ligger Séjours & Affaires Massy Atlantis den närmsta flygplatsen, Paris-Orly flygplats?

    Om det är lite trafik tar de 11,1 km mellan Séjours & Affaires Massy Atlantis och Paris-Orly flygplats (den närmsta flygplatsen) generellt 0 tim 08 min att köra. Om du bor i ett storstadsområde kan du förvänta dig längre körtid på grund av mer trafik.

  • Kan Séjours & Affaires Massy Atlantis ses som djurvänligt?

    Séjours & Affaires Massy Atlantis välkomnar de flesta husdjur.

  • Vad är telefonnumret till Séjours & Affaires Massy Atlantis?

    För frågor gällande ditt hotell eller din vistelse, ring +33 1 60 19 20 20.

  • Har Séjours & Affaires Massy Atlantis Wi-Fi tillgängligt?

    Ja, Séjours & Affaires Massy Atlantis erbjuder gratis Wi-Fi för sina gäster.

  • Vilken är utcheckningstiden på Séjours & Affaires Massy Atlantis?

    Utcheckningstiden på Séjours & Affaires Massy Atlantis är 12:00. Sen utcheckning kan finnas arrangeras, men måste avtalas med hotellet.

  • Hur mycket kostar det att bo på Séjours & Affaires Massy Atlantis, Massy?

    Rumspriserna på Séjours & Affaires Massy Atlantis beror på datum, typ av rum och tillgänglighet. Det genomsnittliga priset låg nyligen på 669 kr/natt, med de bästa erbjudandena på så lite som 366 kr/natt. För att se aktuella erbjudanden kan du ange dina datum i formuläret ovan .

  • Finns det tvättservice på Séjours & Affaires Massy Atlantis?

    Ja, det finns tvättservice för hotellgästerna på Séjours & Affaires Massy Atlantis.

  • Erbjuder Séjours & Affaires Massy Atlantis handikappanpassade rum?

    Ja, Séjours & Affaires Massy Atlantis erbjuder handikappanpassade rum för gäster som behöver det. Se till att kontrollera de erbjudanden som finns på HotelsCombined för den senaste tillgängligheten.

  • Vilken månad är billigast för att bo på Séjours & Affaires Massy Atlantis?

    För bästa chans att spara pengar på din Séjours & Affaires Massy Atlantis-bokning, överväg att bo i augusti, när priserna vanligtvis är som lägst (602 kr).

Visa fler vanliga frågor

Miljontals omdömen

Riktiga betyg och omdömen från miljontals gäster som du. Boka ditt perfekta boende tryggt och säkert!

De bästa hotellerbjudandena

HotelsCombined söker igenom över 3 miljoner hotell och boenden och sammanställer dem på ett och samma ställe, så att du kan jämföra och hitta det perfekta boendet.

Gratis avbokning

Planer ändras – vi förstår det. Därför kan du söka efter och boka hotell och boende på HotelsCombined från leverantörer som erbjuder gratis avbokning.

Hitta bättre resultat för din vistelse i Séjours & Affaires Massy Atlantis